Dojrzała gra w trudnym spotkaniu i kolejne zasłużone zwycięstwo. Chelsea 4:1 Sheffield United

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 07.11.2020 20:24 / Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 20:34

W meczu 8. kolejki Premier League Chelsea pokonała na swoim stadionie Sheffield United 4:1. Szable szybko objęły prowadzenie, ale The Blues szybko odzyskali inicjatywę i po bramkach Abrahama, Chilwella, Thiago Silvy i Timo Wernera sięgnęli po komplet punktów.

Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli goście. Piłkarze Sheffield United byli kreatywni, wymieniali dużo podań i z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich. W 9. minucie McGoldrick pokonał Édouarda Mendy'ego po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. Był to pierwszy stracony przez Senegalczyka gol w Premier League.

Po tej bramce The Blues otrząsnęli się po początkowych trudnościach i szybko zabrali się za odrabianie strat. Z minuty na minutę ich gra wyglądała coraz lepiej, co odzwierciedlała m.in. statystyka posiadania piłki.

W 23. minucie doszło do wyrównania. Mateo Kovačić przytomnie odegrał piłkę w polu karnym do Tammy'ego Abrahama, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. To trafienie dodało Niebieskim skrzydeł i w kolejnych minutach ich gra wyglądała jeszcze lepiej. Bliski wpisania się na listę strzelców był Timo Werner, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce.

Na prowadzenie zespół Franka Lamparda wyszedł w 34. minucie. Po długim zagraniu od Hakima Ziyecha Ben Chilwell wykazał się dużym sprytem, gdyż mimo krycia obrońcy i znajdowania się pod ostrym kątem zdołał ustawić się tak, by piłka trafiła w niego, a następnie wpadła do bramki.

W kolejnych minutach Chelsea nadal przeważała, tworzyła sobie kolejne okazje, ale do przerwy stan meczu nie uległ już zmianie.

W drugiej części gry spotkanie stało się bardziej wyrównane. Co prawda Chelsea nadal miała przewagę, ale Szable wyprowadzały groźne kontrataki i dawały jasny sygnał, że zamierzają powalczyć o choćby punkt.

The Blues walczyli, ale ich próby kończyły się niepowodzeniem. Groźny strzał oddał m.in. Hakim Ziyech, a Timo Werner raz po raz nękał defensywę rywalami swoimi rajdami.

W 77. minucie Hakim Ziyech zagrał idealną piłkę z rzutu wolnego, a najwyżej do niej wyskoczył Thiago Silva. Brazylijczyk musnął futbolówkę, która po chwili znalazła się w bramce.

Minutę później Niebiescy mieli idealną okazję, by podwyższyć prowadzenie. Po znakomitym dograniu Hakima Ziyecha z głębi boiska oko oko z bramkarzem Sheffield stanął Timo Werner. Uderzenie Niemca okazało się jednak minimalnie niecelne.

Werener szybko naprawił swój błąd. Po tym, jak w następnej akcji piłka nieco przypadkowo znalazła się pod jego nogami, oddał mocny strzał, który znalazł drogę do bramki.

Kolejne minuty to koncertowa gra Chelsea. Zespół Franka Lamparda z łatwością dochodził do kolejnych okazji, a rywale, ewidentnie zmęczeni trudami tego spotkania, nie byli w stanie stawić im czoła. Mimo widocznej dominacji Niebieskich, wynik nie uległ już zmianie. Drużyna z zachodniego Londynu mogła dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty.

Chelsea 4:1 Sheffield United (2:1). Bramki: Abraham 23' Chilwell 34', Thiago Silva 77', Werner 80' – McGoldrick 9'

Chelsea: Mendy; James, Thiago Silva (c), Zouma, Chilwell; Kovačić (Jorginho 71'), Kanté, Mount; Ziyech, Abraham, Werner (Giroud 87')

Sheffield United: Ramsdale; Basham, Egan (c), Stevens; Baldock, Lowe, Norwood (Osborn 62'), Berge, Lundstram; McGoldrick, Brewster (McBurnie 63')

10.11.2020 02:30

Na szczęście Timo przyjął prezent od obrony Sheffield

Titu
komentarzy: 183
08.11.2020 14:03

Mecz się dobrze oglądało, co prawda graliśmy z słabą drużyną ale mimo to jest ok. Dobrze wygląda obrona, szkoda trochę że Azpilicueta stracił miejsce w składzie ale w obecnej formie Recee'a to nic dziwnego. Pochwalić należy także Ziyecha i Mendy'ego. Oby szło nam dalej tak dobrze bo zwykle w grudniu łapiemy zadyszkę.

Qszu
komentarzy: 523
08.11.2020 12:59

Nie mogłem wczoraj oglądać na żywo, ale po obejrzeniu skrótu mogę się coś tam wypowiedzieć. Przede wszystkim tej straconej bramki na początku nie bardzo dało się zneutralizować i do momentu wyrównania ten mecz wyglądał zupełnie inaczej. Później toczył się już praktycznie w jedną stronę. Takie podania i asysty Ziyecha chce się oglądać w nieskończoność. O Abrahamie w końcu złego słowa nie powiem bo ani na nic nie narzekał ani nie marnował okazji i grał zespołowo. Chilwell na lewej flance gra jak z nut, a balans w Naszym zespole pomiędzy defensywą, a ofensywą tym razem wyglądał rewelacyjnie. Całkowicie opanowaliśmy też środkową strefę. Wiadomka, że Sheffield to taki trochę zespół z środka tabeli, ale oni też już pokazywali, że potrafią zaskakiwać. Musieliście mieć niezłą ucztę wczoraj :)

redtrid
komentarzy: 492
08.11.2020 10:57

Bardzo dobry mecz. Dobrze, że straciliśmy bramkę (w sumie dużo w tym przypadku), nie będzie dodatkowej presji w kolejnych meczach. Obrona skupi się po prostu na tym, żeby zachować czyste konto, a nie na śrubowaniu rekordów. Bardzo dobry mecz Ziyecha, aż boję się pomyśleć, co będzie, jak chłopaki się z nim zgrają (miał kilka ciekawych podań, których koledzy nie zrozumieli) i jak odpali Havertz, bo co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Uważam, że Mount powinien częściej odpoczywać w środku tygodnia. Jest dużo bardziej kreatywny po krótkim odpoczynku. Nie można mu jednak odmówić, że walczy i gra całkiem dobrze z tyłu. Zdecydowanie najlepszym naszym ustawieniem jest cofnięty Kante. Oby szybko wrócił Gilmour na zmiennika dla N'golo i obyśmy sprzedali Jorginho zimą, bo dostaniemy niezły zastrzyk gotówki.

Już to pisałem, ale napiszę raz jeszcze. Byłem sceptykiem Bena i to był mój błąd. Bardzo dobrze się wprowadził i jest znacznie lepszy od Tagliafico czy Tellesa.

Na koniec Declan Rice. Nie wiem, jak by go ustawił Frank, ja bym mimo wszystko na obronie, bo nie ma liczb. Trzeba jednak zaufać Lampardowi, bo naprawdę jego układanka wygląda coraz ciekawiej.

komentarzy: 4323
08.11.2020 08:26

Przed meczem pisałem że Sheffield nie wygrało od kilku spotkań ale po naszym meczu dalej tak jest:)
Zagraliśmy ponownie jako drużyna,stracona bramka przez nas o dziwo nie podcieła nam skrzydeł,wręcz zaczeliśmy odrabiać straty i to jest na plus.

Silva musi dbać o swoje zdrowie,ma już swoje lata ale widać przeżywa drugą młodość,wszyscy w drużynie zasługują na pochwały,z pewnością Ziyech.
Jego lewa noga czyni cuda,takie ..kozaka.. w ofensywie nam właśnie brakowało.

Niech nas zaczną omijać kontuzje bo po przerwie na reprezentacje ciąg dalszy maratonu.
Wróci do nas Havertz,uważam że zacznie grać na swoim poziomie i też liczę na Gilmoura.
Po kontuzji ponoć nie ma śladu i zacznie dostwać minuty na boisku.

Czeka nas jeszcze dużo pracy ale nikt nie powiedział że będzie lekko!