Zarząd Chelsea

 

 

Imię i Nazwisko: Todd Boehly
Stanowisko: prezes klubu, współwłaściciel zarządzający i tymczasowy dyrektor sportowy
Opis: Osoba będąca twarzą grupy, odkąd ruszył proces sprzedaży Chelsea. Ukończył studia i pracował w CS First Boston w Nowym Jorku, oddziale bankowości inwestycyjnej Credit Suisse, a później w JH Whitney & Co. W 2015 roku został współzałożycielem firmy inwestycyjnej Eldridge Industries. Aktywa Eldridge są obecnie warte 40 miliardów dolarów. Todd Boehly posiada mniejszościowe udziały w Los Angeles Lakers i Los Angeles Dodgers. Boehly i jego żona mieszkają w Darien, posiadają trójkę dzieci: Nicka, Zacha i Claya.

  

Imię i Nazwisko: Behdad Eghbali i Jose E. Feliciano
Stanowisko: współwłaściciele zarządzający
Opis: Współzałożyciele i partnerzy zarządzający Clearlake Capital, firmy z siedzibą w Santa Monica w Kalifornii. Ich wpływ w nowej strukturze Chelsea będzie znaczący. Clearlake jest właścicielem około 60% klubu. Losy The Blues będą odtąd powiązane z losami firmy z siedzibą przy Wilshire Boulevard 233. Urodzony w Iranie Eghbali przyjechał do USA w wieku 10 lat. Studiował administrację biznesową i zarządzanie w Haas School of Business na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, zanim postawił pierwsze kroki w świecie inwestycji kapitałowych. Feliciano, pochodzący z Bayamon w Portoryko, przeniósł się do Stanów Zjednoczonych w 1990 roku, aby studiować inżynierię mechaniczną i kosmiczną w Princeton. Później uzyskał tytuł MBA w Graduate School of Business na Uniwersytecie Stanforda.

  

Imię i Nazwisko: Mark Walter
Stanowisko: współwłaściciel
Opis: Walter dorastał w Cedar Rapids w stanie Iowa, gdzie jego ojciec pracował w fabryce produkującej bloczki betonowe i uczęszczał do miejskiej liceum Jeffersona. Ukończył księgowość na Creighton University w Omaha w stanie Nebraska oraz studiował prawo na Northwestern University. Współtworzył Liberty Hampshire Company ze Stevenem E. Johnsonem w Chicago, a wraz z Peterem Lawsonem-Johnstonem II stworzył globalną firmę usług finansowych Guggenheim Partners. Od 2000 roku Walker pracował w tej firmie jako Dyrektor Generalny, a Boehly dołączył do niego rok później. Guggenheim Baseball Management, utworzony w 2011 roku, przejął Los Angeles Dodgers za 2,15 miliarda dolarów. Mark i jego żona, Kimbra, są właścicielami rezerwatu dzikiej przyrody na Florydzie, znanego jako White Oak. Rezerwat o powierzchni 6800 hektarów jest domem dla ponad 400 zwierząt, w tym gepardów, okapi, słoni, nosorożców i dwóch tygrysów.

 

 

Imię i Nazwisko: Hansjorg Wyss
Stanowisko: współwłaściciel
Opis: On jako pierwszy ujawnił swoje zainteresowanie zakupem Chelsea. Wyss urodził się w Bernie w 1935 roku. Jego ojciec był artystą, a matka angażowała się w politykę, walcząc o prawa kobiet. Hansjorg w 1959 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego i konstrukcyjnego na Szwajcarskim Federalnym Instytucie Technologii w Zurychu. Rok przed ukończeniem studiów odwiedził USA w ramach wymiany studenckiej, a później wrócił do tego kraju, aby uszczęszczać do Harvardu. Po ukończeniu studiów pracował w branży tekstylnej, a później podjął pracę w przemyśle stalowym. Po zaprzyjaźnieniu się z jednym ze współwłaścicieli Synthes, producenta urządzeń medycznych, Wyss założył i został prezesem amerykańskiego oddziału firmy w 1977 roku. Był dyrektorem generalnym i prezesem Synthes do 2007 roku, a także prezesem firmy do 2012 roku. Później Synthes zostało sprzedane firmie Johnson & Johnson. Nadal posiada udziały w notowanych na giełdzie firmach biotechnologicznych NovoCure i Molecular Partners.

  

Imię i Nazwisko: Jonathan Goldsteind
Stanowisko: współwłaściciel
Opis: Goldstein dorastał w Ilford we wschodnim Londynie. Dostał się na uniwersytet w Manchesterze, gdzie studiował prawo. Następnie spędził prawie 15 lat w firmie Olswang, gdzie w wieku 28 lat został mianowany dyrektorem generalnym. Guggenheim Partners mianował Goldsteina szefem europejskich nieruchomości i inwestycji dyrektorskich w 2013 roku. Wspólnie z Boehlym i Henrym Silvermanem, jest założycielem Cain International. Jest to londyńska firma, wspierana przez Guggenheim Capital (mniejszościowa inwestycja spółki macierzystej Guggenheim Partners).

 

Imię i Nazwisko: Daniel Finkelstein
Stanowisko: członek zarządu
Opis: Były doradca Johna Majora i Williama Hague'a, a obecnie felietonista The Times. Jest uzależniony od dietetycznej coli i ma obsesję na punkcje Chelsea. Na pierwszym meczu The Blues był w wieku siedmiu lat. Na jedno ze spotkań zabrał go jego przyjaciel, którego ojciec prowadził sklep w pobliżu Stamford Bridge. Od 1995 roku był szefem badań u ówczesnego premiera Majora. Następnie pracował jako doradca Hagi, przywódcy opozycji po wyborach w 1997 roku. W 2103 roku został powołany do Izby Lordów. Do The Times dołączył w 2001 roku.

  

Imię i Nazwisko: Barbara Charone
Stanowisko: członek zarządu
Opis: Znana w branży muzycznej po prostu jako "BC". Przeprowadziła się do Londynu w latach 70. i ugruntowała swoją reputację, przeprowadzając wywiady z zespołami takimi jak Eagles, czy Rolling Stones. Jej miłość do futbolu rozwinęła się, gdy pracowała nad autoryzowaną biografią Keitha Richardsa. Posiada dom na Sloane Street, niedaleko Stamford Bridge i jest posiadaczką karnetu na East Stand od 1981 roku. Charone współtworzyła MBC PR z Moirą Bellas ponad 20 lat temu, a wśród ich klientów byli między innymi: Rod Stewart, Depeche Mode, Pearl Jam, czy Madonna.

 

Imię i Nazwisko: James Pade
Stanowisko: członek zarządu
Opis: Pade jest trzecim przedstawicielem Clearlake w zarządzie Chelsea. Studiował ekonomię na Uniwersytecie Stanforda. 38-latek rozpoczął swoją karierę w Google, a później otrzymał posadę w Credit Suisse. Był także specjalistą ds. inwestycji w TowerBrook Capital Partners. Przez dwa lata grał w ATP Tour, głównie na korcie deblowym, zanim w 2007 roku przeszedł na emeryturę.

 

 

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close