Zwycięstwo utracone w ostatnich minutach. Chelsea 3:3 Southampton

Autor: Bartek Kijko Dodano: 17.10.2020 18:00 / Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 18:05

Chelsea zremisowała ze Świętymi w meczu, który przez większość był pod kontrolą. Wynik spotkania otworzył Werner, który zdobył swoją debiutancką bramkę w Premier League. Niemiec popisał się jeszcze jednym trafieniem, a dla gości trafił niezawodny Danny Ings, który skorzystał z głupiej straty Kaia Havertza. Były gracz Leverkusen naprawił to nieco swoim trafieniem, wykorzystując dogranie Wernera. W 92. minucie wyrównanie dla gości zdobył Vestergaard.

Pierwsza połowa spotkania to absolutna kontrola ze strony gospodarzy. Mecz dobrze rozpoczął się dla Chelsea, bardzo aktywny w pierwszych minutach był Ben Chilwell, który często dobrze dośrodkowywał w pole karne. To on w 15. minucie podawał do Timo Wernera, który balansem ciała zwiódł Jana Bednarka, następnie minął trzech obrońców i uderzył nie do obrony. W kolejnych minutach gospodarze dalej dążyli do zdobycia bramki, co zaowocowało kolejnym trafieniem niemieckiego napastnika. W 28. minucie spotkania Jorginho podał bardzo dobrze z głębii pola, Werner przestawił Jana Bednarka, a następnie zabawił się z bramkarzem przerzucając nad nim piłkę i pakując ją do pustej bramki. Mecz przebiegał pod kontrolą, jednak brak prezentu dla przeciwników byłby dziwny w przypadku Chelsea. Kai Havertz niepotrzebnie zabawił się blisko swojego pola karnego, stracił piłkę, a ta trafiła do Danny'ego Ingsa, który minął Kepę i uderzył na pustą bramkę. Do przerwy mieliśmy wynik 2:1 i z pewnością Frank Lampard będzie miał wielkie pretensje do niemieckiego pomocnika, gdyż całkowicie kontrolowaliśmy tę część meczu i nie pozwalaliśmy Southampton na jakiekolwiek zagrożenie poza jednym groźnym strzałem.

Druga część meczu lepiej zaczęła się dla gości. Chelsea nie mogła znaleźć odpowiedniego rytmu z pierwszej połowy. Southampton kilka razy groźnie zaatakowało i widać było, że dostali wiatru w żagle. W 57. minucie mogliśmy się poczuć zażenowani i jednocześnie rozbawieni. Kurt Zouma za krótko podał do Kepy, który jednak wyszedł do piłki, lecz zdecydował się ją przepuścić, po czym zawodnik gości wpakował piłkę do bramki. Strzelcem gola Adams, który strzela podobnie często, jak niegdyś John Obi Mikel. Minęły zaledwie dwie minuty, a Christian Pulisic popisał się świetną akcją, dograł prostopadłą piłkę do Timo Wernera, a ten dobrze obsłużył Kaia Havertza. Temu pozostało wpakować piłkę do bramki i również cieszyć się z debiutanckiego gola w Premier League. Kolejne minuty to już nieco uspokojona gra i powrót do kontroli tego meczu, gdy mieliśmy kilka dobrych szans. W 81. minucie Kepa popisał się dobrą interwencją na linii, gdy zza zasłony uderzał zawodnik Southampton. Ostatnie minuty były spokojne, jednak była to cisza przed burzą. Chelsea straciła gola w 92. minucie meczu, gdy Vesteergard przedłużył strzał Walcotta. Gospodarze są sami sobie winni i stracili punkty w meczu, który był absolutnie do wygrania

Chelsea 3:3 Southampton

Składy:

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Christensen, Zouma, Chilwell - Kante, Jorginho - Pulisic (87. James), Havertz, Mount (72. Ziyech) - Werner (90. Abraham)

Southampton: McCarthy - Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand - Walcott, Ward-Prowse, Romeu, Redmond - Adams, Ings

Chelsea1905
komentarzy: 449
19.10.2020 17:33

Dla mnie pseudo bramkarz Kepa nie powinien powachac murawy po tym jak nie chciał zejść z boiska w pamiętnym meczu z City.Juz wtedy powinna się zakończyć jego kariera w tym klubie,a tak mamy takiego padaczkę w składzie i od dawna to jest zły duch druzyny

ma2shaq
komentarzy: 250
19.10.2020 08:42

A tym czasem zwycięstwo dla Aston w ostatnich minutach kto daje???? Ross Barkley...

luku
komentarzy: 388
18.10.2020 19:56

Zastanawiam sie ktore slowo dokladniej opisuje wyczyny Chelsea. Kabaret czy nieudolnosc? A moze frustracja, jak sie patrzy na ten spektakl... Te same babole w obronie, te same bledy, ci sami obroncy, ten sam bramkarz i ponownie te same bledy co mecz, co spotkanie.. Jezeli nasi zawodnicy pogubili i nie potrafili odnalezc sie w II polowie, bo Southampton ich "przycisnelo".. to nie mam pytan. Jezeli Southampton ich "naciska" a my sie desperacko bronimy, cofnieci na maksa broniac 3:2 to tez nie mam pytan. Kto pozwala im na takie granie? A moze nie potrafia inaczej grac a klub zatrudnia jakies miernoty? To moze nie lepiej posiadac zawodnikow pokroju Southampton (nie ujmujac nic chlopakom) skoro tak samo wykonuja (a czasami lepiej) swoja robote od zawodnikow Chelsea i sa w dodatku spooooooro tansi? Dla Lamparda wlasnie zaczal sie okres bardzo goracy ktory wszyscy przewidywali juz od poczatku (przynajmniej ci co nie fruwaja w niebiebieskich oblokach) zaraz po 2 czy 3 meczu. Gramy zero, nic. Zero jakiegokolwiek pomyslu na gre. Druzyna bez jaj. Kolejne wpadki beda co raz glosniej podnosily sens trzymania Lamparda na stolku trenera. Moze go to przerasta? Moze ta druzyna po prostu do niczego sie nie nadaje? Moze Lampard nie panuje i nie rozumie co sie dzieje? Nie wiem.. Frustracja level max. Tak Chelsea i frustracja to idealnie skladajacie sie slowa na dzien dzisiejszy.

komentarzy: 3066
18.10.2020 19:29

Coś na poprawę humoru.Totki po pierwsze połowie 3:0,koniec meczu 3:3 :D

18.10.2020 21:34

Nie wierze, przestałem obserwować mecz, przeczytałem twój komentarz i rzeczywiście 3-3. Co się w tym sezonie dzieje to niepojęte. Teraz żal tego remisu ze Świętymi jeszcze bardziej bo mogliśmy być bo tej kolejce wiceliderem.

araya990
komentarzy: 123
18.10.2020 15:12

Trudno w to uwierzyc ale w polskiej ekstraklasie nie ma slabszego bramkarza od kepy

komentarzy: 4277
18.10.2020 13:39

Po takim remisie wczorajszym 3:3 widac ale było to do przewidzenia coraz więcej nie zadowolenia wśród kibiców czy ekspertów pod adresem Lamparda.
Ultimatum zaczyna być mocno wykorzystywane w negatywnym znaczeniu.
Ja jestem wyrozumiały że zawodnicy pokroju Havertza,Wernera tym bardziej Ziyecha który nie grał pół roku że potrzebują czasu ale defensywa i tacy zawodnicy jak Christensen,Zouma czy Kepa to nie ma dla nich wytlumaczenia.
Za decyzję personalne odpowiada Lamparda i to na nim ciąży odpowiedzialność za wyniki.
Jak my w ostatnich minutach prowadząc 3:2 bronimy się głęboko w defensywie i tracimy bramkę na 3:3 w doliczonym czasie gry z drużyną pokroju Święci to jak my zagramy w LM z Sevilla?

Miałem tego nie pisać ale napiszę i liczę na odpowiedzi innych osób nawet na moje pytanie w sposób negatywny.
Co będzie gdy nasza ekipa nagle przegra następne 3 spotkania nie poprawiając się w grze na boisku?
Biorąc pod uwagę naszą dyspozycję to ciągle mam nadzieję na lepszą grę,ciągle ma klub u mnie zaufanie i daje im czas ale czy zarząd przy braku wyników będzie dalej dazył zaufaniem Lamparda?

Różnie może być ,trzeba jasno i otwarcie o tym mówić,po to tu jesteśmy na tej stronie.
Lampard musi zacząć decydować kto jest słabszym ogniwem w drużynie i nie może patrzeć na nazwisko zawodnika czy cenę za jaką klub go kupił.
Nie może być w drużynie zawodników nie tykalnych.
Odnoszę wrażenie że Lampard nie kieruje się formą zawodników tylko nazwiskiem lub przywiązanie do danego zawodnika.

18.10.2020 14:19

Nie ma co gdybać, ale odpowiedź na Twoje pytanie jest proste. W przypadku gdy Chelsea pod wodza Lamparda przegra dwa kolejne mecze [ w lidze mistrzów i ze słabymi Mułami], to zrobi się na prawdę gorąco. Nie tylko nam, szarym kibicom, ale zapewne tez w pokojach decydentów. Poligon doświadczalny spowodowany okresem transformacji już się zakończył. Teraz czas na efekty pracy.

redtrid
komentarzy: 492
18.10.2020 17:17

Gdybacie tylko. Musielibyśmy przegrać w bardzo słabym stylu kilka spotkań, żeby Lampard zaczął się obawiać, że go zwolnią. Osobiście w to nie wierzę. Popełnia błędy, ale liczę, że w końcu to wszystko ogarnie.

blue1
komentarzy: 837
18.10.2020 18:19

Też wierzę we Franka i kibicuje mu z całego serca. Mamy bardzo napięty terminarz, a ostatnio ciągle ktoś jest kontuzjowany i tego się obawiam. Tracimy głupio punkty, a tu każdy jeden punkt będzie arcyważny i na końcu zdecyduje o rozkładzie tabeli. Pewnie znowu każdy będzie liczył na straty punktów rywali. Wciąż nie mamy optymalnej obrony, niepewnego bramkarza i nie widać jakoś super jakości z przodu, choć na pewno Werner i Havertz się rozkręcają + wrócili Ziyech i Pulisic (oby byli zdrowi). Zobaczymy jak to będzie, oby tylko Lampard nie miał pod górkę, szczególnie z tymi kontuzjami i oby wyciągnął błędy, wyciągnął z tej drużyny jak najwięcej i gra była równie dobra co okienko transferowe.

Qszu
komentarzy: 513
18.10.2020 13:07

Gramy to samo co w ubiegłym sezonie tylko trochę innymi nazwiskami. Ofensywa robi co może, a obrona kuleje i kuleć będzie przez brak lidera i decyzje personalne. Nie mamy też bramkarza bo Kepa to nie jest bramkarz tylko gość z rękawicami, który stoi między słupkami i czasami próbuje zaistnieć.

18.10.2020 11:41

W kolejnym meczu wróci Silva i poukłada Zoume. Francuz mimo, że popełniał błędy w meczu to jest pewniejszy niż Christensen i potrafi stworzyć zagrożenie przy rzutach rożnych. W dodatku wróci Mendy i komunikacja z obroną będzie dużo lepsza niż z Kepą. Co do reszty zespołu to myślę, że powracający po kontuzjach skrzydłowi będą co raz lepsi. Trzeba pamiętać, że Zyiech nie grał ponad pół roku w oficjalnych meczach. Pulisic też musi wrócic do rytmu. Niepokoi mnie tylko Kante ale być może był przemęczony po reprezentacji. Mimo wszystko na jego pozycji widziałbym w przyszłym sezonie Rica.