W końcu pewne zwycięstwo. Błysk Chilwella! Chelsea 4:0 Crystal Palace

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.10.2020 15:24 / Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 20:11

Po rozczarowującym remisie z West Bromwich Albion oraz odpadnięciu z Carabao Cup, Chelsea odniosła pewne zwycięstwo. W meczu ligowym podopieczni Franka Lamparda pokonali Crystal Palace 4:0, a premierowe trafienie w barwach The Blues zaliczył Ben Chilwell. Anglik asystował także przy bramce Kurta Zoumy.

W pierwszej połowie to Chelsea była drużyną, która narzucała tempo i prowadziła grę. Gospodarze chcieli zepchnąć rywala do głębokiej defensywy i przez większość czasu im się to udawało. Niestety, przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na sytuacje podbramkowe.

The Blues bardzo rzadko dochodzili do pozycji strzeleckich i w zasadzie tylko Timo Werner po ładnej akcji Kaia Havertza miał bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki, ale jego uderzenie było zbyt słabe.

Gracze Crystal Palace rzadko decydowali się na akcje ofensywne. Wyprowadzili kilka kontrataków, które jednak zostały szybko przerwane przez czujną defensywę Niebieskich.

Taki obraz gry utrzymywał się do przerwy. Do szatni piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron piłkarze Chelsea chcieli narzucić szybsze tempo, by w jeszcze większym stopniu zdominować rywali. Ta taktyka przyniosła pożądany efekt już po pięciu minutach. Po drobnym zamieszaniu w polu karnym gości do bezpańskiej piłki dopadł Ben Chilwell, który bardzo mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce.

Objąwszy prowadzenie Niebiescy zaczęli grać swobodniej i spokojnie prowadzili grę. Konstruowali kolejne ataki pozycyjne i mądrze utrzymywali piłkę z dala od własnej bramki.

W 66. minucie podopieczni Franka Lamparda zdołali zdobyć drugą bramkę. Po dobrym dośrodkowaniu z lewej strony boiska, pojedynek główkowy z Mamadou Sakho wygrał Kurt Zouma, który uderzeniem głową skierował piłkę do bramki. Po tym trafieniu sytuacja Chelsea stała się jeszcze lepsza.

Nieco ponad 10 minut później piłkarze z zachodniego Londynu strzelili trzecią bramkę. Delikatnie w polu karnym zahaczany był Tammy Abraham i sędzia podyktował jedenastkę, którą z łatwością wykorzystał Jorginho.

Raptem cztery minuty później reprezentant Włoch wpisał się na listę strzelców po raz drugi, także po uderzeniu z rzutu karnego. Tym razem faulowany w jedenastce gości był Kai Havertz.

Po dwóch bramkach Jorginho Chelsea miała czterobramkowa przewagę i mogła spokojnie kontrolować grę do ostatniego gwizdka sędziego. Tak też się stało i Niebiescy zdołali utrzymać wysokie prowadzenie do końca spotkania i udało im się także zachować czyste konto.

Chelsea 2:0 Crystal Palace (0:0). Bramki: Chilwell 50', Zouma 66', Jorginho 78' (k.), 82' (k.)

Chelsea: Mendy; Azpilicueta (c), Zouma, Thiago Silva, Chilwell; Jorginho, Kanté (Kovačić 83'); Hudson-Odoi (Pulisic 83'), Havertz, Werner; Abraham

Crystal Palace: Guaita; Ward, Kouyaté, Sakho, Mitchell; Townsend, McCarthy (Milivojević 67'), McArthur (Riedewald 72'); Eze, Zaha (c), Ayew

eGzid
komentarzy: 802
04.10.2020 22:01

Widzicie co znaczy Barkley w podstawie? Odesłany do Villi i od razu miażdżą Live 7:2.

04.10.2020 21:59

Ast-Liv w 83 min.jest 7:2:)!powtórzę,jest 7:2:)
Jestem w szoku wręcz..

04.10.2020 21:44

Mówiłem znajomy a zarazem fanom Premier League że mecze przez brak okresu przygotowawczego będą jak sparingi a zarazem jak dziś MU-Spurs 1:6.
Lisy boją tydzień temu City a dziś młoty biją lisy gdzie przed meczem bym postawił na lisy że śmiało pokonają młoty:)
Aby nasza ekipa zaczęła prezentować się przyzwoicie to trzeba szybko w krótkim czasie rozwijać się.
Inaczej będą mecze świetne i także przeplatane słabymi meczami.
Obym się mylił i tylko abyśmy prezentowali się super:)!

04.10.2020 20:17

Szkoda, że teraz czas na przerwę reprezentacyjną. Po przerwie gramy, że świętymi potem LM i gramy z United mam nadzieję, że odegramy się za poprzednią wpadkę 4-0 i też zrobimy z nich sieczkę jak Totki.

yarexq V2
04.10.2020 19:47

W międzyczasie Hertha 3-3 z Bayernem. XD.

yarexq V2
04.10.2020 19:45

PrZeCiEż JuNajTeD mA NaJlEpSzOł, lUp JeDnOł z NaJlEpSzYcH oBrOn w EłRopIe, DzIwNe. MaGłAjEr tO bYła IdEaLnA iNwEsTyCjAaaaAa.... może wy się śmiejecie, ale naprawdę widziałem takich ludzi co pisali takie wypociny xD. Początek PL to abstrakcja.

04.10.2020 18:09

Tymczasem United w obronie przebija nawet nasz cyrk..

komentarzy: 3065
04.10.2020 18:27

Piękny mecz teraz grają,to jest już kabaret ;)

eGzid
04.10.2020 18:41

Przecież tam Smalling, którego chcą się pozbyć, jest lepszy od każdego z ich obecnych stoperów. O i cyk 1:5 :D

luku
04.10.2020 18:52

Pochettino jest wolny a chyba United zawsze go chcial :)))

CFCrules
komentarzy: 711
04.10.2020 11:22

A niby czemu Jorginho miałby oddawać karnego akurat Tammy'emu bo nie bardzo rozumiem. On jest wyznaczony do strzelania karnych jako pierwszy i jak jest na boisku to do nich podchodzi, niezależnie od wyniku. Rozumiem jeszcze jakby od tego zależało czy Abraham zostanie królem strzelców albo potrzebował jakiegoś gola na przełamanie a nie ot tak po prostu sobie podchodzi i chce strzelać. Dobre też zachowanie naszego kapitana.

CFCrules
04.10.2020 11:23

To była odpowiedź do @21jozwiak. Coś mi się nie kliknęło.

Pogromca
komentarzy: 363
04.10.2020 12:00

Abraham zachował się z karnym jak jakiś debil. Mnie to jednak nie dziwi, przypadkiem widziałem ostatnio jakieś nagrania z jego prywatnego życia, on i jemu podobni żyją jak bananowcy, rozkapryszone małoletnie gwiazdki z milionami na koncie. Azpiliqueta to jest ostatni żołnierz ze starej szkoły. Po jego odejściu już raczej nie zobaczymy u nas gracza z koszulką wciągnięta w spodenki.

CFCrules
04.10.2020 11:18

Dobry mecz Jorginho. W końcu widzieliśmy podania do przodu w jego wykonaniu i to naprawdę dobre. Jeżeli ma grać tak jak wczoraj to jestem za tym żeby został. Mam nadzieję że to nie jednorazowy przypadek.

Qszu
04.10.2020 10:25

Chilwell co zagrał za mecz to byłem pod mega wrażeniem. Najjaśniejszy punkt na boisku w pełnym wymiarze czasowym, ac o do Abrahama to znów zabawia się w nadwornego błazna. Do cyrku to może i on się nadaje, ale na pewno nie do gry w piłkę. Werner mnie rozczarowuje z każdym kolejnym występem. Jorginho tym razem bezbłędny z 11.

04.10.2020 04:29

Crystal nie stworzyło praktycznie żadnego zagrożenia, obrona grała pewnie, ale atak nie fukncjonował tak jak powinien, przeciętny mecz Hudsona i dla mnie był pierwszy do zmiany, irytował swoją grą i mam nadzieję że nie jest to spowodowane głową gdzie indziej bo wierzę w chłopaka, że nie sprzeciętnieje jak RLC, Havertz mam wrażenie że często za lekko podaje te piłki jakby brakowało mu jeszcze komunikacji, myślałem że jego współpraca z Abrahamem będzie lepiej wyglądać, na minus jeszcze Jorginho, nie za grę ale frajerskie zachowanie względem kumpla, strzelił już jednego z karnego jest luz przy wyniku 3:0 a on nie może dać kumplowi bo jestem wielki maestro karnych, może to przez awersję do tego gracza, ale widać że nie zależy mu na drużynie i szkoda że Azpi stanął w jego obronie, piłkę należało oddać do Timo, Kaia albo Tammyego w mojej ocenie

04.10.2020 04:32

Jeszcze może co do Mendyego, podoba mi się to że jest pewny, ale czeka go strasznie dużo pracy nad grą nogami i przy wychodzeniu do dośrodkowań, mógłby jeszcze częściej łapać piłkę zamiast ją piąstkować ciągle bo to stwarza zagrożenie, ale póki co transfer na +

04.10.2020 13:28

O tym kto strzela karne decydują wytyczne Lamparda [ o czym wspomniał w pomeczowych wywiadach]. Jeżeli każdy w danym momencie chciałby sobie strzelić karniaka, to mielibyśmy bałagan i samowolkę. Zachowanie Azpiego, który sprowadził do porządku "gówniarza" jak najbardziej na plus.

04.10.2020 14:21

Jasne, masz rację że decydują wytyczne, tak jak mówię może to wynika z tego, że nie trawię typa, ale sam z siebie mógłby zachować się inaczej

grzybeek
komentarzy: 537
04.10.2020 01:25

Dominacja straszna ;D wszystko elegancko grało oby chilwell nie był kontuzjowany bo z lepszymi każda pozycja będzie musiała być mocna a z nim gra tak że aż oczy się otwierają tak pomimo 3 innych mocnych nie bedzie tak dobrze...

blue1
komentarzy: 837
03.10.2020 20:21

Dobry mecz obrony, zero baboli i solidny występ duetu Zouma-Silva. Mendy'ego ciężko ocenić poza jedną dobrą interwencją, ale kto wie, może dobra komunikacja z obrońcami i sama jego obecność w bramce dała trochę spokoju z tyłu. Świetny mecz Chilwella, dużo dawał w ofensywie, jak najbardziej zasłużył na bramkę i asystę w swoim pierwszym meczu w PL w CFC, z tyłu też grał bez zarzutu. Jorginho na plus, dzisiaj dobrze rozgrywał do przodu, świetne karne i podanie do Abrahama, który mógł zakończyć akcję bramką. Brakuje ciągle tego pazura z przodu, Havertz ok, Werner trochę gorzej, pod koniec meczu jakby lepiej przyjął piłkę to przy jego szybkości mógłby mieć dogodną sytuację. Czekam aż zaczniemy grać szybciej, odważniej i nasi niemieccy gracze się odnajdą na angielskich boiskach i rozkręcą. Ogólnie szału nie było, ale moim zdaniem to dobry prognostyk, nawet jak rywal gra słabo i popełnia to takie mecze trzeba wygrywać i nie prowokować swoimi błędami, a tych dzisiaj na szczęście nie było. Teraz przerwa i tylko pozostaje żyć nadzieją, że nikt nie złapie znowu jakiegoś urazu na meczach swojej reprezentacji.