Odrodzenie na Stamford Bridge. Chelsea 2:0 Liverpool

Autor: Bartek Kijko Dodano: 03.03.2020 22:50 / Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 22:50

Gospodarze po bardzo dobrym meczu pokonali faworyzowany Liverpool. Goście nie wystąpili w najmocniejszym składzie, jednak widzieliśmy pięciu podstawowych zawodników, którzy stanowią o sile drużyny pewnie zmierzającej po mistrzostwo kraju. Zwycięskie bramki dla Chelsea zdobyli Willian oraz Barkley.

Pierwsza połowa meczu zaczęła się niesamowicie nerwowo dla piłkarzy Chelsea. W ciągu pierwszych trzech minut kuriozalne błędy popełnił Kurt Zouma oraz Antonio Rudiger, którzy bezpośrednio doprowadzili do sytuacji bramkowych Liverpoolu. Na szczęście goście nie wykorzystali tych okazji. Z kolejnymi minutami z gospodarzy nieco zeszło zdenerwowanie i pojawiło się nieco więcej spokoju. Przez kilkanaście kolejnych minut do głosu doszła Chelsea, a pierwszą świetną okazję miał Pedro, który za długo zwlekał z podaniem do kolegi, który miałby stuprocentową okazję. W 13. minucie meczu Willian miał stuprocentową okazję, jednak uderzył prosto w bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później Brazylijczyk znowu uderzał zza pola karnego, strzał trafił wprost w bramkarza, jednak ten wpuścił piłkę do swojej bramki. Chelsea po zdobyciu gola oddała inicjatywę gospodarzom, którzy przeprowadzili kilka groźnych ataków, jednak świetny w bramce był Kepa. W środku pola najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Billy Gilmour, który przeciął kilka bardzo groźnych podań. W 42. minucie niestety kontuzji doznał najlepszy zawodnik Chelsea w tym sezonie, Mateo Kovacić, który trzymał się za kolano. Jeśli to uraz więzadeł, to Chorwat wypadnie do końca sezonu. Zastąpił go Mason Mount. Do przerwy Chelsea schodziła z jednobramkowym prowadzeniem, jednak Liverpool pokazywał, że do ostatnich minut będzie walczył o korzystny wynik.

Druga część spotkania zaczęła się niestety od kolejnej kontuzji. Tym razem kontuzjowany z boiska zszedł strzelec bramki, Willian. Brazylijczyka zastąpił Jorginho. W tej odsłonie widzieliśmy wymianę ciosów obu drużyn, jednak Liverpool nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Kepy, który dziś wyglądał na pewnego siebie. Miejmy nadzieję, że przerwa w grze zrobiła dobrze Hiszpanowi. W 64. minucie świetnym odbiore na własnej połowie popisał się Pedro, który wyprowadził piłkę do Barkleya. Ten przebiegł z piłką 40 metrów, minął trzech obrońców i oddał soczysty strzał zza pola karnego, który zakończył się bramką. W późniejszych minutach Chelsea jeszcze miała poprzeczkę po uderzeniu Mounta z rzutu wolnego oraz kolejną poprzeczkę, gdy strzał Giroud został sparowany przez Adriana. Gospodarze do końca meczu grali bardzo pewnie w obronie i utrzymali dwubramkowe prowadzenie. Chelsea w tym meczu oddała 17 strzałów, przy 14 Liverpoolu. Również statystyka celnych uderzeń była po stronie gospodarzy, którzy siedem razy uderzali na bramkę rywali. Bardzo dobry mecz w wykonaniu Londyńczyków.

Chelsea 2:0 Liverpool

Składy:

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Zouma, Rudiger, Alonso - Kovacić (42. Mount), Gilmour - Willian (51. Jorginho), Barkley, Pedro - Giroud (90. James)

Liverpool: Adrian - Williams, Gomez, van Dijk, Robertson - Lallana (80. Salah), Fabinho, Jones (70. Milner) - Mane, Minamino, Origi (70. Firmino)

luku
komentarzy: 388
05.03.2020 02:24

Napisze tylko tyle. Tym wystepem nasz Szkot Billy Gilmouyre zasluzyl na wyjsciowa "11" w kolejnym meczu PL z Evertonem. Trzymam kciuki za tego chlopaka (tylko nie nakladajmy na niego za duzej presji). Druga duza rzecz. Jezeli Kepa ma miec jakakolwiek przyszlosc w tym klubie, to ten mecz dal mu wlasnie duza szanse aby zagrac o wlasna przyszlosc i sporo pewnosci siebie aby potwierdzal swoj talent (niewatpliwie go ma) w kolejnych meczach. Wielokrotnie go krytykowalem ale wlasnie takiego chcemy go widziec. Skoncentrowany, pewny siebie, skuteczny.

eGzid
komentarzy: 787
04.03.2020 13:04

Cały zespół na duży plus za wyjątkiem Mounta. Cały czas mam obraz jego strzałów na bramkę, a w zasadzie obok niej. Ta wczorajsza okazja, gdzie mógł wyłożyć piłkę jak na tacy do Giroud...

ma2shaq
komentarzy: 247
04.03.2020 12:07

Co z tego, że Ross nie podał do lepiej ustawionego kolegi, bodajże Pedro, skoro strzelił bramkę. Wreszcie Barkley wziął ciężar gry na siebie i strzelił. Pamiętacie psioczenie na Hazarda, który z kolei za rzadko był egoistą i wielokrotnie wolał podać niż uderzać ? niektórym się nie dogodzi i z byle powodu marudzą. Oczywiście nie chodzi mi tu o to, żeby od razu z Chelsea robić potęgę futbolu bo pokonaliśmy wszechmocny Liverpool, tylko o zdrowe podejście, wygraliśmy z bardzo dobrą drużyną i to nie przez fuksa czy pomoc varu/sędziów, tylko zwyczajne byliśmy lepsi w każdym aspekcie iw pełni zasłużyliśmy na wygraną. Trzeba się cieszyć,że Barkleyowi wyszedł strzał i był jednym z lepszych na boisku, a nie marudzić, że powinien podać itp. Generalnie prawie wszyscy zagrali ok, może Rudiger czasem zamulał ale generalnie wszyscy na plus. Nawet Alonso i Kepa