Bez zwycięstwa, ale dalej z czystym kontem w środowy wieczór. Brentford 0:0 Chelsea

Autor: Mateusz Kluba Dodano: 19.10.2022 22:30 / Ostatnia aktualizacja: 19.10.2022 22:31

Na Gtech Community Stadium Chelsea przyjechała po przedłużenie swoich serii. Sukces udał się połowicznie. The Blues kolejny raz zachowali czyste konto. W odróżnieniu od poprzednich spotkań, nie zdobyli jednak bramki. W Brentford byliśmy świadkami dominacji Chelsea z przebłyskami ze strony gospodarzy, a ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

Na samym początku rywalizacji rozstrzygnęła się kwestia ustawienia Niebieskich. Ruben Loftus-Cheek zajął miejsce na prawym wahadle, Marc Cucurella na lewym, a trzyosobowy blok obronny stworzyli Azpilicueta, Chalobah i Koulibaly. Pierwszą szansę w meczu mieli goście i to już w 2. minucie. Za rywalem na skrzydle nie nadążył Jorginho, piłkę dostał Toney, który nie miał na szczęście dobrej pozycji do strzału. Przytomnym wybiciem popisał się w tej akcji hiszpański wahadłowy Chelsea. Pszczoły od początku podchodziły do wysokiego pressingu i starały się jak najszybciej przerywać budowanie akcji rywali, nawet kosztem faulu.

W 9. minucie do swojej szansy doszedł także Mbuemo. Wrzutkę z prawej strony zamienił na celny strzał w środek bramki, ale, będący ostatnio w bardzo dobrej formie Kepa, stanął na wysokości zadania i sparował piłkę na rzut rożny. Podopieczni Thomasa Franka mocno naciskali, by szybko zdobyć bramkę. Chelsea broniła się dość chaotycznie. Nie minął jeszcze kwadrans, a boisku z powodu urazu musiał opuścić Conor Gallagher. W jego miejsce pojawił się Mateo Kovacić.

Kolejne 15 minut upłynęło pod znakiem kontroli piłki przez Niebieskich oraz cierpliwego czekania na kontratak ze strony gospodarzy. Swoje okazje mógł mieć Armando Broja, ale dwa podania w jego kierunku były minimalnie niecelne. Pszczoły odpowiedziały szybkim atakiem prawą stroną, gdzie w interwencji przeliczył się Koulibaly, jednak chwilę później Senegalczyk naprawił swój błąd.

Gra toczyła się raczej w środku pola, a zagrożenie bramki Chelsea przychodziło po stałych fragmentach gry. W 33. minucie szybkim refleksem wykazał się ponownie nasz bramkarz, który odbił sprytne strącenie piłki głową w wykonaniu Ivana Toneya. W następnych kilku minutach dwukrotnie „turbo” włączał albański napastnik, dobiegając szybciej od rywala do piłki, zagranej spod naszej bramki. W pierwszej sytuacji Broja ładnie przełożył rywala, ale trochę przekombinował, w wyniku czego nie oddano celnego strzału. Druga akcja była jeszcze bardziej imponująca. Po dogonieniu rywala, napastnik upadł, ale ambitnie się pozbierał, ponieważ sytuacja była naprawdę dogodna. 20-latek niestety zamiast podać do Mounta, który dołożyłby nogę do pustej bramki, uwikłał się w niepotrzebny drybling. Zdołał zagrać wzdłuż bramki, ale nie przyniosło to pożądanego efektu.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć obie strony miały swoje okazje, po których mogły, a nawet powinny paść bramki. W doliczonym czasie gry w polu karnym Brentford upadł Kai Havertz, ale podobnie jak przeciwnik po drugiej stronie boiska na początku meczu, bardziej sam szukał kontaktu, niż był faulowany. Kilka sprytnych podań zaliczył Mount, a waleczny charakter pokazał Broja. Nie przyniosło to jednak Niebieskim bramki.

Przez pierwsze kilka minut po zmianie stron, ponownie przy piłce byli goście. Albańczykowi w niebieskiej koszulce dalej niestety brakowało decyzyjności, a niewykluczone, że mógłby już mieć kolejnego gola w barwach The Blues na swoim koncie. W 50. minucie wyśmienitą okazję po dograniu „na nos” z prawej strony miał Mbuemo, ale oddał strzał prosto w Kepę. Pierwszy kwadrans obfitował w długie podania i dużo walki na boisku.

Graham Potter miał już na uwadze kolejne spotkanie, jakim będzie wizyta Czerwonych Diabłów na Stamford Bridge. W związku z tym w 61. minucie dokonał potrójnej zmiany. Na boisku zameldowali się Sterling, Pulisic i Chukwuemeka. O ile były zawodnik Manchesteru City nie musi martwić się o swoją rolę w zespole, o tyle dla pozostałej dwójki 30 minut gry to duża szansa. Niewiele się jednak zmieniło.

Ostatni kwadrans spotkania Chelsea rozpoczęła od pierwszego dla siebie w tym meczu rzutu rożnego. Z niego również nie wynikło żadne zagrożenie. W 80. minucie doczekaliśmy się zmiany Kaia Havertza. Niemiec kolejny raz nie pokazał nic godnego uwagi, a za niego na boisko wszedł Pierre-Emerick Aubameyang. Zmiana ostatniej szansy. W 82. minucie groźny atak wyprowadzili gospodarze, ale ponownie bardzo dobrze spisał się Kepa, skracając kąt wyjściem z bramki. W ciągu następnych kilku minut dwie okazje miała Chelsea. Najpierw kontratak wyprowadził Gabończyk, ale jego podanie nie dotarło do Sterlinga. Potem Anglik miał swoją okazję, ale pogubił się i z interwencją zdążył Pinnock.

Od tego momentu Brentford broniło się niemal wszystkimi zawodnikami. Chelsea biła głową w mur, a my czekaliśmy na przebłysk któregoś z podopiecznych Grahama Pottera. Mocnym strzałem wykazał się Pulisic, ale Aubameyang nie zdołał sięgnąć piłki odbitej przez Rayę. W ostatniej akcji bohaterem przyjezdnych mógł zostać Chukwuemeka, ale jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Mecz zakończył się bez bramek.

Brentford 0:0 Chelsea (0:0).

Brentford:

Raya; Mee, Zanka, Pinnock; Roerslev, Henry, Janelt (90+2’ Ghoddos), Jensen (72’ Dasilva), Onyeka (59’ Baptiste); Mbuemo (72’ Wissa), Toney

Chelsea:

Kepa; Azpilicueta, Chalobah, Koulibaly, Cucurella (61’ Pulisic); Gallagher (15’ Kovacić), Jorginho, Loftus-Cheek; Mount (61’ Chukwuemeka), Havertz (80’ Aubameyang), Broja (61’ Sterling)

adam_cfc
komentarzy: 100
21.10.2022 10:00

Panowie jak myślicie, damy radę w sobotę?? Oby tylko nie przegrać. Muły ostatnio zaczęły grać lepiej a my nadal stoimy w miejscu.
Mam nadzieję, że chłopaki nas zaskoczą i zagrają dobre spotkanie tak aby zgarnąć 3pkt.

Qszu
komentarzy: 513
21.10.2022 12:19

Raczej na pewno nie będzie powtórki z czwartkowego spotkania na wyjeździe. Fakt Diabełki zagrały rewelacyjne zawodny z Tottenhamem prawie całkowicie ich dominując w każdej formacji przez pełne 90minut, ale to był ich najlepszy mecz w tym sezonie. Może i złapali wiatr, ale u Nas blok obronny pomimo kłopotów daje radę i nic nie wpada do siatki - na pewno jest w stanie ich zatrzymać. Problem może być z CR7 jeżeli wejdzie w końcówce gdy będziemy już podmęczeni. Wypadałoby to taktycznie dobrze rozegrać i mieć jakieś zabezpieczenie przed ich potencjalnymi kontratakami. Tylko obawiam się, że GP nie jest aż tak wybitnym strategiem jak jego poprzednicy. Zobaczymy może nie taki diabeł straszny. Kartki też pewnie polecą bo będzie to mecz podwyższonego ryzyka i któraś z ekip na pewno popełni kosztowny bądź więcej błędów. Damy radę - tzn musimy dać :)

Danson88
komentarzy: 129
21.10.2022 14:42

Qszu Krystyna jest odsunięta od zespołu na ten mecz

komentarzy: 4280
21.10.2022 15:57

Uważam że damy radę,nie stracić bramki bo wtedy się posypiemy,raczej oddadzą nam piłkę i to my będziemy częściej przy piłce a MU będą chcieli grać z kontry,to ich znak firmowy,czekajmy na konferencję Pottera czy są urazy nowe i jak się ma Gallagher.

Qszu
21.10.2022 17:19

Danson88
No tak, ostatnio mniej żyje footballem i nawet o tym nie wiedziałem, ale wydaje się, że to jeden problem mniej co nie oznacza kilkunastu innych biegających po boisku w czerwonych koszulkach

ChelseaForever
komentarzy: 189
21.10.2022 07:33

Obiło mi się o uszy że planujemy ściągnąć Neymara co o tym sądzicie?

eden1905
komentarzy: 1494
21.10.2022 16:56

Myślę, że Boehly bardzo chętnie zrobiłby z Chelsea taką drużynę gwiazd. Nie bez powodu naciskał na kupno Cristiano. Pewnie Neymar czy Mbappe są na jego oku. Ale czy Oni pasuję do Chelsea? Nawet nie mówię sportowo, ale jako ludzie. To są gwiazdeczki z przerośniętym ego i czasem jak widzę te newsy o nich to szkoda klikać. Niby człowiek by chciał zobaczyć graczy o takich umiejętnościach w Chelsea, ale jednak z tyłu głowy jest gdzieś myśl, że to może nie był dobre dla klubu.

chelsefan
komentarzy: 2514
20.10.2022 19:20

Wynik wczorajszy lepszy niż gra. GP żle dobrał skład chodzi mi o ofensywę. Ale nie ma co narzekać na razie GP poznaje drużynę. Wpadki się zdarzają najlepszym.