Kapitalna gra Kepy, dublet Mounta! Podtrzymujemy serię zwycięstw. Aston Villa 0:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 16.10.2022 16:55 / Ostatnia aktualizacja: 16.10.2022 16:57

W meczu 11. kolejki Premier League Chelsea pokonała Aston Villę 2:0. The Blues mogą mówić o sporym szczęściu, gdyż przez znaczną część spotkania to zawodnicy Stevena Gerrarda prezentowali lepszą dyspozycję. Świetne spotkanie rozegrał Kepa Arrizabalaga, który obronił wiele groźnych uderzeń rywali, a na słowa pochwały zasłużył także Mason Mount – autor dwóch trafień. Było to piąte zwycięstwo The Blues z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Chelsea objęła prowadzenie już na początku spotkania. Po sześciu minutach gry i dośrodkowaniu Bena Chilwella, Tyrone Mings popełnił błąd podczas wybijania piłki z własnego pola karnego, gdyż zrobił to w taki sposób, że futbolówka trafiła wprost pod nogi Masona Mounta. Anglik nie zmarnował takiej niespodzianki i technicznym uderzeniem skierował piłkę do bramki rywali.

Dalsza część pierwszej połowy to mniejsza lub większa przewaga Aston Villi. Gospodarze prezentowali się bardzo dobrze, często dochodzili do sytuacji strzeleckich, a fakt, iż mimo upływu minut wynik nie zmieniał się, był zasługą Kepy Arrizabalagi. Hiszpan prezentował kapitalną dyspozycję i wykonał wiele efektownych interwencji. W 21. minucie najpierw świetnie obronił uderzenie zza pola karnego, a dobitkę w równie spektakularny sposób sparował na słupek.

Niedługo później pod bramką Chelsea ponownie zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska strzał głową z najbliższej odległości oddał Danny Ings, ale Kepa w niewiarygodny sposób w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

The Blues nie potrafili zastopować rozpędzonych rywali i tylko sporadycznie opuszczali własną połowę. Jeden z nielicznych kontrataków mógł dać drużynie Grahama Pottera drugą bramkę, ale strzał Raheema Sterlinga trafił w poprzeczkę. Była to pierwsza dobra okazja The Blues od momentu strzelenia bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Piłkarze z zachodniego Londynu mogli mówić o sporym szczęściu, gdyż szybko wyszli na prowadzenie po indywidualnym błędzie obrońcy rywali, a następnie fantastyczną dyspozycję prezentował Kepa. Hiszpan wybronił wiele groźnych uderzeń i to on był wyróżniającą się postacią londyńskiej drużyny w pierwszej części spotkania.

Już w przerwie Graham Potter, widząc problemy swojej drużyny, zdecydował się na dwie zmiany i wprowadzenie bardziej defensywnego ustawienia. Na placu gry pojawili się César Azpilicueta oraz Kalidou Koulibaly w miejsce Kaia Havertza oraz Marka Cucurelli.

Zmiany te przyniosły tylko niewielką poprawę w grze Niebieskich. Zespół Grahama Pottera nadal był w defensywie i bardzo rzadko atakował bramkę rywali, ale też rzadziej dopuszczał do zagrożenia pod własną bramką. W dalszym ciągu dobrą formę prezentował Kepa Arrizabalaga, który skutecznie zatrzymywał kolejne próby rywali.

Chelsea nie miała tego dnia najwyższej formy, ale miała szczęście. Mimo, iż przewagę mieli The Villans, piłkarze z zachodniego Londynu zdołali podwyższyć prowadzenie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mason Mount. Anglik skierował piłkę pod poprzeczkę bramki i dzięki temu po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W dalszej części spotkania widać było, że piłkarzom Aston Villi zaczyna brakować sił i motywacji. Mimo, iż przez większość czasu prowadzili grę i stwarzali zagrożenie bramkowe, to rywale z Londynu strzelili dwie bramki. The Blues mieli dzięki temu więcej miejsca, przez co mogli częściej budować akcje w okolicach szesnatki rywali. Po jednej z nich bardzo groźny, choć minimalnie niecelny strzał głową oddał Raheem Sterling.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. The Blues utrzymali dwubramkowe prowadzenie i mogli cieszyć się piątym zwycięstwem z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Nie był to jednak ich najlepszy występ, a wygraną zawdzięczają znakomitej postawie Kepy i bramkom Masona Mounta.

Aston Villa 0:2 Chelsea (0:1). Bramki: Mount 6', 65'

Aston Villa: Martínez; Cash, Konsa, Mings, Young; McGinn (c) (Coutinho 73'), Douglas Luiz, Ramsey (Dendoncker 79'); Bailey (Buendía 66'), Ings, Watkins

Chelsea: Kepa; Chalobah, Thiago Silva (c), Cucurella (Azpilicueta 46'); Loftus-Cheek, Kovačić (Jorginho 65'), Chilwell; Havertz (Koulibaly 46'), Aubameyang (Gallagher 58'), Sterling (Broja 89')