Azpilicueta: Jesteśmy sfrustrowani i rozczarowani

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 17.12.2021 10:22 / Ostatnia aktualizacja: 17.12.2021 10:23

César Azpilicueta po spotkaniu z Evertonem nie ukrywał swojego niezadowolenia oraz rozczarowania. Chelsea w czterech ostatnich spotkaniach aż trzy raz dzieliła się punktami z rywalem, a jeszcze bardziej niepokojąca jest liczba bramek traconych przez drużynę Thomasa Tuchela.

Jordan Pickford dwoił się i troił w bramce Evertonu, jednak w 70. minucie sposób na jego pokonanie znalazł Mason Mount. Radość The Blues nie trwała zbyt długo, bowiem już w cztery minuty później stan spotkania wyrównał Jerrad Branthwaite.

– Jesteśmy sfrustrowani oraz rozczarowani, ponieważ to już kolejny mecz, w którym tracimy punkty. Tworzyliśmy sobie sporo okazji do zdobycia bramki, a rywal niemal przy pierwszej okazji wpakował nam piłkę do siatki - ocenił Azpilicueta.

– Wiemy jak ważne jest zachowywanie czystego konta oraz wspólna gra w obronie. Oczywiście kiedy tracimy wiele bramek pewność siebie spada i jej odbudowa nie jest taka prosta.

W pierwszych dziesięciu spotkaniach obecnego sezonu Chelsea straciła zaledwie trzy bramki. W ostatnich siedmiu meczach defensywa The Blues dała się ograć aż dziewięciokrotnie.

– Nie jesteśmy zespołem defensywnym, ale oczywiście musimy tracić mniej bramek. Jeśli chcemy dostać się tam, gdzie chcemy to musimy nad tym popracować. Kiedy chcesz walczyć o tytuł z takimi zespołami jak Manchester City czy Liverpool, to nie możesz w taki sposób tracić punktów.