Fot. GettyImages

Matt Law o sytuacji Timo Wernera, kontrakcie Antonio Rüdigera oraz wartości Thiago Silvy i Césara Azpilicuety

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 30.11.2021 21:06 / Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 21:07

Dziennikarz “The Telegraph” Matt Law wziął niedawno udział w "London is Blue Podcast". Podczas tej rozmowy poruszył kilka tematów, które w tym momencie są zdaje się na językach wszystkich kibiców Chelsea. Law mówił między innymi o sytuacji Timo Wernera, kontrakcie Antonio Rüdigera oraz wpływie na drużynę Thiago Silvy i Césara Azpilicuety.  

 

Matt Law mówił także o sytuacji Timo Wernera. Jak każdy wie, Niemiec nie spełnia pokładanych w nim nadziei, a coraz większa grupa kibiców wątpi w jego “reaktywacje”. Werner przyszedł do Chelsea, aby strzelać bramki, a tych jest jak na lekarstwo. Zdaniem Lawa nie należy jeszcze skreślać napastnika, ale jego ewentualne odejście po sezonie nie będzie wielkim zaskoczeniem.  

 

Kontrakt niemieckiego defensora The Blues wygasa w czerwcu przyszłego roku, a już w styczniu będzie mógł porozumieć się z inną drużyną w sprawie wolego transferu. Zdaniem Lawa zarząd Chelsea ma wkrótce spotkać się z przedstawicielami Rüdigera i omówić sprawę przedłużenia kontraktu. Ostatnie rozmowy obu stron miały miejsce w lecie, a przedstawiona wtedy oferta nie usatysfakcjonowała Niemca.  

 

Obecna kadra Chelsea to w większości młodzi piłkarze oraz wychowankowie. W takiej sytuacji w szatni potrzebni są piłkarze z autorytetem oraz doświadczeniem. Dlatego też Thomasowi Tuchelowi bardzo zależy na zatrzymaniu takich piłkarzy jak Thiago Silva czy César Azpilicueta. To dwa największe autorytety w szatni, które ustawiają innym poprzeczkę i wymagają pewnego poziomu. Przywództwo choćby Jorginho jest inne, bardziej sportowe niż mentalne. 

Źródło: Matt Law dla "London is Blue Podcast"/Kuba Karpiński(Twitter)

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close