Raport z niedzielnych meczów reprezentacji: Gol Havertza, czyste konto Azpilicuety

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 15.11.2021 09:18 / Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:18

W niedzielę rozegrano kolejne spotkania eliminacyjne do mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Katarze. W tych spotkaniach brali również udział zawodnicy Chelsea.

Kai Havertz był jedynym zawodnikiem Chelsea, który podczas niedzielnych meczów zdobył bramkę dla swojej reprezentacji. Zawodnik The Blues otworzył wynik w spotkaniu Niemiec z Armenią. Napastnik, grający w tym meczu na środku ataku obok Thomasa Muellera oraz Leroya Sane, był stałym zagrożeniem dla ormiańskiej obrony. Mecz zakończył się zwycięstwem Niemców 4:1.

W innym spoktaniu eliminacyjnym, Cesar Azpilicueta rozegrał pełne 90 minut. Hiszpania podejmowała Szwecję, a obrońca Chelsea wystąpił w tym meczu na prawej stronie obrony, pomagając swojej drużynie zachować czyste konto. Hiszpania wygrała 1:0 po bramce Alvaro Moraty.

Edouard Mendy był niewykorzystanym rezerwowym podczas meczu Senegalu z Kongo. Senegalczycy wygrali to spotkanie 2:0, zapewniając sobie komfort na szczycie tabeli w swojej grupie eliminacyjnej.

Pozostając w Afryce, Baba Rahman rozegrał pełne 90 minut w spotkaniu Ghany z RPA. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Andre Ayew.

Źródło: Chelsea FC