Podsumowanie 36. kolejki Premier League + skróty meczów

Autor: Stanisław Dettlaff Dodano: 17.05.2021 16:53 / Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 16:53

Świetne mecze, przepiękne bramki i gol Alissona Beckera! To wszystko działo się w 36. kolejce Premier League. Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami meczów oraz krótkim podsumowaniem kolejki.

Skróty meczów:

Manchester United vs Leicester (1:2)

Spotkanie otwierające 36. kolejkę Premier League zakończyło się zwycięstwem Lisów. Już w 10. minucie fenomenalnym golem popisał się Luke Thomas, który pokonał Davida de Geę świetnym strzałem z woleja. Niespełna pięć minut później Czerwone Diabły zdołały wyrównać po celnym uderzeniu Masona Greenwooda. Bramka dająca zwycięstwo gościom padła w 66. minucie, po strzale głową Caglara Söyüncü.

Warto zapamiętać:

• Fenomenalna bramka Luke'a Thomasa

Chelsea vs Arsenal (0:1)

The Blues po niemrawym meczu przegrali na własnym stadionie w derbach Londynu. Choć Kanonierzy nie zdołali wykreować sobie wielu bramkowych sytuacji, to jednak dzięki słabej postawie Jorginho byli w stanie wpakować piłkę do bramki Kepy.

• Błąd Jorginho, który kosztował Chelsea porażkę w derbach

Newcastle vs Manchester City (3:4)

Świetne widowisko na St James’ Park! Tego wieczora na stadionie Srok padło aż siedem bramek! Gole dla gospodarzy strzelali: Emil Krafth, Joelinton oraz Joe Willock. Po przeciwnej stronie na listę strzelców wpisali się João Cancelo i Ferran Torres, który skompletował w tym meczu hat-tricka i jednocześnie zdobył jedną z najładniejszych bramek w sezonie. Hiszpan kapitalnym strzałem z powietrza z piętki zdołał lobnąć Martina Dúbravkę.

• Trzy bramki Ferrana Torresa i jego fenomenalne trafienie

Burnley vs Leeds (0:4)

Leeds bezproblemowo rozprawiło się z ekipą Seana Dyche'a 4:0. Pierwszy gol padł dopiero w 44. minucie meczu po świetnym technicznym strzale z dystansu Mateusza Klicha. W drugiej połowie ,,worek z bramkami" otworzył się już na dobre, a Baileya Peacocka-Farrella pokonywali: Jack Harrison oraz Rodrigo Moreno (2). Wyśmienitą dyspozycją popisał się również Illan Meslier, dzięki któremu drużyna gości zachowała w tym meczu czyste konto.

• Świetny gol Mateusza Klicha

• Bardzo dobry zawody w wykonaniu 21-letniego Illana Mesliera

Southampton vs Fulham (3:1)

W 27. minucie wynik otworzył Che Adams i była zarazem to jedyna bramka w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania po stronie Świętych strzelali Nathan Tella oraz Theo Walcott. Honorową bramkę dla gości zdobył Fabio Carvalho w 75. minucie.

• Pewne zwycięstwo Świętych

• Ładna bramka Carvalho

Brighton vs West Ham (1:1)

Pierwsza bramka padła dopiero w 84. minucie po strzale Danny'ego Welbecka, lecz Mewy nie cieszyły się długo z prowadzenia, gdyż trzy minuty po trafieniu Anglika na listę strzelców wpisał się Saïd Benrahma, który świetnym mocnym strzałem z dystansu wyrównał wynik.

• Ładna gol z dystansu Saïda Benrahmy

Crystal Palace vs Aston Villa (3:2)

The Villans już w 17. minucie wyszli na prowadzenie po bramce zza pola karnego Johna McGinna. W 32. minucie strzałem głową wynik wyrównał Christian Benteke, a dwie minuty później drugą bramkę dla gości zdobył Anwar El Ghazi. W drugiej połowie strzalała już tylko jedna drużyna, a była nią ekipa gospodarzy. Drogę do bramki Emiliano Martíneza znaleźli Wilfried Zaha oraz Tyrick Mitchell.

• Wyrównany mecz na Selhurst Park

Tottenham vs Wolves (2:0)

Koguty odniosły pewne zwycięstwo nad Wilkami po golach Harry'ego Kane'a i Højbjerga. Na szczególne uznanie zasłużył Rui Patrício, który pomimo straty dwóch bramek zaliczył bardzo udany mecz.

• Dobra dyspozycja golkipera Wilków

West Brom vs Liverpool (1:2)

Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Hal Robson-Kanu, a po przeciwnej stronie bramkami popisali się Mohamed Salah oraz golkiper The Reds - Alisson Becker. 28-letni Brazylijczyk zdobył bramkę głową na wagę zwycięstwa w 95. minucie meczu, czym jednocześnie zagwarantował swojej drużynie trzy punkty w tym spotkaniu.

• Gol z główki Alissona Beckera

Everton vs Sheffield (0:1)

Niespodziewany rezultat na Goodison Park. Ostatnia drużyna w tabeli wygrywa z walczącą o TOP 6 ekipą Carlo Ancelottiego. Jedyną, a zarazem zwycięską bramkę dla Szabelek zdobył 17-letni Daniel Jebbison.