Fot. Getty Images

Niemieckie media: Kreml naciskał na Abramowicza, aby wycofać Chelsea z Superligi

Autor: Piotr Różalski Dodano: 24.04.2021 13:11 / Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 13:21

W tym tygodniu uwaga niemieckich mediów mocno się skupiła wokół Kremla i Romana Abramowicza. Jak można dowiedzieć się z zebranych streszczeń przez państwową telewizję Russia Today, rosyjski rząd z Władimirem Putinem na czele usilnie nakłaniały właściciela Chelsea do odstąpienia od projektu Superligi.

Jak przekazuje RT, z Niemiec płynie narracja, jakoby to nie kibice protestujący pod Stamford Bridge wywarli presję na londyński klub. Groźba wykluczenia zawodników uczestniczących w umierającym już teraz formacie nierozpoczętych rozgrywek także nie miała tutaj większego znaczenia. W tym całym procesie kluczową rolę miały odegrać kremlowskie władze.

Bawarska gazeta "Süddeutsche Zeitung" rozpropagowała pogłoski o tym, że w poniedziałek "wszechmocni oficjele Kremla kontaktowali się z Abramowiczem w celu wystosowania jednoznacznego oświadczenia", jakoby projekt Superligi mógłby szkodliwie oddziaływać na "ducha ojczyzny". Obawy uzasadniane są tym, że udział klubu rosyjskiego miliardera w nowym tworze piłkarskim nie szedłby w parze z interesami z UEFA, gdyż Gazprom - rosyjski koncern państwowy zajmujący się wydobywaniem gazu ziemnego - jest sponsorem rozgrywek Ligi Mistrzów. Finał najbardziej prestiżowego turnieju klubowego w 2022 roku jest zaplanowany w Sankt Petersburgu - rodzimym mieście Putina - jak i siedem spotkań w ramach Euro 2020 ma zostać rozegranych właśnie na obiekcie Zenitu.

"Abramowicz nie ma zamiaru napinać atmosfery pomiędzy nim a prezydentem Putinem. On tylko chce, aby Władimir czuł się radosny" - czytamy dalej w "SZ". Oczywiście rosyjska telewizja od razu wytyka niemieckiej gazecie, że swoich wścibskich oskarżeń nie potrafi podeprzeć żadnymi dowodami. Całkiem niedawno, bo przed miesiącem, Abramowicz wytoczył też proces sądowy wydawnictwu HarperCollins i autorce książki "Putin's People" Catherine Belton o zniesławienie [LINK]. Kto wie, czy z jakiś czas prawnicy Romana nie będą musieli podjąć kroków w kolejnej sprawie.

Należy także przypomnieć, że we wczorajszym oświadczeniu Abramowicz i Chelsea Football Club wyrazili "głębokie ubolewanie" w związku z całą chaotyczną sytuacją związaną z dołączeniem, a potem odłączeniem od Superligi [LINK].

Źródło: Russia Today

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Wolnomyśliciel
komentarzy: 822
24.04.2021 15:23

Niestety te wszystkie sprawy bardzo śmierdzą polityką. I Abramowicz nie potrafi oddzielić grubą kreską sportu od polityki. Albo nie chce.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close