Redknapp: Azpilicueta i Alonso mają problemy defensywne w systemie Sarriego

Autor: Dodano: 05.09.2018 02:51 / Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 02:51

Według byłego piłkarza Liverpoolu i Tottenhamu, a aktualnie eksperta Sky Sports, Jamie Redknapp, boczni obrońcy Chelsea mają problemy w grze defensywnej pod wodzą Maurizio Sarriego. 

 

Podczas gdy obaj piłkarze wyglądają na zadowolonych, Redknapp myśli, że są sytuacje, kiedy para zostaje złapana na złych pozycjach, ponieważ nie są przyzwyczajeni do takich ról. 

 

– Ich gra jest dobra, ale sądzę jednak, że nie mogą w stu procentach przyzwyczaić się do nowego systemu. Ich gra wygląda jak w formacji z trzema obrońcami, a nie czterema. 

 

– Uważam, że Cesar Azpilicueta i Marcos Alonso mają problemy z dostosowaniem się do nowej formacji. Z pewnością Marcos, który zachowuje się jak skrzydłowy. Popatrz na jego pozycję na boisku, nigdy nie powinien się znaleźć w takich sytuacjach w jakich się znajduje. Myślę, że się z tym zmaga, ale obawiam się, że inne zespoły mogą to wykorzystać. 

 

– Widać tam sporo przestrzeni, którą tworzą dwaj Hiszpanie. Przez takie błędy stracili dwie bramki z Arsenalem. 

 

– W formacji z trzema obrońcami, Marcos ma pewność, że jak wyjdzie do przodu, ma za sobą jeszcze lewego środkowego obrońcę do asekuracji. W czwórce nie masz takiej możliwości. Nie możesz sobie pozwolić na takie wypady ofensywne. 

Źródło: Dailystar

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close