Fot. Chelsea FC

Moisés Caicedo: U Mauricio Pochettino trzeba było tylko biegać

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 09.07.2024 16:59 / Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 16:59

Podczas niedawno udzielonego wywiadu Moisés Caicedo zasugerował, że nie do końca odpowiadały mu metody treningowe Mauricio Pochettino. Niedługo po zakończeniu sezonu Chelsea zakończyła współpracę z argentyńskim menedżerem, a jego miejsce zajął Enzo Maresca.


W poniedziałek piłkarze Chelsea wrócili do treningów po wakacyjnej przerwie i odbyli pierwsze zajęcia pod okiem Enzo Mareski. Część zawodników przebywa jeszcze na opóźnionych wakacjach z uwagi na udział w międzynarodowych turniejach. W tym gronie znajduje się Moisés Caicedo.


W niedawno udzielonym wywiadzie Ekwadorczyk przyznał, że nie do końca pasowały mu metody treningowe Mauricio Pochettino. Sprowadzony w ubiegłym roku za 115 milionów pomocnik potrzebował trochę czasu, by odnaleźć się na Stamford Bridge. W pierwszej połowie sezonu prezentował przeciętną formę, ale im bliżej końca rozgrywek, tym jego dyspozycja była wyższa.


– W Brighton wszystko opierało się na taktyce, chodziło o to, co zrobić z piłką. Liczyła się taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka – przyznał Moisés Caicedo w rozmowie z Radio La Red.


– Z kolei w Chelsea trzeba było biegać, biegać i jeszcze raz biegać, co było dla mnie trudne. W Chelsea gra opierała się na bieganiu, zaś w Brighton na tym, by mieć piłkę. W Chelsea był inny styl i trzeba było więcej biegać – dodał 22-latek.

Źródło: Radio La Red za "London Evening Standard"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Majkel905
komentarzy: 366
09.07.2024 19:17

I słusznie że trzeba było biegać, bo Chelsea nie umie grać bez piłki :D

thesabr3
komentarzy: 2144
09.07.2024 21:24

Jakby umieli to by nie musieli biegać xd

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close