Fot. Getty Images

Sky Italia: Chelsea planowała zakontraktować amerykańskiego bramkarza polskiego pochodzenia

Autor: Piotr Różalski Dodano: 26.03.2022 11:38 / Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 11:39

Jak donosi popularny reporter piłkarski Fabrizio Romano, na przełomie stycznia i lutego tego roku Chelsea dążyła do sprowadzenia Gabriela Sloniny.

 

Urodzony w 2004 roku zawodnik jest obecnie uważany za jednego z najbardziej utalentowanych bramkarzy na świecie. Choć jeszcze nie skoczył 18 lat, amerykański piłkarz już od poprzedniego roku ugruntował sobie rolę gracza podstawowego składu w klubie Chicago Fire FC.

 

Włodarze The Blues kontaktowali się z agentem Sloniny. Plan zatrudnienia Gabriela na Stamford Bridge zakładał, że do transferu doszłoby w najbliższym oknie transferowym za kwotę 6-7 milionów euro. Tuż po złożeniu podpisu, nastolatek zostałby wypożyczony do ekipy z Chicago do czerwca lub grudnia 2023 roku - czyli maksymalnie do czasu zakończenia kolejnego sezonu MLS.

 

Negocjacje jednak się załamały po tym, jak na Romana Abramowicza zostały nałożone sankcje. W tym momencie londyńczycy nie mogą prowadzić rozmów z innymi zawodnikami w kwestii transferu, a nawet ze swoimi podopiecznymi w kwestii przedłużania kontraktów. Na razie sytuacja zmieniła się w stan czuwania nad możliwą dalszą kontynuacją procesu między stronami, wierząc, że po ogłoszeniu nowego właściciela w Chelsea i przywróceniu klubowi statusu "normalności" uda się powrócić do tematu.

 

Transfer Sloniny nie był określony wysokim priorytetem dla zarządu CFC, jednak z pewnością stanowiłby o przyszłości pierwszego zespołu.

 

Gabriel Slonina urodził się w Addison w stanie Illinois. Jego rodzice są Polakami. Ma starszego brata Nicholasa, również piłkarza, który występuje na pozycji obrońcy.

Źródło: Sky Italia / Wikipedia

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close