Fot. Getty Images

Rzecznik FA: Pracujemy nad tym, by kibice Chelsea mogli nabyć bilety na półfinał Pucharu Anglii

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 21.03.2022 21:18 / Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 21:18

Chelsea może liczyć na wsparcie Football Association podczas negocjacji z rządem ws. złagodzenia sankcji, które kilkanaście dni temu zostały nałożone na londyński klub. Chelsea została pozbawiona m.in. sprzedaży biletów na swoje mecz, domowe i wyjazdowe, ale istnieje szansa, że kibice The Blues będą mogli zasiąść na trybunach Wembley podczas półfinałowego meczu Pucharu Anglii.


W minioną sobotę Chelsea pokonała Middlesbrough i zapewniła sobie awans do półfinału Pucharu Anglii. Rzecznik FA zapewnił, że angielska federacja robi wszystko, by The Blues mogli umożliwić swoim kibicom obejrzenie meczu z Crystal Palace na żywo.


– Mamy nadzieję, że na oba półfinały Emirates FA Cup bilety będą wyprzedane w całości. Dotyczy to także kibiców Chelsea, która zmierzy się z Crystal Palace. Wraz z rządem pracujemy, by tak się stało, przy jednoczesnym poszanowaniu sankcji, które zostały nałożone na Chelsea – przyznał rzecznik FA.


Głos w tej sprawie zabrał także Julian Knight, przewodniczący Komisji Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu.


– To niedorzeczne, że mamy przed sobą perspektywę Wembley wypełnionego jedynie w połowie podczas meczu Chelsea z Crystal Palace w półfinale FA Cup. Chelsea to coś więcej niż tylko jej właściciel. Chelsea to żywy organizm o ogromnym znaczeniu dla swoich kibiców i całej społeczności.


– To zrozumiałe, że mecz z Middlesbrough odbył się bez obecności kibiców Chelsea, ale nie można niczego wykluczyć w dłuższej perspektywie. FA musi mieć możliwość sprzedawania biletów kibicom Chelsea, o ile wszystkie dochody z tego tytułu zostaną przekazane obywatelom Ukrainy – przyznał Knight.

Źródło: talkSPORT

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close