Remis o smaku zwycięstwa. Liverpool 1:1 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 28.08.2021 20:25 / Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 13:49

W hicie 3. kolejki Premier League Chelsea zremisowała z Liverpoolem 1:1. Obie bramki padły przed przerwą. Najpierw The Blues objęli prowadzenie po bramce Kaia Havertza, a tuż przed końcem pierwszej części gry do wyrównania doprowadził Mohamed Salah, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Reece'a Jamesa. Za to zagranie Anglik został wyrzucony z boiska.

Od pierwszych minut spotkanie stało na wysokim poziomie. Obie drużyny grały bardzo uważnie, a minimalnie lepiej wyglądali gospodarze. Gracze Liverpoolu starali się przejąć inicjatywę i narzucić swoje warunki gry.

Z czasem jednak The Blues udało się odepchnąć rywali od własnego pola karnego i przez większość czasu byliśmy świadkami walki w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej, ale spotkanie i tak mogło się podobać.

W 22. minucie zawodnicy Chelsea objęli prowadzenie. Reece James precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, a najlepiej w polu karnym The Reds odnalazł się Kai Havertz, który zgubił krycie, a następnie sprytnym strzałem głową pokonał Alissona.

W kolejnych minutach spotkanie było bardzo wyrównane. Chelsea mądrze prowadziła grę, oddalała zagrożenie spod własnego pola karnego, a Liverpool coraz odważniej dążył do wyrównania. Piłkarze Jürgena Kloppa dopięli swego tuż przed przerwą.

W polu karnym Chelsea doszło do sporego zamieszania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kolejni piłkarze uderzali na bramkę Édouarda Mendy'ego. Jeden ze strzałów zatrzymał się na poprzeczce. Jedno z następnych uderzeń zatrzymał Reece James. Anglik zrobił to jednak na tyle pechowo, że zagrał przy tym ręką. Po skorzystaniu z systemu VAR sędzia Anthony Taylor podyktował rzut karny, a James został wyrzucony z boiska. Między piłkarzami obu drużyn doszło do ostrej wymiany zdań, a żółtą kartkę obejrzał Antonio Rüdiger. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mohamed Salah, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Po tym trafieniu na murawie ponownie doszło do nerwowej sytuacji, a sędzia ponownie skorzystał z żółtej kartki. Gdy emocje nieco opadły, a zawodnicy The Blues wznowili grę, arbiter zarządził przerwę.

Po zmianie stron Thomas Tuchel dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Mateo Kovačić oraz Thiago Silva, którzy zastąpili odpowiednio N'Golo Kanté oraz Kaia Havertza.

W drugiej części spotkania wyraźną przewagę mieli gracze Liverpoolu, którzy umiejętnie wykorzystywali grę w przewadze jednego zawodnika. The Reds często strzelali na bramkę Chelsea, ale bardzo dobrą formę prezentował Mendy. Senegalczyk zachowywał wysoką koncentrację i nie dawał się zaskoczyć.

Niebiescy rzadko opuszczali własną połowę i większość energii poświęcali na bronieniu swojej bramki. Z czasem jednak ataki piłkarzy Kloppa przestały być tak zdecydowane, a gra nieco się wyrównała.

Minuty upływały, a wynik nie zmieniał się. Liverpool zwolnił tempo rozgrywania ataków pozycyjnych i coraz rzadziej zagrażał bramce Mendy'ego. Chelsea przetrwała napór rywali, a następnie starała się minimalizować zagrożenie pod własną bramkę i przesuwać grę na połowę rywali. Podopieczni Thomasa Tuchela dopięli swego i dzięki ogromnemu wysiłkowi w drugiej części gry nie stracili drugiej bramki, dzięki czemu zdobyli cenny punkt na Anfield Road.

Liverpool 1:1 Chelsea (1:1). Bramki: Salah 45' (k.) – Havertz 22'

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson (Tsimikas 86'); Fabinho, Henderson (Thiago Alcântara 74'), Elliott; Mané, Salah, Firmino (Diogo Jota 43')

Chelsea: Mendy; Azpilicueta (c), Christensen, Rüdiger; James, Jorginho (Chalobah 97'), Kanté (Kovačić 46'), Alonso; Mount, Lukaku, Havertz (Thiago Silva 46')

Anthony Taylor -co sadzicie o tym:)?
Przypadek czysto piłkarski czy jednak nie..

TadCFC
komentarzy: 27
30.08.2021 23:58

Taylor I Dean są znani z tego, że są to najgorsi lub najbardziej sprzedajni sędziowie w PL. Zwłaszcza jeśli kasę dają VARchester united i liVARpool.

30.08.2021 10:35

Chelsea move for Jules Kounde currently off & not expected to resurrect unless Sevilla reduce price. #CFC thought verbal agreement in place on fee but #SevillaFC raised it by €15m. Barring late twist, Tuchel will go with existing options..
Oj Sevilla jest nie ugięta,Zouma już jest w WH a nam jest potrzebny taki zawodnik jakim jest Kounde,jest wszechstronnym zawodnikiem a w obecnym czasie mało takich jest.

A co sądzicie o SP,pozyskać pomocnika kosztem Loftusa Cheeka?
Ja bym widział u nas Rubena Nevesa lub Houssem Aouar,Jorginho gra jak zawsze czyli mecz dobrze a dwa mecze słabo,mamy Kante i Kovacica a kontuzje są wpisane w ten sport więc pomocnik jest nam na już potrzebny.

komentarzy: 3223
30.08.2021 10:59

Ja uważam że lepiej sprowadzić pomocnika np tak jak napisałeś czyli : Aourar lub Ruben Neves albo jeszcze Saul . Jeszcze okno transferowe się nie skończyło więc zawsze jest szansa. Jeżeli chodzi o Kounde to nie opłaca się z Sevilla targować bo to co oni proponują to krótko mówiąc przegięcie a lepiej mieć 4 pomocnika bo może niedajboże któryś z naszych pomocników złapie kontuzje lub covid itp. Po cichu liczę że Chalobah będzie łapał dobre występy tak jak ostatnio.

TadCFC
29.08.2021 20:35

Varchester united jak zwykle ciągnie tylko przy pomocy sędziego. Pogba faulował, a chwile potem Greenwood zdobywa bramkę i nie jest ona anulowana. Kabaret xD
Lata mijają a sędziowie nadal są po stronie czerwonej manu.

luku
komentarzy: 388
29.08.2021 20:21

Wolves.. Jak sie nie strzela do pustej bramki, ma sie szanse na bramki to potem takie ManU robi jedna akcje z tzw. dupy i pada gol. Co do naszego meczu i glosow (ktos nizej o tym pisal) ze jak sie mozna oburzac na decyzje sedziego.. to moim zdaniem mozna. Po to ma sedzia ten monitorek i VAR i powinien zobaczyc ze NAJPIERW pilka odbila sie od uda Jamesa i trafila go w reke (co facet mial reke sobie obciac?).. Dyskusyjna jest sprawa czy byl tam jakis ruch tlowiem z reka do pilki czy nie ale po tym jak dostal w udo najpierw to dla mnie karny i zolta.. ale czerwona?? Nie musza sedziowie pomagac Liverpool bo na tyle sa silni ze moga grac chyba 11:11 zawodnikow. Sami tez sobie nie pomoglismy bo przed czerwona kartka moglismy smialo prowadzic i z 2:0. Jeszcze jedno. Nie wiem czy sie zgodzicie ale dlaczego Thomas nie dal Wernera na zmeczona obrone Liverpoolu pod koniec.. Jeden, drugi rajd szybkiego Wernera i kto wie.. Lukaku zupelnie sobie wczoraj nie radzil. Kovacic to jest kryminal do spolki z Jorgihno. Punkt mnie cieszy ale jakos nie moge przebolec tego ze moglismy spokojnie puknac Liverpool wczoraj.. no i ta czerwona..

Bryan
komentarzy: 1019
29.08.2021 20:40

Wiesz co, wydaje mi się, że tam jednak był ruch ręką Reece'a i to właśnie przesądziło sprawę. Może niezbyt celowy i bardziej odruchowy, ale jednak był. Ogólnie sytuacja sporna i kontrowersyjna, bo jak to porównać do słynnej obrony Suareza z mundialu w 2010? Tymczasem w jednej i drugiej sytuacji ten sam rezultat = karny i wyjazd z boiska.

Inna rzecz, że takie nieprzewidziane i sporne sytuacje zawsze mogą się przydarzyć i dlatego trzeba strzelać bramek w opór, gdy jest ku temu okazja. Słusznie zauważyłeś, że przecież mogło być 2:0 dla nas, a może i 3:0. Wtedy pewnie nawet taka przykra historia by nam nie zaszkodziła. Skuteczność nadal nie jest na zadowalającym poziomie i trzeba nad nią pracować.

Też myślałem o Wernerze, ale sądzę, że ostatecznie mogła zadecydować taktyka. W drugiej części wyraźnie chodziło nam o obronę wyniku, a Lukaku ze swoimi gabarytami i wzrostem znacznie bardziej nadaje się od obrony niż niski Timo. Oczywiście można było zaryzykować na ostatnie 10 minut, no ale pytanie brzmi, czy rzeczywiście warto było podejmować takie ryzyko? Tutaj można się spierać.

Ogólnie nie ma co dramatyzować. To dopiero start sezonu, ale już widać, że drużyna jest silna.

luku
29.08.2021 20:53

100% zgoda, to nie byla prosta i jasna sytuacja z reka.

Chelsea ?
komentarzy: 1670
29.08.2021 19:50

Szczerze to mnie nie dziwi ta bramka dla mu już tyle razy dostawali karne za to że zawodnik mu kopnął w nogę piłkarza Aston villi a karny był wtedy dla mu więc ta bramka to normalność dla nich nie wiem czemu ale z całego PL najbardziej nie na widzę tego klubu

NiebieskaKrew91
komentarzy: 60
29.08.2021 19:25

Tak z innej beczki. Przed chwilą oglądałem końcówkę meczu Mułów z Wilkami i wydaje mi sie ze w meczach tych szmaciarzy z czerwonej części Manchesteru VAR na ich niekorzyść jest w ogole nie używany. To zaczyna być wku....... e

komentarzy: 3091
29.08.2021 19:33

Dokładnie,sędzia 12 zawodnik MUłków

29.08.2021 19:36

Co mam Ci powiedzieć,jest jak jest i niczego nie zmienimy, ja przed każdym meczem biorę pod uwagę że to var będzie bohaterem meczu a nie dana drużyna i to pomaga mi bo później nie ma rozczarwnia dużego:)

29.08.2021 12:42

Teraz na spokojnie ocenię wczorajszy mecz . Uważam że powiniliśmy być dumni z naszych bo ten remis to dla nas zwycięstwo. Sytuacja z Jamesem kontrowersyjna i jak parę razy widzę tą sytuację to moim zdaniem powinien być karny ale nie czerwona kartka. Nie raz widzę sytuacje w PL gdzie zawodnik łamie przepisy i nie dostaje czerwonej kartki. Tuchel w drugiej połowie dokonał świetnych zmian . Jorginho powinien następnym spotkaniu usiąść na ławce bo wczoraj zagrał poniżej oczekiwań. Mendy to był zawodnik meczu i pokazał hejterom że jest świetnym bramkarzem. Teraz czeka nas mecz z Aston Villą i ten mecz musimy wygrać. Za Jamesa może zagrać Azpi a na PŚO zagra Chalabah. Teraz będzie przerwa reprezentacyjna i mam nadzieję że wszyscy wrócą cali i zdrowi .Miłej niedzieli życzę . Pozdrawiam.