Wesoły futbol i grad goli na Lincoln Financial Field! Chelsea 4:3 Brighton

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 23.07.2023 03:00 / Ostatnia aktualizacja: 24.07.2023 20:24

Drugi mecz przedsezonowy i drugi obfitujący w wiele bramek. Chelsea pokonała Brighton w meczu sparingowym w ramach Premier League Summer Series 4:3. Bramki dla The Blues strzelali w tym meczu: Christopher Nkunku, Mychajło Mudryk, Conor Gallagher oraz Nicolas Jackson.

Chelsea wyszła na spotkanie z Brighton bardzo zmotywowana, stosując wysoki pressing. Pierwszą dogodną okazję do strzelenia bramki miał w drugiej minucie bohater sparingu z Wrexham, Ian Maatsen. Po strzale Holendra z linii pola karnego, piłka odbiła się jednak od obrońcy i wyleciała na rzut rożny.

W 13. minucie spotkania korzyści ekipie Brighton przyniósł schemat rzutu rożnego wypracowany na treningach i drużyna Roberto De Zerbiego wyszła na prowadzenie po bramce Danny'ego Welbecka. Po strzeleniu bramki Mewy nabrały rozpędu i już trzy minuty później Danny Welbeck stanął przed szansą podwyższenia prowadzenia. Uderzenie Anglika obronił jednak Kepa.

W 19. minucie z szybką akcją wyszła Chelsea. Carney Chukwuemeka i Ian Maatsen świetnie rozegrali piłkę z polu karnym przeciwnika, po czym pierwszy z tej dwójki uderzył na bramkę Brighton. Strzał został zablokowany przez obrońcę, jednak piłka wpadła wprost pod nogi Christophera Nkunku, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Do końca pierwszej połowy tempo spotkania pozostało na wysokim poziomie, jednak żadna z drużyn nie była w stanie zagrozić bramce przeciwnika.

Mauricio Pochettino zdecydował się przeprowadzić w przerwie spotkania cztery zmiany. Na drugą połowę zamiast: Thiago Silvy, Chilwella, Chukwuemeki oraz Maatsena wyszli kolejno: Chalobah, Cucurella, Casadei oraz Mudryk.

Na kolejne zmiany w składzie, Mauricio Pochettino zdecydował się w 63. minucie spotkania. Na boisku pojawili się Jackson, Enzo oraz Angelo, którzy zastąpili Nkunku, Andreya Santosa, a także Sterlinga.

Od 60. minuty, The Blues grali w przewadze jednego zawodnika, ponieważ Jan Paul van Hecke otrzymał czerwoną kartkę i nie było trzeba długo czekać, aby podopieczni Pochettino wykorzystali tę sytuację. Świeetna dwójkowa akcja między Mudrykiem, a Nicolasem Jacksonem dała Chelsea prowadzenie w 65. minucie spotkania. Strzelcem drugiego gola był Mychajło Mudryk.

Z każdą minutą wydawało się, że drużyna Brighton słabła, a Chelsea nabierała rozpędu. W 71. minucie spotkania Conor Gallagher podwyższył prowadzenie swojego zespołu po szybkiej akcji z udziałem Cesare Casadeiego oraz Nicolasa Jacksona. Senegalczyk zaliczył przy tym trafieniu drugą asystę w tym spotkaniu.

W 77. minucie Marc Cucurella posłał świetną piłkę na wolne pole do Nicolasa Jacksona, który świetnie wyprzedził obrońców i znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali. Senegalczyk mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce i do dwóch asyst dołożył w tym spotkaniu bramkę.

Radość z tej bramki nie trwała jednak długo. Brighton zaledwie dwie minuty później zdołało strzelić gola. Levi Colwill faulował przeciwnika w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Joao Pedro.

W 89. minucie spotkania, bramkę kontaktową strzelił Deniz Under, który otrzymał piłkę na piątym metrze i balansem ciała zdołał zmylić Marca Cucurellę, a później umieścić futbolówkę w siatce.

Skład Chelsea (4-2-3-1): Kepa – Gusto (Humphreys, 71'), Thiago Silva (Chalobah, 46'), Colwill (Hall, 81'), Chilwell (Cucurella, 46') – Andrey Santos (Enzo Fernandez, 73'), Gallagher – Sterling (Angelo, 63'), Chukwuemeka (Casadei, 46'), Maatsen (Mudryk, 46') – Nkunku (Jackson, 63')

CFCrules
komentarzy: 713
24.07.2023 20:01

Podobno klub wystawia Gallaghera na sprzedaż mimo że Pochettino go ceni. Nie rozumiem tego. Mamy jedną wielką dziurę w środku pola i chcemy pozbyć się kolejnego pomocnika. Zawodnika, który chce u nas grać, jest bezproblemowy i myślę że nawet jakby był rezerwowym to by nie płakał, ale zostawiał serducho przy każdej spędzonej minucie na boisku, bo taki jest. Zamiast go zostawić, wolimy w jego miejsce ściągnąć pewnie jeszcze młodszego zawodnika, ze słabszej ligi, a pewnie za podobną albo i wyższą cenę, który nie daje żadnej gwarancji że się u nas sprawdzi. Zrozumiałbym chęć sprzedaży Gallaghera gdybyśmy mieli już zaklepanych lepszych pomocników, a my na razie nawet jednego zawodnika nie ściągnęliśmy na tę pozycję.

komentarzy: 4310
24.07.2023 18:45

Rozmowy powiedzmy Brighton o Caicedo zostają zawieszone,media podają takie informacje.
Nasz zarząd nie wyda 100 miln.dodatkowo Brighton chcą kupić Colwill a on będzie częścią zespołu i sam Pochettino mówi że jest nie na sprzedaż.

Picior
komentarzy: 888
24.07.2023 19:47

Brighton to jest taki śmieszny klub... Ciężko im zrozumieć, że Colwill jest nietykalny.
Caicedo prędzej czy później będzie u nas Chelsea go nie odpuści a negocjacje mogą nawet trwać do końca okienka.
Jesli Moises tak chce grać dla Chelsea to pora chyba zacząć się buntować na poważnie i zacząć omijać treningi tych białych obsranców

Czapson
komentarzy: 153
25.07.2023 13:27

@Picior
W żadnym wypadku. Chcesz sobie wychować kolejnego Lukaku? Ja bym mu kategorycznie zabronił protestować, żeby później nie przyszło mu do głowy, że i u nas tak można.

Kamsu112
komentarzy: 1580
23.07.2023 23:14

Już wypłyneła pierwsza oferta za Olise warta nie całe 45mln myślę że lada moment i będzie nasz, co myślicie?

Picior
24.07.2023 02:21

Fajny zawodnik widzę go u nas, tylko mam nadzieję, że jego transfer nie wykluczy transferu Kudusa