OCENY ZA MECZ: Middlesbrough 0:2 Chelsea [1/4 Pucharu Anglii]

Autor: Dominik Adamowski Dodano: 19.03.2022 21:26 / Ostatnia aktualizacja: 19.03.2022 21:47

W ćwierćfinale FA Cup Chelsea pokonała na wyjeździe występujące na co dzień w Championship Middlesbrough 2:0. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Édouard Mendy – 5

Senegalczyk nie miał zbyt wiele do roboty. Zespół gospodarzy oddał tylko jeden celny strzał w 84 minucie spotkania. Czyste konto było więc formalnością.

Cesar Azpilicueta - 6

Kapitan The Blues poprawnie wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych. Dobrze ustawiał się do asekuracji, w drugiej połowie spotkania zabezpieczył cały zespół po stracie Antonio Rudigera. Nie wyrzekł się jednak błędów i w końcówce meczu bardzo łatwo dał się ograć rywalowi, co przyniosło gospodarzom pierwszy strzał celny.

Thiago Silva - 8

Brazylijczyk był najlepszym zawodnikiem na boisku. Bezbłędny w destrukcji, asekuracji i ustawieniu na boisku. Wykazał się również opanowaniem. Świetnie zarządzał obroną, co pozwoliło na łatwe wychodzenie spod pressingu zespołu gospodarzy, a nawet zaowocowało zdobyciem bramki numer dwa dla The Blues. 37-latek po raz kolejny udowodnił, że jest niezbędnym zawodnikiem Chelsea.

Antonio Rüdiger – 6

Nie zagrał tak dobrze jak to ma w zwyczaju. Poprzez ustawienie z czwórką z tyłu nie mógł się podłączać do akcji ofensywnych, jednak dobrze wywiązał się z roli stopera i nie popełnił zbyt wielu błędów. Drużyna zachowała czyste konto i pozwoliła rywalom na oddanie zaledwie jednego celnego strzału i Niemiec mocno się do tego przyczynił.

Malang Sarr - 5

Po fatalnej pierwszej połowie, w której Francuz miał problemy nawet z przyjęciem i podaniem piłki zdecydowanie poprawił się w tej drugiej. Nie dawał już się tak łatwo ogrywać rywalom i stał się pewniejszy w rozegraniu, co nie zmienia faktu, że był najsłabszym zawodnikiem z bloku defensywnego The Blues i to na jego stronie, zdecydowanie słabsi rywale mogli sobie pozwolić na więcej.

Ruben Loftus-Cheek - 5

Wychowanek Chelsea od samego początku spotkania był bardzo zaangażowany w grę. Wychodził na pozycję, tworzył przestrzeń swoim kolegom z zespołu, jednak zbyt często starał się wziąć ciężar gry na siebie i jego bardzo częste próby dryblingu (zwłaszcza na swojej połowie) w wielu przypadkach kończyły się stratą piłki i pozwalały rywalom na próby szybkich ataków.

Mateo Kovačić – 6

Chorwat w dzisiejszym spotkaniu zrobił to co do niego należało. Umiejętnie grał w defensywie i poprzez operowanie piłką starał się przyśpieszyć grę drużyny. Najlepszym tego przykładem była druga bramka dla Chelsea, gdzie po otrzymaniu piłki od obrony niezwłocznie zagrał ją na prawą stronę do Masona Mounta, który rozwinął ten kontratak The Blues.

Hakim Ziyech - 7

Dzisiejszy jubilat wspaniale uczcił swoje 29. urodziny. Marokańczyk zdobył piękną bramkę, poprzez silne uderzenie zza pola karnego, a to nie był jego jedyny wkład w grę ofensywną The Blues w tym spotkaniu. Kilkukrotnie próbował dośrodkowywać w pole karne zespołu gospodarzy i stworzył wiele problemów kryjącemu go obrońcy.

Mason Mount - 7

Mase zaliczył dwie asysty i jeśli przy bramce Ziyecha wystarczyło tylko przekazać piłkę Marokańczykowi, to przy pierwszym trafieniu dla The Blues wykonał świetną robotę, znakomicie wypatrując Romelu Lukaku w polu karnym. Oprócz tego wychowanek Chelsea był przez całe spotkanie bardzo aktywny i wykazał pełne zaangażowanie w grę zespołu.

Christian Pulisic - 5

Najsłabszy z ofensywnego "kwartetu" The Blues. Amerykanin był bardzo niewidoczny i nie miał zbyt dużego wpływu na grę swojej drużny.

Romelu Lukaku - 6

Wreszcie udało mu się strzelić gola. Co prawda otrzymał podanie do praktycznie pustej bramki, jednak zrobił to, co do napastnika należy. Angażował się w grę zespołu. Wychodził do gry, z różnym skutkiem starał się utrzymać piłkę tyłem do bramki. Nie był to występ na miarę jego możliwości, jednak warto go docenić, bo był zdecydowanie lepszy od kilku ostatnich.

Timo Werner - 5

Pojawił się na boisku za Christiana Pulisica i podobnie jak on nie zaznaczył zbytnio swojej obecności na murawie.

N'Golo Kanté - 5

Poprawny występ Francuza. Wszedł na ostatnie 20 minut, w których nie zdołał się wyróżnić niczym szczególnym jak i nie popełnił żadnego błędu.