Kapitalny Reece James, popisowa skuteczność Kaia Havertza! Burnley 0:4 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.03.2022 17:51 / Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 18:46

Po przeciętnej pierwszej i kapitalnej drugiej połowie Chelsea pokonała Burnley 4:0 w meczu 28. kolejki Premier League. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem, ale już po 10 minutach od wznowienia gry The Blues prowadzili trzema bramkami. Strzelanie rozpoczął Reece James, dla którego był to pierwszy mecz od pierwszej minuty od grudnia, później dwie bramki w odstępie dwóch minut strzelił Kai Havertz, a wynik ustalił Christian Pulisic.

Pierwsza część gry nie należała do najbardziej porywających. Żadna z drużyn nie osiągnęła wyraźnej przewagi, momentami lepiej prezentowali się zawodnicy Chelsea, a innym razem to gospodarze wykazywali się większym zaangażowaniem.

The Blues bardzo rzadko stwarzali zagrożenie bramkowe. W pierwszej części gry nie stworzyli sobie w zasadzie ani jednej klarownej okazji bramkowej. Kilka razy uderzenia z dystansu próbował Antonio Rüdiger, ale Nick Pope nie miał problemów z obroną strzałów niemieckiego stopera.

Zawodnicy Burnley grali na całkiem dobrym poziomie i kilka razy postraszyli defensywę Chelsea. Trójka środkowych obrońców The Blues grała jednak bardzo dobrze i przerywała większość ataków rywali.

Do końca pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku i tym samym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli zawodnicy Chelsea. Trevoh Chalobah zaangażował się w rozegranie ataku pozycyjnego, zagrał w pole karne do Reece'a Jamesa, a ten zwiódł obrońców i precyzyjnym uderzeniem skierował piłkę do bramki.

Raptem pięć minut później podopieczni Thomasa Tuchela świętowali drugie trafienie. Christian Pulisic posłał bardzo dobre dośrodkowanie w kierunku Kaia Havertza, a ten uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce.

Gracze Burnley otrzymali dwa zabójcze ciosy w odstępie pięciu minut, ale Chelsea nie zamierzała na tym poprzestawać. Dwie minuty po pierwszej bramce, Kai Havertz wpisał się na listę strzelców po raz drugi, tym razem wykorzystując dobre wgranie piłki w głąb pola karnego przez Reece'a Jamesa. Anglik potwierdził, że po kontuzji nie ma już śladu i miał udział przy kolejnej bramce dla Chelsea.

Zdjęcie

W kolejnych minutach spotkania Chelsea spokojnie kontrolowała przebieg gry, starała się utrzymywać rywali z dala od własnego pola karnego, ale nie zapominała o ofensywie. Co pewien czas The Blues gościli z piłką pod polem karnym rywali i szukali kolejnej bramkę.

W 69. minucie Nick Pope został pokonany po raz kolejny. James Tarkowski popełnił błąd podczas wybijania piłki z własnego pola karnego, a Christian Pulisic zachował koncentrację i błyskawicznie wykorzystał pomyłkę rywala. Amerykanin umieścił piłkę w bramce Burnley uderzeniem z kilku metrów.

Zdjęcie

Końcówka spotkania stała pod znakiem wyraźnej przewagi Chelsea. Zawodnicy z zachodniego Londynu utrzymywali wysokie prowadzenie i z każdą minutą potwierdzali, że w tym spotkaniu byli zdecydowanie lepsi, a przede wszystkim skuteczniejsi od swoich rywali. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i The Blues mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad Burnley 4:0.

Burnley 0:4 Chelsea (0:0). Bramki: James 48', Havertz 53', 55', Pulisic 69'

Burnley: Pope; Roberts, Tarkowski (c), Collins, Taylor; McNeil, Brownhill, Westwood, Lennon; Rodriguez (Cornet 63'), Weghorst (Barnes 78')

Chelsea: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; James (Kovačić 70'), Kanté (Loftus-Cheek 70'), Jorginho (c), Saúl; Mount (Werner 78'), Havertz, Pulisic