Ku perfekcji [recenzja]

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 12.03.2021 18:23 / Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 18:23

Życie sportowca to nieustanne dążenie do doskonałości. Dieta, codzienne treningi, podejmowanie określonych aktywności i tryb życia są nastawione na osiąganie jak najlepszych rezultatów. Czasami można zadawać sobie pytania, jakie są bariery ludzkiego organizmu, kiedy dojdziemy do przysłowiowej ściany, jeśli chodzi o wyniki w poszczególnych dyscyplinach. Wydaje się, że taki stan, póki co, nam nie grozi, bowiem są na świecie pasjonaci, którzy poświęcili swoje życie dążeniu do perfekcji i każdy dzień swojego życia poświęcają na szukanie dróg rozwoju.


W połowie 2020 roku na rynku wydawniczym ukazała się książka Rossa Edgleya "Silniejszy każdego dnia. Droga do formy". Jest to nie tylko opowieść o dążeniu do perfekcji każdego dnia, ale przede wszystkim poradnik dotyczący aktywności fizycznej. Autor podkreśla, że każdy na swój sposób może budować swoją wytrzymałość, a najważniejsze są chęci oraz pragnienie zatroszczenia się o swój organizm.


Ross Edgley opisuje, w jaki sposób przygotowywał się do pokonania triathlonu z kłodą trzewa na plecach czy do przebiegnięcia maratonu po torze Silverstone w Wielkiej Brytanii ciągnąć za sobą samochód osobowy. Te i inne wyzwania wymagały od autora odpowiedniego przygotowania, nie tylko pod względem fizycznym, ale także psychicznym. Równie ważne było także ustalenie właściwej diety oraz jej przestrzeganie.


Autor stara się uświadomić czytelnikom, że każdy jest w stanie poprawić funkcjonowanie swojego organizmu poprzez wprowadzenie codziennej, choćby niewielkiej, ale regularnej, aktywności, a także przez spożywanie odpowiednich produktów. W książce znajdziemy przepisy na konkretne dania, które dostarczą nam mnóstwo energii i pomogą budować silny i zdrowy organizm. Wszystko to sprawia, że "Silniejszy każdego dnia" jest idealną pozycją dla wszystkich, którzy są pasjonatami swojego ciała i nie boją się wyzwań.

 

 


Autor: Ross Edgley
Data wydania: 15/07/2020
Format: 165 x 235 mm
Ilość stron: 352
Oprawa: miękka
ISBN: 9788381292061
Cena detaliczna: 54,99
Tytuł oryginalny: The World's Fittest Book
Tłumacz: Marta Faber
Dostępne wersje: papierowa / ebook /

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close