Są powody do optymizmu! Ważna wygrana w derbowym meczu pucharowym. Chelsea 2:0 Tottenham

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 05.01.2022 22:35 / Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 07:17

W pierwszym półfinałowym meczu Carabao Cup Chelsea pokonała Tottenham 2:0. Grający na swoim terenie The Blues zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie. Obie bramki padły przed przerwą, najpierw na listę strzelców wpisał się Kai Havertz, a następnie piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Ben Davies.

Chelsea bardzo dobrze weszła w to spotkanie i już od początkowych minut miała wyraźną przewagę nad Tottenhamem. Piłkarze Thomasa Tuchela byli niezwykle skoncentrowani, głodni gry i odważnie atakowali bramkę rywali. Taka postawa została nagrodzona już po pięciu minutach gry. Marcos Alonso w znakomity sposób przejął piłkę na lewej stronie boiska, zagrał do Kaia Havertza, a ten z łatwością minął Japheta Tangangę, a następnie uderzył z ostrego kąta. Piłka po interwencji Davinson Sánchez wpadła do bramki Spurs.

Po tej bramce The Blues nie odpuszczali i kontynuowali bardzo dobrą grę. Strzałów z dystansu próbowali Mason Mount i Hakim Ziyech. Tottenham został całkowicie zdominowany i rzadko opuszczał własną połowę. Przez większość czasu Kepa Arrizabalaga mógł spokojnie oglądać poczynania swoich kolegów.

Po nieco ponad pół godzinie gry piłkarze Thomasa Tuchela podwyższyli prowadzenie, choć tym razem mogli mówić o sporym szczęściu. Mason Mount dośrodkował z rzutu wolnego, a chcący wybić piłkę Japhet Tanganga zrobił to na tyle nieudolnie, że trafił w Bena Davisa. Po odbiciu się od obrońcy Kogutów, piłka wpadła do bramki. Tym sposobem The Blues podwyższyli prowadzenie.

Końcówka pierwszej połowy to dalszy ciąg miażdżącej przewagi Chelsea. Rozgrywający znakomite spotkanie The Blues mogli nawet podwyższyć prowadzenie, ale po dobrym dośrodkowaniu od Hakima Ziyecha strzał głową Romelu Lukaku okazał się minimalnie niecelny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Zdjęcie

W drugiej połowie obraz gry zmienił się. Wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Tanguy Ndombele ożywił grę Tottehamu. Spurs grali znacznie lepiej niż przed przerwą, zakładali wysoki pressing i starali się szukać bramki kontaktowej. Pierwszy celny strzał goście oddali w 50. minucie, gdy mocno z rzutu wolnego uderzał Harry Kane, ale Kepa Arrizabalaga nie dał się zaskoczyć.

W kolejnych minutach oglądaliśmy ciekawe wyrównane spotkanie. Obie drużyny dochodziły do sytuacji strzeleckich, a lepsze mieli zawodnicy Chelsea. Dwukrotnie bardzo groźne uderzał Timo Werner, najpierw jego strzał okazał się minimalnie niecelny, a następnie dobrą interwencję zaliczył Hugo Lloris.

Końcówka spotkania nie przyniosła zmiany wyniku. Dzięki dwubramkowej przewadze wypracowanej w pierwszej połowie Chelsea pokonała Tottenham 2:0 w pierwszym półfinałowym meczu Carabao Cup i tym samym zrobiła duży krok w kierunku awansu do finału krajowych rozgrywek.

Chelsea 2:0 Tottenham (2:0). Bramki: Havertz 5', Davies 34' (sam.)

Chelsea: Arrizabalaga; Azpilicueta (c) (Vale 90'), Rüdiger, Sarr, Alonso; Mount (Kovačić 73'), Jorginho, Saúl (Loftus-Cheek 73'); Ziyech (Pulisic 79'), Lukaku, Havertz (Werner 46')

Tottenham: Lloris (c); Royal, Tanganga, Sánchez, Davies; Doherty (Ndombele 46'), Højbjerg, Skipp (Winks 73'); Lucas (Gil 80'), Son (Lo Celso 79'), Kane

chelsefan
komentarzy: 2501
07.01.2022 17:14

To co zagraliśmy w ostatnim meczu w pierwszej połowie to poezja a druga połowa na niskim tempie ale w pełnej kontroli. Moim zdaniem to zasługa systemu z 4 obrońcami . Ta formacja otwiera nam mnóstwo możliwości w ataku.
Świetny mecz zagrał ZIYECH . Dobrze też wypadli SARR, SAUL. Każdy na tym zyskał HAVERTZ stworzony do gry kombinacyjnej tak samo MOUNT.I ogólnie wszyscy mieli z kim poklepać z przodu i robić pressing. Jak tego SYSTEMU TOMEK nie będzie używał to przykro mi będzie na to patrzeć.

komentarzy: 4223
07.01.2022 18:34

Na konferencji ktoś spytał Tuchela odnośnie ustawienia z 4 obrońców to nic na ten temat nie wspomniał,mam wrażenie że jutro zagramy 4 z tyłu ale już w meczach z City w Premier League będzie ustawienie z 3 obrońców..