Gra poniżej możliwości, wynik poniżej oczekiwań. West Ham 3:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 04.12.2021 15:25 / Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 18:30

W derbowym meczu 15. kolejki Premier League Chelsea przegrała z West Hamem 2:3. Po pierwszej połowie The Blues prowadzili 2:1 po bramkach Thiago Silvy i Masona Mounta, ale w drugiej połowie to gospodarze pokazali lepszą skuteczność. Najpierw do wyrównania doprowadził Bowen, a w końcówce wynik pięknym uderzeniem ustalił Masuaku. Dla The Blues jest to druga ligowa porażka w tym sezonie.

Chelsea całkiem dobrze weszła w to spotkanie, starała się zdominować rywali i przejąć kontrolę. The Blues konsekwentnie dążyli do zepchnięcia West Hamu do defensywy, a także do strzelenia pierwszej bramki. Mimo to, to gospodarze jako pierwsi stworzyli sobie dwie okazje do strzelenia bramki. Najpierw po błędzie Thiago Silvy groźny strzał oddał Bowen, a chwilę później swoich sił próbował Souček.

W kolejnych minutach to Chelsea była bardziej konkretna i raz po raz oddawała uderzenia na bramkę Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz prezentował dobrą dyspozycję, choćby broniąc groźne uderzenie Reece'a Jamesa.

W 28. minucie podopieczni Thomasa Tuchela dopięli swego i objęli prowadzenie. Po dobrym dośrodkowaniu Masona Mounta bardzo dobrze zachował się Thiago Silva, który precyzyjnym uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali.

Chwilę później zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Chelsea. Uderzenie Vladimíra Coufala zmierzało do bramki The Blues, ale fantastyczną interwencją popisał się Thiago Silva, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Gra nabierała tempa, stawała się coraz bardziej wyrównana. Z minuty na minutę spotkanie nabierało rumieńców. W 40. minucie zawodnicy West Hamu doprowadzili do wyrównania. Jorginho niezbyt odpowiedzialnie zagrał do Édouarda Mendy'ego. Senegalczyk był naciskany przez Coufala, początkowo wydawało się, że zdołał opanować sytuację, ale po chwili Czech mądrze wbiegł przed bramkarza Chelsea, przez co chcący wybić piłkę Mendy trafił w nogi zawodnika Młotów. Sędzia przyznał gospodarzom rzut karny, który na bramkę bez trudu zamienił Manuel Lanzini.

Chelsea nie straciła motywacji i jeszcze przed przerwą odzyskała prowadzenie. Hakim Ziyech zagrał wysokie podanie do niepilnowanego w polu karnym Masona Mounta, a ten pięknym uderzeniem z powietrza, bez przyjęcia, pokonał Łukasza Fabiańskiego. W tej sytuacji Polak nie miał szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część gry, która okazała się bardzo interesującym widowiskiem.

Po zmianie stron Chelsea starała się ponownie przejąć inicjatywę nad rywalami, ale ci skutecznie stawiali czoła aktualnemu liderowi Premier League. Zawodnicy West Hamu zakładali wysoki pressing, a jako, że przegrywali, usiłowali strzelić drugą bramkę.

W 56. minucie podopieczni Davida Moyesa dopięli swego. Na listę strzelców wpisał się Jarrod Bowen, który popisał się bardzo dobrym mocnym uderzeniem zza pola karnego.

To trafienie sprawiło, że Chelsea ponownie musiała walczyć o odzyskanie prowadzenia. Piłkarze Thomasa Tuchela nie prezentowali jednak swojej najlepszej gry, rzadko przyspieszali tempo i mieli trudności z regularnym dochodzeniem do sytuacji bramkowych. Zawodnicy West Hamu widzieli, że przyjezdni nie są w najlepszej formie i sami postanowili zawalczyć o zwycięską bramkę. Znakomitą okazję miał Coufal. Czech nie zdołał jednak wbić piłki do bramki z najbliższej odległości.

Minuty upływały, a obraz gry nie zmieniał się. Chelsea nie była w stanie zdominować dobrze prezentujących się rywali, mimo ambitnej postawy. Z minuty na minutę zawodnicy The Blues czuli coraz większą presję, mieli świadomość, że mogą stracić punkty i podejmowali coraz większe ryzyko, by strzelić kolejną bramkę.

Walczący o pełną pulę piłkarze Chelsea ryzykowali i co kilka minut dopuszczali rywali pod pole karne. W 87. minucie taka taktyka zemściła się. Po szybkim wznowieniu gry z autu Arthur Masuaku ograł na lewej stronie zawodnika gości, a następnie sprytnym niesygnalizowanym strzałem posłał piłkę w kierunku bramki. Édouard Mendy zbyt późno zareagował na to uderzenie i nie zdążył podjąć skutecznej interwencji.

Zamiast o trzy punkty, Chelsea zaczęła walczyć choćby o remis. Niestety, tego dnia podopieczni Thomasa Tuchela nie byli najlepiej dysponowani i nie zdołali strzelić trzeciej bramki. Tym samym to Młoty mogły cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa, a Chelsea musiała przełknąć gorycz drugiej w tym sezonie ligowej porażki.

West Ham 3:2 Chelsea (1:2). Bramki: Lanzini 40' (k.), Bowen 56', Masuaku 87' – Thiago Silva 28', Mount 44'

West Ham: Fabiański; Coufal, Zouma (Pablo Fornals 71'), Dawson, Diop; Johnson (Masuaku 45'), Souček, Rice (c); Lanzini (Benrahma 85'), Bowen, Antonio

Chelsea: Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rüdiger; James, Loftus-Cheek, Jorginho (c), Alonso (Pulisic 73'); Ziyech (Hudson-Odoi 64'), Havertz (Lukaku 46'), Mount

DejwCFC
komentarzy: 651
06.12.2021 18:02

Mateo wrocil do pelnych treningow tak jest!!! W koncu dobra informacja ma byc dostepny w ten weekend juz

Wolnomyśliciel
komentarzy: 804
06.12.2021 14:41

Ilość kontuzji u nas to coś nienormalnego. To musi być błąd sztabu, może zbyt duże obciążenia treningowe albo jakaś inna przyczyna. Natychmiast trzeba zrobić analizę i jakoś to zmienić. Jak będzie tak dalej to nie mamy szans rywalizować o trofea w tym sezonie. Ilość meczów nie jest wytłumaczeniem bo w innych drużynach grających tyle samo nie ma tylu kontuzji.

komentarzy: 4319
06.12.2021 09:27

Po meczu z WHU lista zawodników kontuzjowanych wydluzyla się bo Havertz może wypaść na kilka meczy plus Alonso ma problemu z plecami?

Nie wspomnę że Kovacic może wrócić po nowym roku najwcześniej,Kante ma co chwilę jakieś urazy,mam nadzieję że Tuchel musi zastanowić się jak to rozwiązać?

Skrócić wypożyczenia Gallaghera i Maatsena czy ryzykować co będzie wiązało się z utratą punktową i grać tymi zawodnikami co mamy?

A skład szeroki był,owszem jak nie było takiej ilości kontuzji?
Zobaczymy co przyniosą nam najbliższe godziny odnośnie nowych informacji kto będzie do dyspozycji Tuchela przed meczem z Zenitem w LM a kto nie.

pandacfc
komentarzy: 258
05.12.2021 18:47

Niestety ale cos jest nie tak u nas jesli chodzi o przygotowanie do tego sezonu co chwile kontuzje Kovacic za 2 miesiące dopiero Kante wraca na 3 mecze kontuzja. Werner wrócił i znow cos sie dzieje. Alonso ból pleców. Jorghinio gra z kontuzją. Chilwell wroci w przyszłym sezonie pewnie a w lutym gramy klubowe MŚ jak tak dalej pójdzie to liv I City nam odjada na dobre rozumiem 1,2 kontuzje a nie co chwile szpital. Może ktoś z was wie o co chodzi bo dla mnie to nie zrozumiałe Chilwell niby kolano ale musiało być osłabione skoro naderwal to w końcu by ta kontuzja sie wydarzyla

05.12.2021 20:10

Kontuzje to część tego sportu,to jest wpisane ale i trzeba mieć szczęście aby twoja drużynę omijały,bardziej mam przemyślenia że nasza słabsza dyspozycja bierze się z intensywność fizycznej.
My zawsze gramy tak fizycznie aby zdominować przeciwnika,to mi się podoba tak jak idziemy do przodu z pressingiem,tylko że to jest bardzo dobre jak umiemy strzelić szybko bramkę tym bardziej jak dołożymy bramkę kolejna, mając wynik w meczu 2:0 to przeciwnik musi bardziej jeszcze biegać za piłką jak mieć wynik 0:0 wtedy drużyny pokroju WHU,Watford czy Soton bronią się głęboko i czekają na nasz tylko błąd aby wyjść z kontrataku.

Popatrzcie na mecz z Leicester po przerwie na reprezentację graliśmy swietny mecz ale wtedy był jeszcze z nami Chilwell,Kante,to i gra wyglądała bardzo dobrze.
Od meczu z Juventusem wypadł Chilwell i Kante i od meczu z MU gramy poniżej możliwości,oczywiście można podkreślać kontuzje i ilość kontuzji bo też momentami o tym myślę z tym że ja sądzę że jest jeden problem poprzez gramy słabo?
Jaki to problem?
Już wam mówię?

Zmęczenie,nie umiemy grać z taką intensywnością jak 2 tygodnie temu,przez to nasi zawodnicy popełniają własne nie wymuszone błędy.
Teraz mamy dwa mecze,w LM z Zenitem plus w PL z Leeds i jakby były to mecze były 2 tygodnie temu to pewność wygrania ich była by w 90%...
Dziś na chwilę obecną po meczarnich z Watfordem ale mecz wygrany i mamy 3 pkt ALE po meczu z WHU przegranym w tak słabym stylu,dodam moje przemyślenia odnośnie.. ZMĘCZENIA.. i jak to się sprawdzi to przed meczem z Zenitem i Leeds będziemy w takiej samej dyspozycji jak w meczu z WHU.

Obym się mylił i to co mówię będzie nie prawdą,bo ja.. CHCE.. widzieć naszą drużynę taką jak w meczu z Leicester i Juventusem.

05.12.2021 14:19

a daj spokój xD już za niedługo 5 lat minie odkąd nie mamy napastnika xD jak ten czas leci. Pomyśleć, że takie Newcastle chce budować kolejną potęgę xD spokojnie już za niedługo odkryją, że hajs to najmniejszy problem w tym biznesie xD

blue1
komentarzy: 863
04.12.2021 19:06

Najgorsze, że nie mamy liderów ofensywy czy chociażby graczy w formie. Pamiętacie ostatni mistrzowski sezon? Taki Costa, Hazard, Pedro czy Willian mieli liczby i co mecz można było na nich liczyć, zawsze mieli wkład w ofensywne akcje i trzymali poziom cały sezon. A teraz na kogo można liczyć z przodu? Non stop wahania formy, kontuzje czy brak wspólnego języka.

komentarzy: 3256
04.12.2021 19:41

Też to niedawno zauważyłem . Niby jest Mount który nie dawno wrócił i łapie asysty i bramki, jest Ziyech który też ostatnio się poprawia . Każdy nasz piłkarz ofensywny ma liczby tylko najgorsze jest to że na razie nikt nie ma równej formy. Na obecną chwilę cieżko mi wskazać lidera ofensywy. Możemy ewentualnie w styczniowym oknie transferowym powalczyć o jakiegoś skrzydłowego : szybkiego, zwinnego itp . Można by było spróbować z opcją krótkiego wypożyczenia . Macie jakieś pomysły ?

eden1905
komentarzy: 1494
04.12.2021 21:35

Szybki i zwinny skrzydłowy? Myślę, że Barcelona byłaby skłonna do rozmów z nami na temat zamiany na pół roku Dembele za Wernera czy Ziyecha jeśli te plotki miały jakieś ziarno prawdy o ich zainteresowaniu tymi dwoma. Trochę szalony pomysł, ale Francuz był w składzie BVB za Tuchela razem z Pulisiciem. Znają się. Nie wiem jak tam forma u niego, czy dalej gra na konsoli czy trenuje niestety. Dzisiaj Barca przegrała, a on wszedł z ławki. W pierwszym składzie na prawym skrzydle grał jakiś Ezzalzouli. Xavi jakieś mu tam ultimatum stawiał. Dembele w formie to mega zawodnik, no ale tak to można i powiedzieć o tych naszych co grają piach obecnie.

No i w sumie EDEN!

eden1905
04.12.2021 21:46

blue1 - ta czwórka o której mówisz to była całkiem inna chemia boiskowa dla mnie. Było widać między nimi to coś. Ciężko to opisać. Wszyscy to widzieliśmy. Cieszyli się grą ze sobą i poza meczami chyba też trzymali się razem. Szczególnie Diego, Eden i William Ci nasi obecni napastnicy to wyglądają przy nich jak zbieranina przypadkowych piłkarzy. Niestety.