Chelsea umacnia się na pozycji lidera Premier League! Newcastle 0:3 Chelsea

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 30.10.2021 17:54 / Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 19:18

W ramach 10. kolejki Premier League, Newcastle podejmowało lidera tabeli, Chelsea. Zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela okazał się lepszym od przeciwników i wygrał 3:0. Dwa trafienia zaliczył Reece James, a Jorginho dołożył jedną bramkę z rzutu karnego.

Początek pierwszej połowy spotkania to spokojne rozgrywanie piłki przez piłkarzy Thomasa Tuchela, którzy już na samym początku narzucili rywalowi swój styl gry. Chelsea częściej utrzymywała się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Pojedyncze akcje stwarzane przez przyjezdnych z Londynu nie zagrażały bramce Karla Darlow’a. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki miał Hakim Ziyech, jednak Marokańczyk na piątym metrze od bramki rywala nieczysto trafił w piłkę i posłał ją wysoko w trybuny. Drugim razem piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

W drugą połowę Chelsea weszła nieco odważniej i częściej zagrażała bramce Newcastle. W 65. minucie spotkania Callum Hudson-Oddoi dośrodkował piłkę w pole karne, ta została wybita przez jednego z obrońców, jednak padła łupem Jamesa, który pewnym i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Po zdobyciu bramki ataki ze strony Chelsea nasiliły się czego efektem była druga bramka. Piłka po strzale Rubena Loftusa-Cheeka została zablokowana, jednak przy dobitce Reece’a Jamesa bramkarz rywali nie miał już żadnych szans. Wynik spotkania w 81. minucie ustalił Jorginho, który zdobył bramkę po rzucie karnym podyktowanym na Havertzie.

Newcastle United 0:3(0:0) Chelsea FC

James 65', 77' Jorginho 81'(kar.)

Chelsea(3-4-3): Mendy; Christensen, Thiago Silva, Rudiger; James, Kante (Loftus-Cheek 64’), Jorginho (c), Chilwell; Ziyech (Barkley 64’), Havertz, Hudson-Odoi (Saul 88’)

Newcastle(5-3-2): Darlow; Manquillo, Krafth, Lascelles (c), Clark, Ritchie; Hayden (Almiron 67’), S Longstaff (Shelvey 81’), Fraser (Willock 67’); Wilson, Saint-Maximin

Sędzia: Paul Tierney
Widzów: 52,209

Źródło: Własne

ChelseaGol
komentarzy: 4257
01.11.2021 20:46

Wojtas:sądzę że na takiego przeciwnika można śmiało zagrać w formacji 3-4-3,ja to widzę tak.
Mendy-Christensen-Rudiger-Chalobach-Azpi-Saul-Jorginho-Alonso-Loftus Cheek-Havertz-Cho..
Saula i Loftusa Cheeka widzę od pierwszych minut,postawiłem Saula i Jorginho bo chciałbym zobaczyć ich obu razem,Loftus Cheek ma możliwości grać wyżej ustawionym. Ewentualnie zrobić eksperyment może to brzmi słabo ale z przodu na 9 zamiast Havertz wystawić Lotftusa Cheeka a za niego Ziyecha:)
Zagrać wręcz bez 9,to jakby wyglądało na tle nie oszukujmy się przeciwnika nie wymagającego..

ChelseaGol
01.11.2021 19:17

Mój błąd tak:) powiedział że ma negatywny wynik testu na covid,to zwykłe przeziębienie.
Po prostu szybko czytałem wypowiedz z konferencji i tak to odebrałem.
Jeszcze raz sory Panowie za wprowadzenie w błąd!!!!...

Wojtas
komentarzy: 3174
01.11.2021 19:38

Nic nie szkodzi :) . Swoją drogą jaką wyjściową 11-stke jutro obstawiacie ? Ja obstawiam 3-4-2-1 , Mendy , Chilwell, Rudiger, Christensen, Azpi, ( lub Chalabah) i James . Pomoc to Jorginho i RLC a atak to CHO , Ziyech i Havertz . Wątpię że Pulisic zagra od początku . Saul coś czuję wejdzie z ławki na parę minut, a Kepa mógłby zagrać od początku ale wolę żeby zagrał Mendy by mieć więcej czystych kont . Oczywiście decyzja należy od Tuchela ale jutro liczą się tylko 3pkt i czyste konto , jak padnie takie 3/4-0 to będę usatysfakcjonowany.

Bryan
komentarzy: 983
01.11.2021 21:13

Pulisica od pierwszej minuty się nie spodziewam. Byłbym wręcz zszokowany, gdyby wyszedł w podstawowym składzie. Niemniej liczę na jakieś minuty w jego wykonaniu. Rywal z niższej półki to dobra okazja na "przetarcie".

ChelseaGol
01.11.2021 16:55

Na konferencji przed jutrzejszym meczem Tuchel powiedział mi.że Mount ma covid,eeech.. To nam chłopak wypada na jakiś czas,szkoda ale przed sezonem zaznaczałem w komentarzach że covid wśród piłkarzy to będzie loteria,dziś ma ten piłkarz a za tydzień inny,taki mamy czas..

Wojtas
01.11.2021 17:03

W takim razie dla Ziyecha to będzie świetna okazja by zaimponować trenerowi. Musi ją wykorzystać.

Kamillo3333
komentarzy: 84
01.11.2021 18:45

Z tego co widze Thomas powiedzial "Z kolei Mason nie czuje się lepiej. Nie ma Covidu, po prostu jest chory" wiec nie ma tak źle

Blublu
komentarzy: 7
01.11.2021 18:55

Here's a link from The 5th Stand, Chelsea FC's official app: Tuchel confirms players out and one return

Blublu
01.11.2021 18:56

Nie wiem co Ci powiedział Tuchel ale powyżej można przeczytać co mówił na konferencji ?

CFC21
komentarzy: 3
01.11.2021 15:06

Ok może to nie był kryzys źle to określiłem po prostu chciałem podkreślić że w tych obu meczach byliśmy bezradni i chodziło mi o to że zareagowaliśmy na te porażki prawidłowo.Zadanie jest takie,skupiać się na sobie i na każdym kolejnym meczu nie oglądać się za innych,choć oczywiście straty punktów MC i Live cieszą.

Robert Robret
komentarzy: 62
31.10.2021 23:32

Obawialem sie ze tego lasu nóg w polu karnym nalezacych do drwali z Newcastle w zaden sposob nie uda sie przejść, ale jednak, sie udalo.

CFC21
31.10.2021 20:57

Witam.Na początku odniosę się do Reece'a.O ile w poprzednich sezonach było widać jego braki w defensywie to w tym prezentuje się on znakomicie.Jego rozwój jest kapitalny.Jest w tej chwili piłkarzem kompletnym.Ma siłę,technikę, szybkość,świetnie dośrodkowuje,po prostu obrońca kompletny.Co do wczorajszego meczu czekałem aż strzelimy pierwszą bramkę i dobrze,że się udało dalej już poszło łatwo.Bardzo wierzę w mistrza mamy skład kompletny kryzys mamy za sobą po meczach z MC i Juve.Od bardzo dawna mam tak że czekam z niecierpliwością na kolejny mecz.Dla mnie mistrza wygrywa się takimi meczami jak ten z Brentford.Nie mieliśmy prawa tego wygrać a jednak się udało.Na koniec coś o ofensywie.Oczywiscie jest mi obojętne kto strzela ale naprawdę oczekuje więcej od Kaia czy Hakima.Zwlaszcza tego drugiego bardzo lubię i chcę żeby mu wyszło ale musi przekonywać Thomasa lepszymi występami.