Wielkie emocje, rzuty karne i awans do kolejnej rundy Carabao Cup! Chelsea 1:1 Aston Villa (k. 4:3)

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.09.2021 22:54 / Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 22:57

W meczu III rundy Carabao Cup Chelsea po serii rzutów karnych pokonała Aston Villę. Po 90 minutach był remis 1:1. Dla Chelsea bramkę strzelił Timo Werner, zaś dla The Villans Cameron Archer.

W początkowej fazie spotkania gra Chelsea nie wyglądała najlepiej. Zawodnicy wybrani przez Thomasa Tuchela nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu i popełniali sporo technicznych błędów. Tym samym to Aston Villa prezentowała się z lepszej strony i to ona mogła jako pierwsza strzelić bramkę. Po siedmiu minutach gry stuprocentową okazję miał Archer, jednak jego strzał przefrunął ponad poprzeczką.

W kolejnych minutach The Villans stwarzali zagrożenie pod polem karnym Niebieskich, ale rzadko dochodzili do sytuacji strzeleckich. Chelsea miała problemy z budowaniem ataków pozycyjnych i opierała swą grę na prostych rozwiązaniach. Timo Werner i Hakim Ziyech nie byli jednak w stanie stworzyć stuprocentowej okazji do strzelenia bramki.

Goście z Villa Park grali bardzo odważnie i szukali bramki otwierającej wynik. Po znakomitym zagraniu od Bertranda Traoré świetną okazję miał Archer, ale jego strzał obronił Kepa. Dobitki próbował El Ghazi, ale uderzoną przez niego piłkę z linii bramkowej wybił Reece James.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku. Bliżej strzelenia bramki byli The Villans, którzy bardzo dobrze prezentowali się na murawie Stamford Bridge.

Thomas Tuchel postanowił nie czekać i już w przerwie dokonał pierwszej zmiany. N'Golo Kanté opuścił plac gry, a jego miejsce zajął Mason Mount. To zmiana bardzo dobrze wpłynęła na grę The Blues.

Potwierdzeniem dobrej gry Chelsea od początku drugiej połowy był gol Timo Wernera strzelony w 54. minucie. Reece James posłał kapitalne dośrodkowanie w pole karne, a Niemiec zgubił krycie i uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce.

W kolejnych minutach Niebiescy kontynuowali dobrą grę i szukali kolejnej bramki. Bardzo dobrą okazję miał Timo Werner, jednak jego strzał z ostrego kąta okazał się minimalnie niecelny. Chwilę później bramkarz Aston Villi Jed Steer w ostatniej chwili sparował na rzut rożny groźne uderzenie zza pola karnego Hakima Ziyecha.

Mimo, iż Chelsea grała wyraźnie lepiej niż w pierwszej połowie, Aston Villa nadal prezentowała dobrą grę i starała się doprowadzić do wyrównania. Starania The Villans przyniosły oczekiwany efekt w 64. minucie. Matty Cash zagrał bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Chelsea, a strzałem głową na bramkę zamienił je Cameron Archer.

Wraz z upływem minut spotkanie toczyło się w coraz szybszym tempie. Chelsea szukała bramki, która ponownie dałaby jej prowadzenie, a Aston Villa nie pozostawała dłużna i również szukała swojej szansy. Piłkarze obu drużyn ambitnie walczyli o każdą piłkę, co mogło podobać się kibicom zgromadzonym na Stamford Bridge.

W końcówce spotkania Chelsea podkręciła tempo i raz po raz napierała na bramkę rywali. The Blues dochodzili do kolejnych okazji bramkowych, ale uderzenia Rubena Loftus-Cheeka, Masona Mounta czy Romelu Lukaku nie znalazły drogi do bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i o awansie do kolejnej rundy Carabao Cup decydowały rzuty karne. W tych lepsi okazali się gracze Chelsea. W szeregach The Blues swojej próby nie wykorzystał jedynie Ben Chilwell, zaś w drużynie The Villans pomylili się Ashley Young i Marvelous Nakamba.

Chelsea 1:1 Aston Villa (0:0) (k. 4:3). Bramki: Werner 54' – Archer 64'

Chelsea: Arrizabalaga; James, Chalobah, Sarr; Hudson-Odoi, Kanté (c) (Mount 46'), Saúl (Lukaku 76'), Chilwell; Ziyech (Barkley 76'), Werner, Loftus-Cheek

Aston Villa: Steer; Cash (Konsa 77'), Tuanzebe, Hause, Young (c); Sanson (Carney Chukwuemeka 42'), Nakamba, Traoré (Philogene-Bidace 64'); Buendía, El Ghazi, Archer

Bryan
komentarzy: 983
23.09.2021 20:06

Rzecz jasna nie spodziewałem się wielkiej gry w naszym wydaniu, ale jednak liczyłem na to, że uda się awansować nieco mniejszym nakładem sił. Całe szczęście, że w tej rundzie są karniaki. Szast-prast i po temacie, nie trzeba było zbędnych 30 minut biegać w kółko.

Na plus występy Kepy, Chalobaha, Loftus-Cheeka i Wernera. Pierwszy na dobre wrócił do żywych, co wydawało się wręcz nierealne. Chalobah zanotował kolejny przyzwoity występ. Loftus-Cheek nieźle potrafił rozkręcić akcję do przodu i mógł mieć bramkę, a Werner w końcu trafił do siatki. Póki Niemiec jest naszym piłkarzem, póty trzeba w niego wierzyć i go wspierać.

Nie popisali się natomiast Saul, Hudson-Odoi i Ziyech, Saula w sumie fajnie podsumował komentator z Eleven - zagrał lepiej niż w pierwszym meczu, bo gorzej się raczej nie dało (:D). Hudson-Odoi? Niestety nadal nie przekonuje.

Ziyech to w ogóle jest dziwny przypadek, bo dla mnie on sprawia wrażenie, jakby mu się nie za bardzo chciało grać. Takiemu Timo Wernerowi można przykleić wszystko, ale nie brak zaangażowania. Werner może marnować okazje strzeleckie, ale będzie biegał i próbował non stop. Hakim na jego tle wygląda trochę blado. Inna rzecz, że nawet wczoraj oddawał jakieś strzały i tutaj tkwi największy paradoks - zauważcie, że nawet jak Marokańczyk snuje się po murawie, to zawsze jakieś niezłe strzały zanotuje. No i ostatecznie zanotował parę ważnych bramek, bo ustrzelił i Atletico Madryt i Manchester City i Villarreal. Pomyślałem sobie nawet, że zaczyna się robić z niego taki drugi Michy Batshuayi. Jeden i drugi średnio wie co trzeba na boisku robić, ale ważne bramki na koncie są. Obawiam się, że Chelsea prowadzona przez Tuchela po prostu nie jest dobrym miejscem dla Ziyecha.