Wygrywamy prestiżowe derby Londynu! Tottenham 0:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.09.2021 19:22 / Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 19:27

Kolejne w tym sezonie derby Londynu padły łupem Chelsea! Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali wyjazdowe spotkanie z Tottenhamem 3:0 po bramkach Thiago Silvy, N'Golo Kanté i Antonio Rüdigera.

Początek należał do gospodarzy. Piłkarze Tottenhamu wyszli na to spotkanie niezwykle zdeterminowani i przez pewien czas mieli wyraźną przewagę nad Chelsea. Nie przekładała się ona jednak na sytuacje bramkowe, głównie dzięki fantastycznej postawie Thiago Silvy, który raz po raz oddalał zagrożenie spod bramki Kepy Arrizabalagi.

Choć w pierwszych minutach to Koguty prezentowały się lepiej, to pierwszą bardzo dobrą okazję na strzelenie bramki stworzyli The Blues. Po podręcznikowo rozegranym kontrataku Romelu Lukaku zagrał w polu karnym do Masona Mounta, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału, gdyż został powstrzymany przez obrońców rywali. Kilka minut później to Tottenham stanął przed szansą na objęcie prowadzenia, ale dogranie w pole karne Giovaniego Lo Celso znakomicie wybił Thiago Silva.

W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała. Oglądaliśmy ciekawą wymianę ciosów oraz walkę w środkowej strefie boiska. Obie drużyny prezentowały wysoki poziom i wystrzegały się prostych błędów. Brakowało jednak klarownych sytuacji bramkowych.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku. Na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.

Już na początku drugiej połowy Thomas Tuchel przeprowadził pierwszą zmianę. Mason Mount opuścił boisko, a jego miejsce zajął N'Golo Kanté.

Od pierwszych minut drugiej części gry Chelsea prezentowała się lepiej od Tottenhamu, była aktywniejsza i odważnie szukała gola. Po doskonałym zagraniu od Thiago Silvy niesygnalizowany strzał z woleja oddał Marcos Alonso, ale Hugo Lloris zachował czujność i wybił piłkę na rzut rożny.

Chwilę później The Blues dopięli swego. Po dośrodkowaniu Marcosa Alonso z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Thiago Silva. Brazylijczyk oddał precyzyjny strzał głową, z obroną którego nie poradził sobie Hugo Lloris.

Podopieczni Thomasa Tuchela nie zamierzali opuszczać i w kolejnych minutach tworzyli kolejne okazje. Po jednej z nich znakomitą szansą na strzelenia bramki miał Marcos Alonso. Strzał Hiszpana biodrem z linii bramkowej wybił jednak Eric Dier. Kilka minut później obrońca Kogutów mógł mówić o ogromnym pechu. N'Golo Kanté zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Lecąca piłka trafiła w nogi Diera, po czym wpadła do bramki Tottenhamu obok bezradnego Hugo Llorisa. Trafienie do zostało zapisane na konto pomocnika Chelsea, jednak pierwsze powtórki nie dały jednoznacznej odpowiedzi, czy uderzona przez niego piłka zmierzała w światło bramki.

Minuty upływały, a Chelsea kontrolowała grę. Tottenham nie potrafił przejąć inicjatywy i był daleko od strzelenia bramki kontaktowej. Co więcej, to The Blues mogli strzelić kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu Marcosa Alonso z rzutu rożnego znakomity strzał głową ponownie oddał Thiago Silva, ale tym razem kapitalną interwencją popisał się Hugo Lloris, który uchronił swoją drużynę od utraty trzeciej bramki.

Kilka chwil później Chelsea wyprowadził znakomity szybki atak, który mógł zakończyć się bramką. Romelu Lukaku zagrał do będącego na czystej pozycji Timo Wernera, ale strzał Niemca był zbyt słaby i Hugo Lloris nie miał problemu z zatrzymaniem go.

Po chwili w polu karnym Tottenhamu zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Kilku zawodników Chelsea, począwszy od Timo Wernera, oddawało strzały na bramkę Kogutów, ale żaden z nich nie zakończył się golem.

Końcówka spotkania stała pod znakiem popisowej gry Chelsea. Podopieczni Thomasa Tuchela dochdzili do kolejnych okazji. Najpierw groźne strzały oddawali Mateo Kovačić i Romelu Lukaku, a po chwili na listę strzelców wpisał się Antonio Rüdiger. Timo Werner zagrał w polu karnym do swojego reprezentacyjnego kolegi, a ten, niczym rasowy napastnik, zgubił krycie i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później mecz dobiegł końca. Chelsea po wyśmienitej grze w drugiej połowie pokonała Tottenham w derbach stolicy i po raz kolejny dała pokaz swojej siły.

Tottenham 0:3 Chelsea (0:0). Bramki: Thiago Silva 49', Kanté 57', Rüdiger 90'

Tottenham: Lloris (c); Royal, Dier, Romero (Sánchez 83'), Reguilón; Højbjerg; Lo Celso (Bryan Gil 62'), Ndombele (Skipp 62'); Dele, Son, Kane

Chelsea: Arrizabalaga; Christensen, Thiago Silva, Rüdiger; Azpilicueta, Kovačić, Jorginho, Alonso; Havertz (Werner 70'), Lukaku, Mount (Kanté 46')

komentarzy: 4308
20.09.2021 23:00

Na mecz w Carabao Cup z AV postawilbym na zamienników i dokonalbym nawet 8 zamian.
Dlaczego 8 zmian lub ktoś powie że aż 8 zmian?

To jest odpowiednij moment na postawienie na tych zawodników co grają mniej i zobaczenie czy ktoś jest w stanie coś wnieść do drużyny jak ktoś z pewnych zawodników nie będą mogli grać.
A przecież mamy kogo wystawić co grają mniej a czekają na okazje gry.
Wiem ze ktos mi powie że mecz z AV jest ważny jak i mecz w Premier League z City ALE w końcu Tuchel musi dawać gry innym zawodnikom.

komentarzy: 3223
21.09.2021 10:54

A ja się zgadzam że Tuchel powinien zrobić zmiany w meczu vs Aston Villi. Ten mecz jest idealną okazją dla tych którzy małą grają np : Chilwell, Werner, Loctus, Hadson Odoi .Moim zdaniem Kepa powinien zagrać bo ostatnio pokazał się z dobrej strony. Zastanawia mnie kiedy zagra u nas ten nowy bramkarz czyli Benetelli . Może Tuchel postanowi zmienić formację na 4-3-3 ? Jak miałbym obstawiać jedenastkę to taką: Kepa, Chilwell, Rudiger, Chiristensen, Chalabah, Hadson Odoi, Kovacic/Saul i Jorginho . W ataku chciałbym zobaczyć duo Lukaku-Werner i obok nich może zagrać Zyiech lub Loctus Check. Jak każdy zawodnik który nie gra ostatnio za dużo zagra dobrze to będę zadowolony . Mi szczerze na Carabao Cup nie zależy ale wypadało by wygrać pierwszy mecz i to jeszcze na SB .