Emocje jak na grzybach w hicie kolejki. Chelsea 0:0 Tottenham

Autor: Bartek Kijko Dodano: 29.11.2020 19:25 / Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 19:28

Piłkarze Chelsea zremisowali bezbramkowo z Tottenhamem w hicie kolejki Premier League. Obie drużyny nie odważyły się, by mocniej zaatakować przeciwnika i musiały się zadowolić podziałem punktów. Gospodarze byli zespołem dominującym, jednak nie przełożyło się to na końcowy wynik. Jose Mourinho przyjechał tu po punkt i swój cel osiągnął.

Pierwsza część meczu wyglądała tak, jak w zasadzie mogliśmy się tego spodziewać. Żadna z drużyn nie zaatakowała odważniej na połowie przeciwnika, a jakiekolwiek sytuacje wynikały z pojedynczych zrywów. Gospodarze dobrze weszli w spotkanie, utrzymywali się przy piłce, jednak nie oddali groźniejszego strzału. Pierwsza dobra sytuacja, co nie powinno nikogo dziwić, była wynikiem szybkiego kontrataku gości, gdzie groźnie uderzał Bergwijn. Dwie minuty później Timo Werner zdobył gola, jednak znajdował się na minimalnym spalonym. W 16. minucie byliśmy świadkami najlepsze okazji w pierwszej części spotkania, gdy zza pola karnego bardzo dobrze uderzał Serge Aurier, jednak Edouard Mendy bardzo dobrze sparował piłkę w boczną strefę boiska. Kolejne pół godziny meczu były swoistymi szachami, gdzie lekką przewagę mieli gospodarze, jednak nie wykreowali żadnej stuprocentowej sytuacji. Pierwsza 45 minut meczu nie przyniosło nam bramek i kibice obydwu drużyn czekali na zdecydowanie więcej.

Druga połowa zaczęła się od bardzo dobrej okazji Chelsea. W 48. minucie Reece James doskonale dośrodkował na głowę Tammy'ego Abrahama, jednak ten nieczysto trafił w piłkę. Dwie minuty później mieliśmy niemal kopię tego samego zagrania. Kolejne minuty były dosyć spokojne, z lekką przewagą dla Chelsea. Tottenham był przyczajony na własnej połowie i wyczekiwał groźnych kontrataków.  Do 70. minuty mieliśmy zaledwie po jednym celnym strzale obu drużyn, widać było, że obaj trenerzy do tego meczu podeszli z bardzo dużym respektem. Chelsea przeważała, jednak nie przekładało się to na większe konkrety. W ostatnim kwadransie Frank Lampard dokonał dwóch korekt w składzie i dał szansę powracającemu po kontuzji Pulisicowi oraz na placu gry zobaczyliśmy Oliviera Giroud. W 80. minucie gry zobaczyliśmy wreszcie bardzo dobrą szansę dla gospodarzy. Mason Mount oddał doskonały strzał zza pola karnego, jednak Hugo Lloris popisał się świetną interwencją. W 83. minucie na boisku pojawił się Kai Havertz, który w ostatnim czasie musiał pauzować ze względu na zakażenie koronawirusem. W 92. minucie Olivier Giroud miał doskonałą okazję, by zdobyć zwycięską bramkę, po błędzie obrońcy, jednak nie wykorzystał tej sytuacji i mecz zakończył się podziałem punktów. Jose Mourinho przyjechał tu po jeden punkt i osiągnął swój cel.

Chelsea 0:0 Tottenham

Składy:

Chelsea: Mendy - James, Zouma, Silva, Chilwell - Kovacić, Kante, Mount - Ziyech (83. Havertz), Abraham (79. Giroud), Werner (74. Pulisic)

Tottenham: Lloris - Aurier, Rodon, Dier, Reguilon - Sissoko, Hojbjerg - Son (92. Lucas), Ndombele (65. Lo Celso), Bergwijn (89. Davies) - Kane

redtrid
komentarzy: 492
30.11.2020 11:17

Zdecydowanie najbardziej cieszy kolejne 0 z tyłu. Wczoraj zawiódł Abraham (moim zdaniem jest po prostu za słaby na grę w Chelsea, z Drogbą mielibyśmy wczoraj 2/3 bramki strzelone, Giroud zapewne jedną też by spokojnie wpakował), Ziyech (wczoraj był zupełnie bezproduktywny) i Werner (moim zdaniem jest typową 9, a nie skrzydłowym, wolałbym dać od początku szansę Pulisicowi).

Jeśli chodzi o transfery, to na bank potrzebujemy jeszcze jednego skrzydłowego i napastnika (nie ukrywajmy, na 95% Giroud odejdzie, bo gra bardzo mało, a chce jechać na euro). Jeśli Frank chce kupić Rice'a, to mam nadzieję, że na ŚO, bo moim zdaniem w środku pola daje mniej od Kante.

komentarzy: 4273
30.11.2020 11:44

Kwestia co do skrzydeł to jak widać Pulisic co chwilę ma uraz, CHO musi więcej brać gry na siebie jak już dostaje szanse, zobaczymy za miesiąc np. jak będą obaj zawodnicy się prezentować bo na obecną chwilę wygląda to w miarę ale za mało jakości.
Co do Girou zgadzam się w 100% że odejdzie i być może już w styczniu więc pozycja napastnika musi być brana pod uwagę przez Lampard.

Ja jeszcze powiem co do Kante na pozycji DP i Jorginho, Kante tam musi grać i koniec ALE zmiennika nie ma wartościowego i to każdy widzi bo nie oszukujmy się że Jorginho tam się nieee naaadaajee..

W związku z tym,Jorginho do sprzedania i za pieniądze uzyskane chce Dennisa Zakarie.
Mamy młodego Gilmoura ale nie wymagajmy od niego cudów po takiej kontuzji jakie doznał no oczywiście pokładam w nim nadzieję że może grać za Kante jak będzie Kante odpoczywał.

Czyli kilka kolejek za nami, po remisie jesteśmy nadal w górze tabeli, skład drużyny od stycznia się zmieni bo wielu zawodników może odejść, ale przed nami maraton i mecze co 3 dni, tu będzie potrzebny skład 20 zawodników zdrowy bo naturalne to że w każdej chwili przy takiej liczbie meczów urazy mogą się wysypać jak grzyby po deszczu..
Te drużyny mogą się prezentować b. dobrze w których dany trener będzie mądrze zarządzał siłami poszczególnych zawodników a przy tym nie spadnie jakość wyjściowego składu.

redtrid
30.11.2020 12:47

Zakaria jest po kilkumiesięcznej kontuzji i na razie jest wielką niewiadomą, jak się po niej odnajdzie. Co do Gilmoura, to się zgadzam z tym, co napisałeś. Osobiście jestem olbrzymim fanem talentu Gallaghera. Ma bardzo przywoite warunki fizyczne (182 cm), super wydolność, szybkość, zadziorność, a w dodatku jest bardzo młody. Po tym sezonie będzie też miał przyzwoite doświadczenie z Premier League (Bilic chwali go po niemal każdym meczu). Dla mnie naturalną pozycją dla Conora jest DPO.

Jeśli sprzedamy Giroud to nowy środkowy napastnik jest must have.

Pocholere
komentarzy: 844
30.11.2020 13:32

Nawet nie cisnąłbym o nowego napastnika jeśli dostaniemy solidnego lewoskrzydłowego. Takiego z dobrym dryblingiem, który nie boi się podjąć ryzyka.

Wtedy Werner wraca na 9, a Abraham tam gdzie jego miejsce - na ławę. Zawsze można kogoś z akademii wprowadzać.

30.11.2020 08:24

Mecz dla koneserów (czyli dla mnie :) ) szkoda tylko tak późno dokonanych zmian przez trenera..

29.11.2020 22:21

Ok może remis z Totkami jest trochę średnim wynikiem i mogliśmy to wygrać ale przypomnę ze jesteśmy dalej zespołem w budowie. Jeśli ktoś myślał, że po wygranych w LM i po wygranych z średniakami w Premier League będziemy seryjnie wygrywać z Liverpoolem City i Totenhamem to jest w błędzie. Cały czas się zgrywamy. Poza tym Koguty mecz w LE zagrały drugim składem i byli bardziej wypoczęci na dzisiejszy mecz. Mimo wszystko chciałbym żebyśmy wygrali wkoncu mecz z lepszą drużyną. Byłby to ważny moment dla drużyny i mam nadzieje ze to bd najbliższy mecz z Sevillą. Co do składu to mam tylko jedno zastrzeżenie. Werner musi grać na szpicy. Na lewej stronie się marnuje i ta pozycja powinna być tylko dla niego w ostateczności. Wiem, że kontuzja Pulisica do tego doprowadziła ale jak będzie się taka sytuacja powtarzać to musimy się rozejrzeć za skrzydłowym. Werner strzelał seryjnie w Lipsku ale z pozycji napastnika a nie skrzydłowego.

eGzid
komentarzy: 802
29.11.2020 21:55

To już powoli staje się tradycją, gramy z kimś odrobinę mocniejszym niż takie Burnley i gramy na 0:0.

29.11.2020 21:13

Jeżeli chodzi o mecz to jestem zadowolony z tego że potrafiliśmy zatrzymać w ofensywie Toterhamam( #ChelseaGol bardzo mądrze napisałeś , też tak uważam) Niestety w ofensywie brakowało nam agresywności i oddawania strzałów, najlepszy zawodnik meczu według mnie to Rece James świetnie radził w defensywie i jego dwie świetne dośrodkowania gdzie chociaż raz Abrahamam powinien trafić do bramki albo nawet zdobyć bramkę, Giroud miał wyśmienitą sytuację do zamknięcia meczu ale zamiast tego podał do Lorisa , Mount oddał mocny i precyzyjniy i mocny strzał ( brakowało mi tego w tym meczu) który prawie skończym się bramką, pierwsza połowa lepsza w wykonaniu Toterhamu według mnie, mimo że Werner strzelił bramkę która nie została uznana , natomiast druga połowa była zdecydowanie lepsza w Chelsea wykonaniu, Toterhamam zaparkował autobus a Chelsea nie miała pomysłu. Zmiana Pulisica i Havertza nie wiele dały , a reszta zagrała dobrze według mnie. Patrząc że jest Grudzień i nie takie rzeczy działy się w piłce nożnej że Chelsea ma szansę na mistrza . Najważniejsze że nie ma porażki bo szczerze się tego obawiałem dzisiaj. Jeszcze wiele kolejek przed nami i jest szansa że coś zdobędą chłopaki w tym roku, mamy nadal LM ,PL i Puchar Anglii . Czekam na więcej!!