Rajd Hazarda daje awans! Chelsea pokonuje Liverpool w Carabao Cup.

Autor: Sebastian Romanowski Dodano: 26.09.2018 21:31 / Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 22:40

Chelsea i Liverpool spotkały się dzisiaj na Anfield Road z racji pojedynku w trzeciej rundzie Carabao Cup. Obaj trenerzy dokonali kilku zmian w podstawowych składach, jednak jakość widowiska na tym nie ucierpiała. Chelsea zdołała odwrócić losy spotkania i po bramkach Emersona oraz Edena Hazarda wywalczyć awans do kolejnej rundy tych rozgrywek. Jedną bramkę dla Liverpoolu zdobył były zawodnik The Blues, Daniel Sturridge.

Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy, Chelsea oddała już w 4. minucie. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Andreas Christensen. Jego uderzenie nie sprawiło jednak problemu Mignoletowi. Szybka odpowiedź, bo niespełna minutę później, Naby Keita oddał mocny strzał zza pola karnego, a piłkę pewnie złapał Caballero.

Od dziewiątej minuty kontrolę nad spotkaniem przejął Liverpool, jednak ich nasilające się próby nie znajdują drogi do bramki. Chelsea odpowiada natomiast silnym uderzeniem Rossa Barkleya, jednak piłka mija bramkę strzeżoną przez Mignoleta. W 13. minucie kolejna dobra akcja The Blues. Tym razem, okazję strzelecką miał Willian, jednak uderzył on wprost w bramkarza gospodarzy.

W 18. minucie przed świetną szansą stanął Alvaro Morata. Hiszpan bardzo dobrze przyjął wysokie podanie od Cesca Fabregasa i z najbliższej odległości próbował przelobować Mignoleta. Bramkarz Liverpoolu wyczuł zamiary napastnika i instynktownie obronił strzał. Dosłownie chwilę później, kolejną dobrą okazję na bramkę miał Morata. Hiszpan otrzymał piłkę w polu karnym, zmylił jednego z obrońców i silnie strzelił z lewy dolny róg bramki. Mignolet był jednak na miejscu.

Po dłuższej chwili groźnie zaatakował Liverpool. Naby Keita uderzył bardzo mocno w górny róg bramki, ale Willy Caballero w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny. W 39. minucie, Chelsea kolejny raz ratuje Willy Caballero. Sprytne uderzenie głową w wykonaniu Sadio Mane zostaje obronione przez Argentyńczyka.

Niewiele brakowało, a Chelsea odnotowałaby bardzo słaby początek drugiej połowy. Niedokładne podanie Andreasa Christensena przejął Daniel Sturridge, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Caballero. Przedryblował bramkarza Chelsea, a później nie zdołał trafić na pustą bramkę. Minutę później doczekaliśmy się odpowiedzi Chelsea. Willian dośrodkował wprost na głowę Moraty, jednak Hiszpan strzela niecelnie.

Pierwszą żółtą kartkę w ekipie Chelsea otrzymał Mateo Kovacić. Chorwat zatrzymał nieprzepisowo Shaqiriego, który wychodził z groźnym kontratakiem. Kolejne podanie piłkarza Chelsea do zawodnika Liverpoolu. Tym razem Ross Barkley podawał do Sadio Mane, który był bardzo bliski zdobycia bramki.

Maurizio Sarri nie czekał ze zmianami. W 56. minucie wpuścił na plac gry Edena Hazarda. Boisko opuścił natomiast Willian.

Niestety, w 59. minucie Daniel Sturridge wykorzystał nadarzającą się okazję. Naby Keita uderzył w górny róg bramki, jednak Caballero zdołał odbić piłkę, która powędrowała wprost pod nogi Sturridge. Anglik strzelił nożycami i od teraz Liverpool prowadził 1:0.

W 64. minucie, na boisku pojawił się N'Golo Kante, który zmienił Mateo Kovacicia. Po zdobytej bramce, Liverpool pozwalał rozgrywać piłkę Chelsea, od czasu do czasu wyprowadzając groźny kontratak. W 73. minucie David Luiz zastąpił Andreasa Christensena.

W 79. minucie Chelsea doprowadza do wyrównania! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonał Eden Hazard, piłkę w kierunku bramki uderzył Ross Barkley, jednak ten strzał zdołał obronić Mignolet. Tak się jednak złożyło, że futbolówka spadła wprost pod nogi Emersona. Przez chwilę mieliśmy jednak napiętą sytuację, ponieważ arbiter musiał skorzystać z pomocy VAR, żeby sprawdzić, czy Emerson oraz Ross Barkley nie znajdowali się na spalonym.

Chelsea ewidentnie rozpędziła się po zdobyciu pierwszego gola. W 85. minucie Eden Hazard strzelił bramkę na 2:1 po świetnej indywidualnej. Simon Mignolet nie miał przy tym uderzeniu żadnych szans.

Liverpool 1:2 Chelsea

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Moreno – Milner (60' Henderson), Fabinho (87' Salah), Keita – Shaqiri, Mane (71' Firmino), Sturridge

Chelsea FC: Caballero – Azpilicueta, Christensen (73' David Luiz), Cahill, Emerson – Fabregas, Kovacić (64' Kante), Barkley – Moses, Willian (56' Hazard), Morata

Źródło: Własne