Pewna wygrana w Rosji. FK Krasnodar 0:4 Chelsea

Autor: Bartek Kijko Dodano: 28.10.2020 20:47 / Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 20:55

Chelsea pewnie wygrała w pierwszym wyjazdowym spotkaniu tegorocznej Ligi Mistrzów . W 14. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jorginho. Wynik meczu otworzył w 37. minucie Callum Hudson-Odoi. Drugim trafieniem popisał się Timo Werner, który pewnie wykorzystał drugą już w tym spotkaniu jedenastkę. Pierwszą bramkę w barwach Chelsea zdobył Hakim Ziyech, a wynik spotkania ustalił Christian Pulisic. To był dobry mecz gości, mimo kilku przestojów w grze. Ofensywni gracze pokazali, że potrafią być do bólu skuteczni w polu karnym przeciwnika.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od spokojnej gry Chelsea, która kontrolowała przebieg meczu. Już w 14. minucie Timo Werner wywalczył rzut karny, do jedenastki podszedł Jorginho, który zmylił przeciwnika, jednak piłka trafiła w słupek i szczęśliwie odbiła się od bramkarza. Cztery minuty później gospodarze mieli swoją pierwszą okazję po strzale zza pola karnego, jednak Kurt Zouma trącił piłkę, która przeleciała nieopodal słupka Edouarda Mendy'ego. Chelsea w kolejnym kwadransie atakowała, jednak brakowało szybkości i elementu zaskoczenia, o co zresztą pretensje miał Frank Lampard. W 37. minucie Callum Hudson-Odoi oddał z pozoru niegroźny strzał prosto w bramkarza, jednak ten fatalnie przepuścił piłkę i goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Chelsea kontrolowała mecz, jednak widzieliśmy bardzo dużo niedokładności w grze. Jednym z aktywniejszych zawodników był bez wątpienia Hakim Ziyech.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków FK Krasnodar i szybkiego rzutu różnego, który nie stworzył jednak większego zagrożenia. W 54. minucie groźnie kontratakowali gospodarze, a Kurt Zouma popisał się bardzo dobrym blokiem we własnym polu karnym. Chwilę później po rzucie rożnym Gazinskiy uderzył z woleja, a piłka wylądowała na poprzeczce bramki Mendy'ego. W tej akcji ucierpiał dodatkowo Kurt Zouma, któremu potrzebna była pomoc medyczna. W kolejnych minutach Krasnodar dalej atakował, a goście wyglądali na zagubionych. Chelsea nie mogła odnaleźć swojego rytmu gry. W 66. minucie bardzo dobry kontratak wyprowadził Kai Havertz, który podał piłkę w pole karne do Marokańczyka, który uderzył jednak za lekko, prosto w bramkarza. Po chwili gospodarze groźnie zaatakowali, a bramkarz gości dobrze sparował piłkę. W 74. minucie Niemiec znowu dobrze przedarł się w środku pola, odegrał w pole karne do Pulisica, ten oddał strzał, który został zatrzymany na ręce piłkarza gospodarzy. Sędzia odgwizdał rzuty karny, który pewnie na bramkę zamienił Timo Werner. Pięć minut później napastnik Chelsea popisał się asystą, a pierwszego gola w barwach Chelsea zdobył Hakim Ziyech. Goście wyraźnie odżyli w ostatnich piętnastu minutach, a niewątpliwy wpływ na to miało wprowadzenie na boisko trzech nowych graczy, w tym Pulisica, który był bardzo aktywny. Dodatkowo swój potencjał pokazywał w tym okresie gry Kai Havertz, który dobrze czuł się w środkowej strefie boiska i ciężko było mu zabrać piłkę. W 90. minucie zobaczyliśmy akcję trzech wprowadzonych wcześniej graczy. Mason Mount zagrał na skrzydło do Tammy'ego Abrahama, a ten podał w pole karne do Christiana Pulisica, który pokonał bramkarza gospodarzy. Do końca meczu wynik spotkania nie uległ zmianie, a goście w ostatecznym rozrachunku rozegrali dobre spotkanie, mimo kilku słabszych okresów gry. Chelsea pokazała spory potencjał ofensywny, a gracze z przedniej formacji wykorzystali większość dogodnych okazji.

FK Krasnodar 0:4 Chelsea

Składy:

Krasnodar: Safonov - Chernov, Martynovich, Pantaleao, Smolnikov - Utkin, Vilhena - Olsson, Gazinskiy, Ramirez - Berg

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Chilwell (81. Emerson) - Jorginho (71. Mount), Kovacić (71. Kante) - Ziyech, Hudson-Odoi (71. Pulisic), Havertz (81. Abraham) - Werner

redtrid
komentarzy: 492
29.10.2020 17:01

Bramka, obrona jest w tym momencie oczywista. W środku pola Kante, Mount i Havertz, Mount nie ma jakichś genialnych liczb, dlatego może brać na siebie więcej zadań defensywnych i być typowym pomocnikiem box-to-box. Skrzydła i 9 to powinna być jak najczęstsza rotacja. Ja bym wypróbował teraz trio Werner, Ziyech, Giroud.

komentarzy: 4249
29.10.2020 13:39

W drugiej połowie zmiany które zrobił Lampard i czy my wtedy nie graliśmy w ustawieniu 4-3-3?
Zdecydowanie inaczej gra wyglądała,w sumie zawodnicy Krasnodaru mogli też być nieco zmęczeni.

Bo ustawienie 4-2-3-1 daje nam po części nic,gramy tylko krótkimi podaniami,wczoraj Krasnodar miał sytulacji 15 a my 16.
To pokazuje że taka drużyna jest w stanie z nami grać jak równy z równym.
Każdy wie i sam mówiłem wczoraj o tym,Jorginho z Kante nie mogą grać razem,więc uważam że chce nas zobaczyć w ustawieniu 4-3-3?Panowie co wy na to?

Na sobotni mecz przeciwko Burnley chciałbym zobaczyć o to skład;
4-3-3.
Mendy-James-Zouma-Silva-Chilwell-Kante(DP)przed nim,Mount-Havertz,i ofensywa-Pulisic-Werner/Abraham/Girou/Ziyech.
Takim ustawieniem gramy z Kante na DP powtarzam na DP gdzie będzie się czuł zdecydowanie lepiej i zawsze tam jak grał to miał super statystyki.

Może też takim ustawieniem mniej zaczniemy grać od bramki,Lampard stawia na Jorginho bo on właśnie bardziej umie wyprowadzić piłkę od Kante ale i to na tyle,nie będzie nigdy takim SPO z prawdziwego zdarzenia.
Wiele drużyn wie że mamy słaby środek boiska z Kante i Jorginho,stosując wysoki pressing przeciwko nam jest szans że popełnimy prosty błąd lub nie będziemy w stanie wyjść środkiem boiska atakiem pozycyjnym.

Pocholere
komentarzy: 844
29.10.2020 14:15

Kande na DP - tak powinniśmy grać w każdym meczu. On od tego jest i w tym jest najlepszy. Nie wiem dlaczego, Sarri próbował zrobić z Kante box-to-box, a Lampard powiela tą głupotę. Kante to przecinak i nigdy z niego nie zrobimy Fabregasa.

29.10.2020 14:26

Jestem za. Widać, że skrzydła się rozkręcają, obrona z bramkarzem dobrze funkcjonuje tylko trzeba ogarnąć środek pola. Gdy ustawimy Kante na DP i mamy z tyłu obronę składającą się z Chilwella, Silvy , Zoumy i Jamesa bądź Azpiego możemy sobie pozwolić na więcej w ataku daltego tak jak napisałeś musimy wykorzystać potencjał Mounta i Havertza w środku pola. Jorginho już w Napoli nie notował asyst. Moim zdaniem jest to gracz, który ani nie daje nam dużo w obronie bo czesto łapie kartki ani też w ataku. Gilmour jak wróci też bedzie lepiej funkcjonował w 4-3-3 co pokazał w ubiełgym sezonie właśnie w tym ustawienu. Co do składu na Burnley to może dać odpocząć Havertzowi i Wernerowi? Nie wiem czy przy natłkou tych spotkań nie przydałby nam sie Jeszcze Barkley. No ale może Frank chce dawac szanse Gilmourowi jak wróci. Pytanie tylko ile mu zajmie powrót do formy.