Szalony mecz i powrót na tarczy. Liverpool 5:3 Chelsea

Autor: Bartek Kijko Dodano: 22.07.2020 23:12 / Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 23:25

Chelsea po szalonym meczu musiała uznać wyższość mistrzów Anglii z obecnego sezonu. Goście już w tym meczu mogli zapewnić sobie udział w Lidze Mistrzów, jednak to Liverpool skwapliwie wykorzystał niemal każdą nadarzającą się okazję. Chelsea będzie musiała zdobyć minimum punkt w spotkaniu z Wolverhampton, by być pewna gry w tych elitarnych rozgrywkach w przyszłym roku.

Pierwsza połowa meczu zaczęła się obiecująco dla kibiców Chelsea. W 8. minucie spotkania Reece James świetnie dośrodkował na głowę Masona Mounta, jednak ten bardzo niecelnie uderzył obok bramki. Około 12. minuty meczu gospodarze przejęli nieco posiadanie piłki i zaczęli śmielej atakować bramkę gości. W 14. minucie świetną piłkę na szesnasty metr dograł Marcos Alonso, jednak Willian fatalnie przyjął piłkę i zmarnował okazję. Po kwadransie gry Reece James popisał się bardzo dobrym uderzeniem zza pola karnego, jednak piłka minęła bramkę Alissona. Pierwszy gol w spotkaniu należał jednak do gości. Willian w głupi sposób stracił piłkę przed polem karnym, przejął ją Naby Keita i popisał się atomowym uderzeniem zza pola karnego. Gospodarze poszli za ciosem i dalej atakowali bramkę Chelsea. W 38. minucie Mateo Kovacić odebrał piłkę przed polem karnym, jednak zdaniem sędziego zrobił to w sposób nieprzepisowy. Strzał ze stojącej piłki na piękną bramkę zamienił Trent Alexander-Arnold. Pięć minut później Liverpool prowadził już 3:0, gdy w polu karnym Chelsea odbył się swoisty "pinball", a zamieszanie wykorzystał Georginio Wijnaldum. Kibicom gości przypomniały się w tej części spotkania wszystkie defensywne koszmary z tego sezonu. Przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, bramkę zdobył niezawodny ostatnimi czasy Olivier Giroud, dobijając strzał Williana. Chelsea momentami wyglądała dobrze, jednak Liverpool wykorzystał każdy najmniejszy błąd, oddając 4 strzały, a trzy z nich zamieniając na bramkę.

Drugą część meczu doskonale mogli zacząć gospodarze, jednak Mohamed Salah fatalnie uderzył w sytuacji sam na sam. W 55. minucie Trent Alexander-Arnold doskonale dograł piłkę na głowę Roberto Firmino, a ten zdobył pierwszego gola na Anfield od ponad roku. W tym sezonie Chelsea jest dla wielu piłkarzy idealną drużyną na przełamanie. Dwie minuty później Marcos Alonso nie trafił czysto w piłkę, po czym Mohamed Salah wyszedł znowu sam na sam, jednak zmarnował okazję. W 60. minucie meczu gola na 2:4 zdobył Tammy Abraham, który wykorzystał podanie od Pulisica po jego świetnej akcji. Obydwaj weszli na boisko dosłownie chwilę wcześniej, zmieniając Williana i Oliviera Giroud. W 73. minucie spotkania Chelsea zdobyła kontaktową bramkę. Tym razem to Christian Pulisic przyjął piłkę w polu karnym po błędzie w ustawieniu obrońców, ułożył ją na nogę i uderzył nie do obrony. Chelsea dalej atakowała całą drużyną, jednak to zemściło się w 84. minucie. Liverpool wyprowadził kontratak, a bramkę zdobył Alex Oxlade-Chamberlain, który ustalił wynik tego szalonego meczu. Koszmarnie krył go Marcos Alonso, który zanotował bardzo słabe spotkanie. Chelsea potrzebowała ugrania punktu, by być pewna gry w Lidze Mistrzów, jednak zostanie to odłożone na ostatnią kolejkę sezonu z bardzo groźnym Wolverhampton.

Liverpool 5:3 Chelsea

Składy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnsold, Gomez, van Dijk, Robertson - Keita (66. Jones), Fabinho, Wijnaldum (66. Milner) - Salah (79. Oxlade-Chamberlain), Firmino (87. Minamino), Mane (87. Origi)

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Zouma, Rudiger - James, Jorginho, Kovacić, Alonso (88. Alonso) - Willian (59. Pulisic), Mount (59. Hudson-Odoi) - Giroud (59. Abraham)

komentarzy: 4301
24.07.2020 09:08

Zastanawiam się na spokojnie w jaki sposób podejść do meczu w niedzielę.
Gramy z Wilkami wiadomo jak grają,ale co to za różnicą mając na uwadze przeciwnika jak nam są potrzebne do awansu LM 3 pkt.
Gramy z Wilkam ale mielibysmy grac z Tottenhamem np.lub z drużyna Newcastle to i tak trzeba iść po swoje,nie mamy innego wyjścia.

Jak Lampard nas ustawi tego nikt nie wie,tak myślę,czy zagramy w takiej samej formacji jak z Liverpoolem i będąc zdrowym to za Jorginho zagra Kante,lub Lampard zmieni ustawienie na 4-2-3-1?
Jest wogole sens grać zachowawczo,spokojnie,czekać na przeciwnika jak będzie grał,czy zaryzykować i zagrać ofensywnie?
Co sądzicie o tym?

Zmienić ustawienie i wyjść w formacji 3-4-3?
W środku pola z Kante i Kovacicem,w ofensywie Pulisic,Girou,Willian lub Mount?

Nie wiem co jest dobre,ryzyko trzeba będzie ponieść bo scenariusze mogą być różne w takim meczu,stawką kar awans do LM przy naszej wygranej więc nie ma co się bronić.
Wiadomo że nie będziemy się bronić dobrze to z naszą obrona jest różnie niestety..

Arexx
komentarzy: 336
24.07.2020 09:30

Potrzebny do LM 1pkt a w przypadku porażki Leicester nawet 0

24.07.2020 09:55

W przypadku naszego remisu, a zwycięstwa Leicester to my jesteśmy na 5. Ja bym postawił na 4-3-3 jednak bez eksperymentów. Wolves też będzie walczyć bo mogą jeszcze wypaść z LE. Jak dla mnie Caballero-Azpi-Rudiger-Zouma-JAmes- Kante(ewentualnie joriginho) Kovacic Mount- Pulisic-Giroud-Willian(odoi), moim zdaniem Odoi moglby zagrac od poczatku. Willian gra od pierwszej minuty od początku wznowienia rozgrywek wiec jest juz mocno zmęczony.

redtrid
komentarzy: 492
24.07.2020 11:42

Krzysiek96 - bzdury wypisujesz. Potrzebujemy jednego punktu do zajęcia 4 miejsca na koniec sezonu. Mamy w tym momencie tyle samo oczek, co muły. Jeśli Leicester wygra, a my zremisujemy, to Leicester będzie mieć 65 punktów, my 64, a muły 63. Jeśli muły wygrają, a my zremisujemy, to będziemy na 4 miejscu za mułami. Podobnie w przypadku remisów mułów z Leicester i naszego z Wilkami. Nasza porażka i zwycięstwo mułów również da nam 4 miejsce.

Wracając do pytania ChelseaGol, ja się boję wystawienia Alonso na LO, może bym zaryzykował wystawić go na wahadle (ale wolałbym nie ryzykować). Musimy pamiętać, że w pierwszym meczu zagraliśmy ustawieniem 3;4:3. Wilki straciły wówczas 5 bramek, więc na powtórkę będą zapewne gotowi i podwójnie zmotywowani, żeby się nam zrewanżować. Moim zdaniem nie możemy się cofnąć i liczyć tylko na kontry. Ja bym chyba zaryzykował: Caballero (ale nie wierzę, że Kepa usiądzie na ławce), James, Zouma, Rudiger, Azpi, Kante (Jorginho tylko, jeśli Kante nie zdąży), Kovacic, Barkley, Willian, Pulisic, Giroud.