Fatalna gra obronna i szczęśliwe zwycięstwo. Crystal Palace 2:3 Chelsea

Autor: Bartek Kijko Dodano: 07.07.2020 21:08 / Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 22:12

Piłkarze Chelsea po niesamowitym dreszczowcu wywieźli z Selhurst Park komplet punktów. Wynik spotkania otworzył Giroud po asyście Williana. Następne trafienie to Christian Pulisic po kolejnym ostatnim podaniu Brazylijczyka. Piękną bramkę kontaktową zdobył Wilfired Zaha i do przerwy widniał wynik 1:2. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Tammy Abraham, jednak zaledwie minutę później gospodarze odpowiedzieli trafieniem Christiana Benteke. Ten mecz pokazał największą bolączkę Chelsea, gdyż mimo względnej kontroli nad meczem, goście mogli wrócić na Stamford Bridge z zerowym dorobkiem punktowym po kompromitująco słabej postawie w ostatnich minutach meczu.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od kilku bardzo nerwowych zachowań graczy Chelsea, którzy po chwili zaczęli łapać odpowiedni rytm gry. W 6. minucie goście wyprowadzili szybki kontratak, Willian minął upadającego obrońcę i dograł dokładnie do Oliviera Girouda, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Crystal Palace. W tej sytuacji wielkiego pecha miał Gary Cahill, który upadł bez kontaktu z przeciwnikiem, czym znacznie ułatwił zadanie Brazylijczykowi. Już w 10. minucie mogliśmy mieć podwyższenie wyniku, jednak niecelnie głową w dobrej sytuacji uderzał Kurt Zouma. W 27. minucie drugą asystą popisał się Willian, który dograł piłkę w pole karne do Pulisica, ten dryblingiem minął obrońcę i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Guaitę. Goście poczuli słabość przeciwnika i dalej atakowali, tym razem Amerykanin zagrywał dobrze do Brazylijczyka, a ten w dobrej sytuacji uderzył w krótki róg bramkarza gości. W tym momencie wydawało się, że lepszym rozwiązaniem był jednak strzał w drugą stronę bramki. W 34. minucie nastąpił nieoczekiwany zwrot, Wilfried Zaha zdecydował się na strzał z ponad trzydziestu metrów i huknął jak z armaty pod poprzeczkę bramki bezradnego Kepy. Na tablicy wyników mieliśmy 1:2 i to pozwoliło gospodarzom uwierzyć w siebie. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy widzieliśmy kolejne ataki Crystal Palace, które dążyło do wyrównania jeszcze przed przerwą. Ostatecznie utrzymał się wynik ustalony do przerwy przez Zahę. Pierwsza część meczu stała pod znakiem bardzo wysokiego tempa i dla postronnego kibica z pewnością to spotkanie mogło się podobać.

Gospodarze dobrze weszli w drugą część meczu, nie podchodzili już z tak dużym respektem do zawodników Chelsea i z pewnością kontaktowa bramka bardzo ich rozochociła. Pierwsza groźna okazja to jednak bardzo dobry strzał francuskiego napastnika Chelsea, który minimalnie chybił strzałem głową. Kolejny dłuższy fragment gry to niejakie uspokojenie ze strony obydwu drużyn. W 64. minucie byliśmy świadkami pierwszej podwójnej zmiany w Chelsea. Tammy Abraham zastąpił Oliviera Girouda, a Ruben Loftus-Cheek wszedł za Rossa Barkley'a. Gra w tej części meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana, goście oddali pole gospodarzom, licząc na wyprowadzanie szybkich kontrataków. Momentami wydawało się jednak, że jest to zbyt ryzykowne, gdyż Crystal Palace pozwalało sobie na coraz więcej. To jednak Chelsea podwyższyła wynik spotkania w 71. minucie meczu. Pół roku po ostatnim trafieniu przełamał się Tammy Abraham, który wykorzystał sprytne podanie Rubena Loftusa-Cheeka. Goście cieszyli się z bramki dosłownie kilkadziesiąt sekund, gdyż już w następnej minucie gospodarze odpowiedzieli trafieniem Christiana Benteke, gdy weszli w pole karne Chelsea jak w masło. Było to skandaliczne zachowanie obrony, które było niestety dopiero przystawką. W 80. minucie meczu na boisko wszedł Jorginho, którego zadaniem było uspokojenie gry w środku pola i tak też się stało. Do 90. minuty spotkania gospodarze niemal nie dotykali piłki, byli bezradni, jednak to co stało się w doliczonym czasie meczu woła o pomstę do nieba. W 95. minucie doliczonego czasu gry Scott Dann dobrze uderzył głową po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, jednak Kepie udało się sparować piłkę na słupek strzeżonej bramki. Gdy wydawało się, że to koniec, ujrzeliśmy jeszcze stuprocentową okazję gospodarzy, gdy oko w oko z Kepą stanął Christian Benteke. W niemal ostatniej chwili piłkę spod nóg napastnika gospodarzy wybił Kurt Zouma, naprawiając swój duży błąd. Tym zagraniem jednak wywalczył dla Chelsea trzy punkty. Zwycięstwo cieszy, jednak nie chciałbym być w skórze piłkarzy odpowiadających za grę obronną Chelsea, którzy w szatni z pewnością usłyszą kilka cierpkich słów ze strony Franka Lamparda.

Crystal Palace  2:3 Chelsea

Składy:

Crystal Palace: Guaita - Ward, Dann, Cahill (8. Sakho), van Aanholt - McArthur (80. MaCarthy), Milivojevic (89. Meyer), Kouyate - Ayew (80. Townsend), Benteke, Zaha

Chelsea: Kepa - James, Christensen, Zouma, Azpilicueta - Barkley (64. Loftus-Cheek), Gilmour (80. Jorginho), Mount - Willian, Giroud (64. Abraham), Pulisic

komentarzy: 4276
10.07.2020 08:10

Słuchajcie,karny było czy nie to tylko teraz możemy porozmawiać o tym.
MU wygrało i tyle,mają 3 pkt i dalej są w grze o LM.
Ja proponuję skupić się na sobie przed meczem jutrzejszym który w rzeczy samej jest bardzo ważny.
Mamy problemy w obronie,i musimy nas tym pracować,dlatego zostawmy innych.

Chelsea ?
komentarzy: 1652
10.07.2020 07:40

Gdybyśmy grali z nimi i jeden z naszych zawodników tak zrobił jestem pewien że nie było by karnego tyle ten var pomaga United że raczej awansują do ligi mistrzów i później zachwyty dla United jacy to oni nie są

yarexq V2
komentarzy: 1791
09.07.2020 21:52

Obrońca Aston Villi wystawił nogę żeby zablokować strzał Fernandesa, ten zrobił ruletkę i wpadł w niego - karny dla Mułów. Bardzo dobrzy sędziowie w Premier League. Kto wczoraj płakał, że Chelsea na farcie i kto dzisiaj ma tego łysego frajera który gwizda pod nich?

eGzid
komentarzy: 802
09.07.2020 22:01

Akurat kibice United to hipokryci. Zwyzywaliby jeśli jakiś rywal korzysta na wątpliwej decyzji sędziego, ale jak już drukują pod United to wszystko w jak najlepszym porządku. Mnie coraz bardziej zadziwia Var w tej Anglii. Przecież tam bliżej było czerwonej dla Fernandesa niż karnego dla nich...

yarexq V2
09.07.2020 22:23

Wolałbym, żeby była trochę mniejsza aktywność na forum ale większa merytoryka (chelseapoland) niż duża aktywność na forum i duża ilość głupoty (debilpage). MU to najwięksi farciarze w tym sezonie, jeśli chodzi o sędziów ligowych. Najpierw wałek w meczu z nami (0-2), teraz to. Szkoda oglądać ten teatrzyk pt. Jak pchać MU do LM, część II.

09.07.2020 23:06

Jeśli chodzi o ilość spamu pod każdym tekstem, to i tak żadna z tych stron nawet nie zbliża się do poziomu Kanonierów :P A co do MU, to rzeczywiście karny absurdalny, ale ostatnio trzeba przez zaciśnięte zęby przyznać, że grają po prostu dobrze i wygrywają słusznie. Przyjście Fernandesa to dla nich jak transfery Van Dijka i Alissona w Liverpoolu.

10.07.2020 11:33

Grają dobrze ale poczekajmy do konfrontacji w półfinale Pucharu Anglii. Mogą być wtedy zbyt pewni siebie po wygranych meczach z przeciętnymi drużynami. Ten mecz pokaże na jakim są poziomie. Nawet jakbyśmy przegrali to wydaje mi się, że robimy w klubie lepszą robote mimo małych kroków i przyszły sezon to pokaże.

08.07.2020 18:43

Kosa:dobrze kolego mówisz,masz rację ale wiesz ze za wyniki odpowiada Lampard.
Dał szansę Gilmurowi ok ale Jorginho był na ławce rezerwowej?
To jak to ocenić,czy faktycznie nagle Jorginho nie ma formy po wirusie czy jest coś na rzeczy że nie jest w planach Lampard.
Dając młodemu szkotwi w takim meczu szansę gry od początku czemu kosztem Jorginho to tu musi być coś na rzeczy..?

Jest wiele ale po meczu z WH przegranym i po meczy wygranym z CP.
Ja bardzo bym chciał abyśmy ustabilizowali formę w obronie,czy poprawić grę obronna ale od początku sezonu tu jest problem i od tak tego raczej nie zmienimy.
Lampard gra zawodnikami jakich ma,Azpi na lewej stronie jako prawonozny zawodnik,Emerson nie gra nic,Alonso każdy wie jak się spisuje,więc po części nie możemy wymagać więcej i więcej od obecnej kadry.
Za chwilę kilku z nami zawodników nie będzie,Lampard mimo walki o miejsce dające LM musi myśleć o nowym sezonie,o nowych zawodnika.
Nie wolno zapominać że są nazwiska w obecnej kadrze których nie ma prawa bycia z nami w przyszłym sezonie..