Porażka w prestiżowym spotkaniu. Chelsea 1:2 Manchester United

Autor: Bartek Kijko Dodano: 30.10.2019 23:11 / Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 08:49

Chelsea po słabym spotkaniu odpadła z Pucharu Ligi Angielskiej. Gospodarze przegrali po dwóch bramkach Marcusa Rashforda. Jedyne trafienie dla gospodarzy zaliczył Michy Batshuayi.

Pierwsza połowa spotkania to duża niedokładność po stronie obydwu ekip. Chelsea miała przewagę optyczną, jednak brakowało celności zwłaszcza w ostatniej fazie akcji. W 25. minucie Marcos Alonso niedokładnie zagrał piłkę przy linii bocznej boiska i później starał się naprawić swój błąd. Zrobił to tak nieporadnie, że sfaulował przeciwnika w polu karnym. Było to kompletnie niepotrzebne, zwłaszcza że miał do pomocy kilku kolegów z drużyny. Rzut karny na bramkę zamienił Marcus Rashford. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części zobaczyliśmy ożywienie w grze Chelsea. Gospodarze z większym impetem atakowali drużynę Manchesteru. W 61. minucie meczu Michy Batshuayi popisał się indywidualną akcją i uderzył nie do obrony zza pola karnego. Co ciekawe asystę przy tym trafieniu zaliczył Willy Caballero. Chelsea dalej atakowała, piłkarze gospodarzy oddawali o wiele więcej strzałów, jednak zabrakło konkretów. W 73. minucie meczu Manchester United miał rzut wolny z okolic 30. metra. Marcus Rashford zdecydował się na strzał i popisał się pięknym trafieniem w samo okienko. Caballero nie miał nic do powiedzenia przy tym strzale. Do końca meczu Chelsea dalej atakowała, jednak gospodarzom nie udało się odwrócić losów spotkania i zakończyli serię siedmiu wygranych z rzędu.

Chelsea 1:2 Manchester United

Chelsea: Caballero - Alonso, Guehi, Zouma, James - Kovacic, Jorginho, Gilmour (70. Mount) - Pulisic (70. Pedro), Batshuayi (78. Abraham), Hudson-Odoi

Manchester United: Romero - Rojo, Maguire, Lindelof - Wan-Bissaka, McTominay, Fred, Williams - Lingard, James, Rashford