Pewne zwycięstwo na trudnym terenie. Wolves 2:5 Chelsea

Autor: Bartek Kijko Dodano: 14.09.2019 18:07 / Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 18:59

Drużyna Chelsea pewnie pokonała Wolverhampton 5:2. Hattricka w tym spotkaniu zdobył Tammy Abraham, swoje trafienie zaliczył również Fikayo Tomori oraz Mason Mount.

Londyńska drużyna wyszła na to spotkanie w nowym ustawieniu z trójką obrońców i wahadłowymi na bokach defensywy. Pierwsza połowa spotkania stała pod znakiem całkowitej dominacji Chelsea. Dobrze odzwierciedlają to statystyki, gdzie widać przewagę we wszystkich aspektach gry. Chelsea nie pozwoliła przeciwnikom na oddanie choćby jednego strzału na bramkę i prowadziliśmy do przerwy 3:0. Dwoma trafieniami popisał się będący w świetnej formie Tammy Abraham, a debiutanckiego i pięknego zarazem gola dorzucił Fikayo Tomori, który dostał dziś szansę od pierwszej minuty. Trzy strzały na bramkę i trzy trafienia.

W drugiej odsłonie Chelsea postawiła na obronę wyniku i oddała przeciwnikom inicjatywę. To jednak piłkarz londyńskiej drużyny zdobył kolejną bramkę – nie kto inny jak Tammy Abraham, który skompletował hattricka! Wolves ruszyło do ataków i zdobyło kontaktową bramkę po pechowym wybiciu piłki przez Kepę i kolejnym trafieniu Abrahama – tym razem samobójczym. Gospodarze szli za ciosem i zdobyli kolejnego gola. Kepa miał dziś wyraźnego pecha, gdyż piłka po jego wybiciu trafiła pod nogi Patricka Cutrone. Wynik spotkania ustalił Mason Mount po bardzo dobrym wejściu w pole karne. Chelsea odniosła kolejne wyjazdowe zwycięstwo na bardzo trudnym terenie. Pierwsze 11 trafień w tym sezonie autorstwa młodych zawodników, którzy wrócili z wypożyczeń – to z pewnością napawa optymizmem!

Wolverhampton 2:5 Chelsea

Składy:

Wolverhampton: R. Patricio - J. Vallejo, C. Coady, R. Saiss - A. Traore (59' M. Doherty), L. Dendoncker (46' P. Cutrone), R. Neves, J. Moutinho, Jonny - R. Jimenez (70' M. Gibbs-White), Jota

Chelsea: K. Arrizabalaga - F. Tomori, A. Christensen, A. Rudiger (46' K. Zouma) - C. Azpilicueta, Jorginho, M. Kovacic (70' R. Barkley), M. Alonso - M. Mount, Willian - T. Abraham (77' M. Batshuayi)