Chelsea pokonuje New England Revolution 3:0

Autor: Dawid Mozol Dodano: 16.05.2019 06:54 / Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 06:55

W meczu towarzyskim rozgrywanym w ramach akcji "Final Whistle On Hate" Chelsea pokonała New England Rebolution 3:0. Dwie bramki dla "The Blues" zdobył Barkley, jedno trafienie dołożył Giroud. Wartym odnotowania wydarzeniem jest kontuzja Rubena Loftus-Cheeka.

Chelsea wyszła na to spotkanie w najmocniejszym składzie, co szybko dało skutek. W 3. minucie Pedro ze skrzydła podał do ustawionego w polu karnym Barkleya, który po przyjęciu uderzył piłkę w krótki róg bramki strzeżonej przez Turnera i zdobył pierwszego gola w tym meczu.

Na następnego gola kibice zgromadzeni na Gillette Stadium musieli czekać do 29. minuty. Wtedy to po raz kolejny podopieczni Maurizio Sarriego przeprowadzili akcję prawą stroną, gdzie piłkę otrzymał Zappacosta. Włoch dośrodkował ją w pole karne do Oliviera Giroud, a napastnik "The Blues" z najbliższej odległości głową umieścił ją w bramce. Warto dodać, że w tej sytuacji Francuz znajdował się na spalonym, czego jednak nie dostrzegli arbitrzy tego spotkania.

Ostatnia bramka w tym meczu padła po stałym fragmencie gry. W 62. minucie po rzucie rożnym piłkę w polu karnym otrzymał Higuain, a następnie bez zastanowienia uderzył w stronę bramki. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Barkleya i wpadła do siatki.

Niestety, mecz nie obył się bez kontuzji. Urazu kostki nabawił się Ruben Loftus-Cheek i nie wiadomo, czy będzie w stanie wykurować się na nadchodzący finał Ligi Europy.

New England Revolution – Chelsea 0:3

New England Revolution: Turner, Bye, Farrekkm Anibaba, Jones, Caldwell, Buchanan, Gil, Zahibo, Bunbury, Caicedo

Chelsea: Arrizabalaga, Alonso, Luiz, Christensen, Zappacosta, Barkley, Jorginho, Kovacić, Hazard, Giroud, Pedro