Quo vadis Chelsea? Manchester United w ćwierćfinale Pucharu Anglii

Autor: Dawid Mozol Dodano: 18.02.2019 22:24 / Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 22:25

Manchester United po golach Herrery oraz Pogby pokonuje Chelsea na Stamford Bridge i tym samym melduje się w kolejnej fazie FA Cup. Podopieczni Maurizio Sarriego po raz kolejny nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika i zostali za to ukarani przez niezwykle skuteczną drużynę "Czerwonych Diabłów".

Początek meczu należał do gości, jednak z czasem to "The Blues" zaczęli przejmować inicjatywę. Akcje znacznie częściej toczyły się na połowie United, jednak nie wynikało z tego żadne zagrożenie dla bramki strzeżonej przez Sergio Romero. Podopieczni Solskjæra starali się kontrować rywali i właśnie po jednej z takich akcji padła pierwsza bramka w spotkaniu. W 31. minucie w pole karne wrzucił Paul Pogba, a tam znalazł się kompletnie niepilnowany Hector Herrera, który strzałem głową umieścił ją w siatce.

Po straconym golu gospodarze starali się wyrównać wynik spotkania, jednak wszelkie próby były skutecznie niwelowane przez dobrze spisującą się w tym spotkaniu drużynę z Manchesteru. Kiedy wydawało się, że zawodnicy zejdą do szatni przy wyniku 0:1, po kolejnej wrzutce gola zdobył Pogba, który wcześniej asystował przy bramce kolegi z zespołu. Po raz kolejny nie popisała się obrona "The Blues".

Druga połowa nie zmieniła znacząco obrazu spotkania. Drużyna prowadzona przez Maurizio Sarriego "biła głową w mur", jednak obrona United była dzisiaj bardzo solidna. Martwi fakt, że Chelsea po raz kolejny nie potrafi znaleźć drogi do bramki przeciwnika, martwić mogą również wybory personalne trenera Maurizio Sarriego, którego posada po kolejnej porażce zdaje się wisieć na włosku.

Chelsea – Manchester United 0:2

Chelsea: Arrizabalaga, Alonso, Luiz, Rudiger, Azpilicueta (82' Zappacosta), Kante, Jorginho, Kovacić (71' Barkley), Pedro (58' Willian), Higuain, Hazard

Manchester United: Romero, Shaw, Lindelof, Smalling, Young, Herrera, Matić, Pogba, Rashford (93' McTominay), Lukaku (73' Sanchez), Mata (76' Pereira)