Zwycięska seria przerwana, choć zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Chelsea FC 1:1 Nottingham Forest FC

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.10.2024 17:01 / Ostatnia aktualizacja: 06.10.2024 17:16

Seria pięciu zwycięstw z rzędu przerwana. W meczu 7. kolejki Premier League Chelsea jedynie zremisowała z Nottingham Forest 1:1. Jedynego gola dla The Blues strzelił Noni Madueke. Drużyna Enzo Mareski może mieć niedosyt, gdyż przez większość czasu przeważała, a w końcówce, w związku z czerwoną kartką Jamesa Warda-Prowse'a, grała w przewadze.

Pierwsza część gry należała do piłkarzy Chelsea. Podopieczni Enzo Mareski przeważali, częściej utrzymywali się przy piłce, dochodzili do okazji bramkowych, ale w ich grze brakowało trochę dynamiki. Dosyć długo musieliśmy czekać na pierwszy w miarę groźny strzała na bramkę Nottinghamu Forest. Z ostrego kąta uderzył Noni Madueke, ale piłka pofrunęła zbyt wysoko. Chwilę później było podobnie po uderzeniu Malo Gusto zza pola karnego.

Przez większość czasu gra toczyła się na połowie gości. Chelsea mozolnie budowała kolejne ataki pozycyjne, starała się zaskoczyć rywali. Kilka razy Cole Palmer popisał się efektownym zagraniem, ale nie przyniosło to większego efektu.

Nottingham Forest skupiał się przede wszystkim na obronie, ale wyprowadził kilka ataków. Jeden z nich dobrym odbiorem zapoczątkował Murillo. Obrońca przebiegł z piłką kilkanaście metrów, oddał soczysty strzał, ale Robert Sánchez stanął na wysokości zadania i odbił piłkę.

Chwilę przed przerwą Chelsea była bliska strzelenia gola. Noni Madueke przejął piłkę na połowie przeciwnika, przeprowadził rajd prawym skrzydłem, zagrał w głąb pola karnego, gdzie do pozycji strzeleckiej doszedł Cole Palmer. Obrońcy i bramkarz zdołali jednak zablokować uderzenie, po czym piłka odbiła się od słupka i toczyła się po linii bramkowej. Matz Sels zdołał zażegnać zagrożenie. Po chwili pierwsza połowa zakończyła się.

Na początku drugiej połowy Chelsea dała się zaskoczyć i nieoczekiwanie straciła gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nikola Milenković zgrał piłkę do Chrisa Wooda, a ten uderzeniem z bliskiej odległości pokonał Roberta Sáncheza.

Przez krótki czas po stracie gola Chelsea była nieco oszołomiona i dopuściła do kolejnej niebezpiecznej sytuacji w polu karnym, ale tym razem Robert Sánchez zaliczył udaną interwencję.

Można powiedzieć, że The Blues stanęli na wysokości zadania, gdyż już w 57. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Cole Palmer zagrał na prawą stronę do Noniego Madueke, a ten w swoim stylu ściął do środka i precyzyjnym płaskim uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

W kolejnych minutach Chelsea zaczęła napierała coraz bardziej i regularnie stwarzała zagrożenie w polu karnym przyjezdnych. Swoich sił próbowali Nicolas Jackson i Noni Madueke, ale bezskutecznie.

W pewnym momencie tempo gry znacznie spadło. Było sporo krótki przerw, co źle wpłynęło na dynamikę spotkania. Od 78. minuty piłkarzom Chelsea grało się jednak o wiele łatwiej, gdyż z boiska wyrzucony został James Ward-Prowe. Anglik, który miał już na swoim koncie żółtą kartkę, zdecydował się wygarnąć piłkę ręką tuż sprzed nóg Nicolasa Jacksona. Gdyby tego nie zrobił, napastnik Chelsea stanąłby sam na sam z bramkarze Nottingham Forest. Ward-Prowse zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca. Chelsea przeważała, starała się ze wszystkich sił strzelić drugiego gola, ale Nottingham Forest nieustępliwie bronił dostępu do swojej bramki. Na ciekawą akcję zdecydował się Cole Palmer, który efektownie minął obrońcę przyjęciem, ale jego uderzenie oraz dobitka zostały obronione. Stuprocentową okazję bramkową miał z kolei Christopher Nkunku. Po kontrataku Mychajło Mudryk idealnie dośrodkował w pole karne, ale francuski napastnik uderzył wprost w bramkarza. Chelsea nie wykorzystała więc swoich okazji, a co więcej, mogła nawet stracić gola. Zawodnicy Nottinghamu oddali dwa niezwykle groźne uderzenia, ale Robert Sánchez fantastycznie je obronił. Można powiedzieć, że Hiszpan uratował remis swojej drużynie. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się podziałem punktów.

Chelsea FC 1:1 Nottingham Forest FC (0:0). Bramki: Noni Madueke 57 – Chris Wood 50'

Chelsea FC: Robert Sánchez; Malo Gusto, Wesley Fofana, Levi Colwill (Tosin Adarabioyo 90'), Marc Cucurella; Moisés Caicedo, Enzo Fernández (c) (João Félix 81'); Noni Madueke (Pedro Neto 90'), Cole Palmer, Jadon Sancho (Mychajło Mudryk 90'); Nicolas Jackson (Christopher Nkunku 81')

Nottingham Forest FC: Matz Sels; Ola Aina, Nikola Milenković, Murillo, Alexandre Moreno (Neco Williams 82'); Ryan Yates (c), James Ward-Prowse; Elliot Anderson (Jota Silva 66'), Morgan Gibbs-White (Nicolás Domínguez 76'), Callum Hudson-Odoi (Anthony Elanga 82'); Chris Wood (Morato 82')

16.10.2024 18:17

Ciekawe jak Tuchel sobie poradzi jako selekcjoner Anglików.

10.10.2024 20:35

Zaraz możemy, Palmera w ataku oglądać w repce ;)

Garden
komentarzy: 682
08.10.2024 21:16

Wszystkim znawco, którzy piszą że zremisowali sumy że średniaki em, przypomnę jedynie że ten średniak wywiózł ostatnio 3 pkt z anfield, pewnie przy0adkie

Bryan
komentarzy: 1263
08.10.2024 22:09

Jeśli uderzasz do mnie, to przypomnij mi, na którym miejscu w tabeli znajduje się Nottingham i którą lokatę zdobyli w ubiegłym sezonie...

09.10.2024 12:58

Jestem zdania, że oni zaskoczą pozycją na koniec sezonu, ale i tak mam żal do Maresci o te późne zmiany. Zwłaszcza Nkunku przydałby się wcześniej.

thesabr3
09.10.2024 14:54

Fakt ze zmianami nasz menago nie błysnął

Bryan
08.10.2024 18:50

Ten mecz to dla mnie takie ucieleśnienie rozczarowania. W strasznie głupi sposób straciliśmy punkty z, bądź co bądź, średnim rywalem. Forest zagrali dobry mecz, ale to my jesteśmy Chelsea i takie mecze powinniśmy wygrywać. W mojej ocenie zaważyła tragiczna pierwsza połowa. Za dużo w niej było niedokładności, jak na ten poziom.

Można hejtować Madueke, ale gdyby nie jego strzał, to moglibyśmy nawet kończyć ten mecz z pustymi rękoma, a to byłaby już lekka katastrofa. Palmer, Felix czy Nkunku byli bliscy celu, ale tylko Noni ten cel ostatecznie osiągnął. Cholernie szkoda tej akcji Mudryk-Nkunku, bo gdyby Francuz zdobył bramkę, to nie dość, że zdobylibyśmy pełną pulę, ale jeszcze mielibyśmy akcję sezonu.

No właśnie, Nkunku... Wydaje mi się, że jego zabrakło na murawie najbardziej. Tutaj mam pretensje do Mareski. Jak wiele osób już zauważyło, również uważam, że Francuz powinien znacznie wcześniej wejść za Jacksona. Jeśli nie on, to nawet Felix. Po prostu trzeba było robić cokolwiek, wobec totalnej bezproduktywności Nicolasa.

Tragedii nie ma, bo nadal jest 4 miejsce w tabeli. Powinno jednak być lepiej.