Hat-trick Palmera ratuje dzień! Rollercoaster z happy endem w meczu Chelsea 4:3 Manchester United

Autor: Mikołaj Najdek Dodano: 04.04.2024 23:33 / Ostatnia aktualizacja: 04.04.2024 23:53

Właśnie zakończyło się niesamowite starcie Chelsea z Manchesterem United! Było to niesamowite starcie dla fanów futbolu z całego świata, prawdziwa wizytówka Premier League! Dla fanów The Blues jest to o tyle ważny wynik, że ich ulubiona drużyna przełamała passę 7 lat bez zwycięstwa nad Czerwonymi Diabłami

Starcie Chelsea z Manchesterem United było hucznie zapowiadane jako wielki powrót Masona Mounta na Stamford Bridge. Wychowanek The Blues został dobrze przyjęty przez kibiców, którzy jeszcze przed meczem wywiesili słynny baner głoszący: “Mason Mount. Chłopiec, który miał marzenie”, na którym Anglik dumnie trzyma puchar Ligi Mistrzów. Anglik wszedł jednak dopiero w 86 minucie, więc nie miał zbyt wiele czasu, by wpłynąć na przebieg spotkania, który opisujemy poniżej:

Kibice nie zdążyli się rozsiąść w fotelach, a gospodarze już zaczęli strzelać! Ku uciesze kibiców Chelsea Connor Gallagher już w 4 minucie dał prowadzenie The Blues. Najpierw z piłką na prawym skrzydle znalazł się Malo Gusto. Jego podanie trafiło po rykoszecie pod nogi kapitana Chelsea, który strzelił na tyle szybko, by zaskoczyć Andre Onanę.

Po szybko zdobytej bramce podopieczni Mauricio Pochettino kontynuowali ataki na bramkę Manchesteru United z dużą pewnością siebie, co potwierdziła kolejna piękna akcja w 20 minucie, w której Mudryk posłał piękne podanie prostopadłe do Cucurelli. Hiszpan został jednak sfaulowany przez Antonego, a sędzia wskazał na… Jedenastkę! Rzut karny wykonał niezawodny Cole Palmer, który umieścił piłkę w prawym rogu bramki.

Manchester United szukał jednak sposobu, by odpowiedzieć na mocny początek gospodarzy. taką okazję sprezentował w 34 minucie Moises Caicedo, gdy obrona United wysłała pilkę na połowę Chelsea. Kolumbijczyk przechwycił piłkę, ale zamiast bezpiecznego podania w stronę bramkarza posłał pilkę w stronę środka boiska, gdzie przejął ją niepilnowany Garnacho, który ruszył na bramkę Petrovicia i posłał piłkę do siatki.

Wystarczyło tylko parę minut nieuwagi, by zmarnotrawić dwubramkowe prowadzenie… Już w 39 minucie Bruno Fernandes skierował piłkę głową na dalszy słupek, dając drużynie Erika Ten Haga wyrównanie.

Niedługo po tym, jak Connor Gallagher uderzył w słupek, sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Chelsea zaczęła mecz w świetnym stylu, jednak na własne życzenie je zaprzepaściła. Pierwsza polowa była z pewnością stresująca, zwłaszcza dla trenerów, którzy z pokerową twarzą obserwowali kolejne sytuacje podbramkowe, których w tym meczu było pełno.

W drugiej połowie dostaliśmy więcej tego, co widzieliśmy w pierwszej połowie. Gra od bramki do bramki, bardzo przyjemna do oglądania, szczególnie dla neutralnych kibiców.

Niestety, z czasem ataki Chelsea traciły na sile, a rozpędu zyskiwał Manchester United. W 67 minucie Rashford posłał piłkę do Antonego, który świetnym podaniem zewnętrzną częścią stopy znalazł Garnacho, który głową posłał piłkę do siatki. W tym momencie pewność siebie gospodarzy znacząco spadła.

Chelsea - na własne życzenie - znalazła się w trudnej sytuacji, a trener Mauricio Pochettino próbował uratować mecz wprowadzając zmiany. Jednym z najbardziej wyróżniających się rezerwowych był Noni Madueke, który wywalczył rzut karny w 8 minucie doliczonego czasu! Gdy wydawało się, że wynik meczu jest już przesądzony, zyskaliśmy szansę na uratowanie jednego punktu. Ponownie do rzutu karnego podszedł Cole Palmer i strzelił w dokładnie to samo miejsce, ratując remis!

Wyrównanie pozwoliło odzyskać The Blues wiarę w siebie. Wiodącą w ataku postacią był Cole Palmer. W ostatniej minucie meczu oddał strzał, który po rykoszecie znalazł się w bramce! Cały stadion wybuchł w euforii, a sam Cole nie dowierzał, że właśnie skompletował pierwszego hat-tricka w swojej karierze.

Chelsea 4:3 Manchester United (2:2). Bramki: Gallagher 4' Palmer 19' (K), 90+10' (K) 90+11', Garnacho 34', 67' Fernandes 39'

Manchester United: Onana – Dalot, Varane (Evans 46' (66' Kambwala)), Maguire, Wan-Bissaka – Mainoo, Casemiro (75' McTominay) – Antony, Fernandes, Garnacho – Hojlund (66' Rashford)

Chelsea: Petrović – Gusto (75' Gilchrist), Disasi (75' Chalobah), Badiashile, Cucurella – Caicedo (71' Chukwuemeka), Fernandez – Palmer, Gallagher © (89' Madueke), Mudryk (71' Sterling) – Jackson

Picior
komentarzy: 879
06.04.2024 18:21

Po dzisiejszych meczach rywalizacja o 6 miejsce jest cały czas otwarta, jeśli jutro uda nam się wygrać będziemy mieli 46pkt i zaległy mecz

StarkillerObl
komentarzy: 262
06.04.2024 17:33

Długo broniłem Tuchela, ale jak patrzę co teraz zrobił jego Bayern, gdzie wygrywali oni do przerwy 0:2, a po przerwie pozwolili przeciwnikowi wyjść na prowadzenie i ostatecznie przegrali cały mecz to się zaczynam zastanawiać czy nie jest tak, że my się frajerstwem od niego nie zaraziliśmy i teraz się z tego próbujemy leczyć.

Linia obrony jest u nas do przebudowy, a do tego jeszcze jest pytanie co zrobić z Caicedo.

Stary Alfer
komentarzy: 188
06.04.2024 18:14

No widać że Tuchel dalej sercem z Chelsea i się utożsamia z nami ;)

Picior
06.04.2024 18:18

Z Caicedo wydaje mi się, że jak już Lavia wróci do pełni zdrowia to rywalizacja wpłynie pozytywnie na jednego jak i drugiego.

komentarzy: 4297
06.04.2024 12:16

2:0 za chwilę mamy 2:2, dobrze zdarzyć może się każdej drużynie stracić 2 bramki,tylko w jaki sposób?
MU łapie kontakt po.. wielbłądzie.. Caicedo i to bez naporu przeciwnika, podaje piłkę nie tu gdzie trzeba.
Na 2:2 tracimy bramkę gdzie nikt Bruno z obrońców nie przeszkadzał, zostawiony na pastwę losu, piłka wrzucona jakby leciała w pole karne 2 dni, tracimy bramkę na 3:2 po kontrze,na powtórce zobaczcie bieg, powrót Disasiego,widzi Garnacho jak biegnie obok niego, zerka kątem oka na niego a mimo tego dochodzi do sytuacji i jest 3:2.
Mamy 2:0 a robimy wynik 3:2.
Z Burnley gramy,mamy idealny wynik,a finalnie robimy wynik 2:2 grając przez 45 min.zawodnika więcej.

Jutro spacerku nie będzie, Liverpool wygrał z naszym jutrzejszym przeciwnikiem 3:1 ale mimo tego musieli mocno postarać się żeby strzelić 3 bramki.

Pogromca
komentarzy: 363
05.04.2024 18:16

Wyłączyłem w 90 minucie, bo nie mogłem patrzeć na mordy Mułów. Mi było wstyd za drużynę po asyscie Caicedo. Ile razy można podawać pod nogi przeciwnika. Badiashile i Caicedo to dwa afrykańskie drewna. Ta drużynka, bo drużyną jej nie nazwę ma gen frajerstwa, trwa to od co najmniej dwóch lat. Serce boli jak takie Muły przyjeżdżąją i dostają asysty od tych niby talentów za setki baniek. Na plus Mudryk, widać, że poprawił drybling, już nie wpada za każdym razem w przeciwnika, więcej strzela, ale wczoraj trochę gubił się pod presją przeciwnika. Jest szansa, że jeszcze będzie mocnym graczem. Nawet Nkunku wygląda przy nim jak przygaszony spacerowicz. Nie wiem co musi się stać żeby ta drużynka nie była taką łatwą dziwką do dymania. Każdy ostatni finał był przegrany w sposób frajerski, to nie przypadek.

Bryan
komentarzy: 996
05.04.2024 19:31

Te „dziwki do dymania” to już mógłbyś sobie darować.

CFCrules
komentarzy: 713
06.04.2024 13:30

Może ten mecz Cię nauczy że ogląda i kibicuje się do końca. Chyba że zamiast kibicować wolisz obrażać zawodników w niski sposób. A jak już rezygnujesz z oglądania to może spożytkuj ten czas na lekcję geografii. Może dowiesz się wtedy gdzie leży Ekwador.

thesabr3
komentarzy: 2065
06.04.2024 15:20

Francja też nie leży w Afryce :P

Stary Alfer
06.04.2024 18:12

Może chciał napisać afroamerykańskie jeśli w ogóle ma tu jakiś sens przywoływanie koloru skóry w tym temacie, oprócz pokazania swoich uprzedzeń XD

DomiMate
komentarzy: 196
05.04.2024 16:57

Dobry mecz i zasłużone zwycięstwo.

Rozśmieszyła mnie wypowiedź 10haga, że to niby oni dominowali w tym meczu i zasłużyli na zwycięstwo. Przecież oni zagrali kompletny piach i gdyby nie te nasze ciasteczka z pierwszej połowy i brak skuteczności, to mogło być 4-0 jak nie więcej już w pierwszych 45 min