Awansujemy do ćwierćfinału Pucharu Anglii po golu w doliczonym czasie gry! Chelsea 3:2 Leeds United

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 28.02.2024 22:26 / Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 22:32

W meczu V rundy Pucharu Anglii Chelsea rzutem na taśmę pokonała Leeds United 3:2. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Conor Gallagher. Tym samym The Blues awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii, w którym zmierzą się z Leicester City.

Początek spotkania nie wyglądał najlepiej w wykonaniu piłkarzy Chelsea. W drużynie Mauricio Pochettino źle funkcjonowała przede wszystkim defensywa, która popełniała proste błędy i dopuszczała do niebezpiecznych sytuacji pod bramką Roberta Sáncheza.

Zawodnicy Leeds United wykorzystali to i po ośmiu minutach gry wyszli na prowadzenie. Axel Disasi niezbyt roztropnie zagrał do Moisésa Caicedo, a ten stracił piłkę na rzecz dynamicznie nadbiegającego Archiego Graya. 17-latek natychmiast odegrał do Mateo Josepha, a ten potężnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Chelsea.

W kolejnych minutach Chelsea prezentowała się zdecydowanie lepiej, a piłkarze Leeds United mieli problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. The Blues zdołali doprowadzić do wyrównania po kwadransie gry. Po naprawdę ładnej dynamicznej akcji Moisés Caicedo przytomnie zagrał w pole karne do Nicolasa Jacksona, a ten w końcu zachował zimną krew i precyzyjnym uderzeniem pokonał Illana Meslier.

Zawodnicy Mauricio Pochettino kontynuowali dobrą grę i często wchodzili z piłką w pole karne rywali, jednak mieli trudności z finalizowaniem akcji. Uderzenia Raheema Sterlinga i Noniego Madueke były dalekie od idealnych.

Przełamanie nadeszło w 37. minucie. Niebiescy zbudowali ładną akcję. Raheem Sterling zagrał w centralną część pola karnego do Mychajła Mudryka, a ten bardzo dobrym uderzeniem bez przyjęcia skierował piłkę do bramki przyjezdnych.

W końcówce pierwszej połowy The Blues nadal kontrolowali przebieg gry. Z kolei piłkarze Leeds United stracili energię z pierwszych minut i skupili się głównie na defensywie. Kilka razy próbowali szybkich ataków, ale obrońcy Chelsea bez większych trudności przerwali je. Najlepszą okazję miał Daniel James, ale jego uderzenie okazało się bardzo niecelne.

Po zmianie stron obraz gry nieoczekiwanie uległ zmianie. Chelsea oddała inicjatywę rywalom, cofnęła się na swoją połowę i rzadko decydowała się na wyprowadzanie ataków.

Taka taktyka The Blues nie była chyba do końca przemyślana, gdyż Leeds United z minuty na minutę nabierało rozpędu i coraz odważniej atakowało bramkę gospodarzy. Podopieczni Daniela Farke prezentowali się naprawdę dobrze i w 59. minucie doprowadzili do wyrównania. Jaidon Anthony kapitalnie dośrodkował w pole karnego do Mateo Josepha, a ten wykorzystał złe ustawienie Trevoha Chalobaha i dobrym uderzeniem głową pokonał Roberta Sáncheza.

Po stracie drugiej bramki piłkarze Chelsea nie rzucili się na rywali, by za wszelką cenę odzyskać prowadzenie. The Blues wciąż byli apatyczni, brakowało im energii i zaangażowania, popełniali wiele prostych błędów, tracili piłkę, a ich gra nie kleiła się. Taki obraz utrzymywał się przez długi czas. Co istotne, to Leeds United prezentowało się lepiej i tworzyło groźniejsze okazje bramkowe.

Końcówka spotkania przebiegała w dość powolnym tempie i wszystko wskazywało na to, że o losach awansu do kolejnej rundy będzie decydowała dogrywka.

Ta jednak nie była konieczna. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry The Blues w końcu wyprowadzili dobry kontratak. Enzo Fernández kapitalnie zagrał do Conora Gallaghera, a ten nie pomylił się i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. Piłkarze Leeds United starali się odpowiedzieć na to trafienie, ale zabrakło im czasu. Tym samym Chelsea awansowała do ćwierćfinału Pucharu Anglii, w którym na Stamford Bridge podejmie Leicester City.

Chelsea 3:2 Leeds United (2:1). Bramki: Nicolas Jackson 15', Mychajło Mudryk 37', Conor Gallagher 90' – Mateo Joseph 8', 59'

Chelsea: Robert Sánchez; Alfie Gilchrist (Levi Colwill 74'), Axel Disasi, Trevoh Chalobah, Malo Gusto (Ben Chilwell 61'); Moisés Caicedo, Enzo Fernández (c); Noni Madueke (Conor Gallagher 61'), Mychajło Mudryk (Jimi Tauriainen 90'), Raheem Sterling (Cole Palmer 74'); Nicolas Jackson

Leeds United: Illan Meslier; Tyler Roberts, Joe Rodon, Liam Cooper (c), Junior Firpo; Ethan Ampadu, Archie Gray; Jaidon Anthony, Joël Piroe (Crysencio Summerville 79'), Daniel James (Wilfried Gnonto 79'); Mateo Joseph

komentarzy: 4296
01.03.2024 15:48

Grawpolo-czyli pominąć Casadei nie mamy żadnego obecnie pomocnika żeby ktoś mógł realnie wejść do wyjściowej 11-stki bez żadnych obaw.:)
Niebywałe, zastawia mnie jedna rzecz,czy ilość kontuzji całkowicie zrujnowała plany na zespół Pochettinho czy jednak przy zdrowej kadrze Pochettinho dalej by miał zespół nie zdolny do gry?

Bo my mówi że potrzeba w zespole doświadczenia,i z 2.3 nowych zawodników a może cel numer 1 na przyszły sezon to transfery w sztabie medycznym?
Przerażające jest to ile mamy ciągle kontuzji.

Grawpolo
komentarzy: 1036
01.03.2024 16:24

@ChelseaGol: Ugo - kontuzja, Lavia - kontuzja, ściągnęli Casadei żeby chociaż potencjalnie mógł usiąść na ławie i wejść na końcówkę. Na grę w podstawie jeszcze za wcześnie.

Naprawdę mamy krucho ze zmiennikami i, zgadzam się z Tobą, da to znać za jakieś 5-6 kolejek. Zawodnicy będą zmęczeni, a do rotacji mamy:
-z przodu dwóch panów M,
-w pomocy Casadei,
-na bokach obrony nikogo
-do rotacji na wszystkie defensywne pozycje - Chalobah i Gilchrist. Nie zdziwię się, jak zobaczę któregoś z nich jako DM

Na środku obrony to już zupełna komedia, 8 nominalnych środkowych, a do gry tylko Disasi i Colwill.

Jedynie na pozycji bramkarza, po powrocie Sancheza, jest spokój. Nominalnie, nie w polu, bo to co Sanchez wyprawia to się w głowie nie mieści. Czasami w A klasie takie jaja bramkarz odstawia.

W składzie są jeszcze Chukwu, Castledine i Moreira. Ten pierwszy kontuzjowany. Dwaj pozostali - enigma. I to wszystko co mamy.

KTBFFH

01.03.2024 12:14

Grawpolo-nie wiem za kogo,ale Caicedo,Enzk, Gallagher są zmęczeni sezonem, uważam że Lavia byłby teraz jak nowy transfer jakby był zdrowy, brakuje nam świeżości w zespole i zdrowej rywalizacji.