W końcu punktujemy! Seria porażek przerwana. Bournemouth 1:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.05.2023 17:53 / Ostatnia aktualizacja: 06.05.2023 18:11

Chelsea przerwała serię sześciu porażek z rzędu pod wodzą Franka Lamparda. W meczu 35. kolejki Premier League The Blues pokonali Bournemouth 3:1 po bramkach Conora Gallaghera, Benoît Badiashile'a i João Féliksa.

Już od pierwszych minut spotkanie było bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie wyraźnej przewagi w posiadaniu piłki.

Po kilku minutach gry bardzo groźny, ale minimalnie niecelny, strzał na bramkę Kepy Arrizabalagi oddał Jefferson Lerma. Londyńczycy nie pozostali dłużni i odpowiedzieli akcją, która dała im długo wyczekiwaną bramkę. N’Golo Kanté idealnie dośrodkował w pole karne rywali na głowę Conora Gallaghera, a ten wykorzystał sytuację i dobrym uderzeniem głową pokonał bramkarza Wisienek.

W kolejnych minutach gra nadal była bardzo wyrównana, a Chelsea, w przeciwieństwie do poprzednich spotkań, często pojawiała się w polu karnym rywali i starała się dochodzić do sytuacji bramkowych. Bardzo aktywny był Noni Madueke, który raz po raz nękał defensywę Wisienek szybkimi zwodami.

Gospodarze nie zamierzali jednak cofać się do defensywy i oddawać inicjatywy Niebieskim i sami także tworzyli sobie okazje bramkowe. W 21. minucie zawodnicy Bournemouth efektownie wymienili kilka podań w szybkim tempie, a całą akcję efektownym uderzeniem wykończył Matías Viña. Kepa Arrizabalaga nie miał szansa na skuteczną interwencję i tym samym doszło do remisu.

Chelsea próbowała odzyskać prowadzenie, a największe zagrożenie pod bramką rywali tworzył Noni Madueke. Anglik przeprowadził kilka bardzo dobrych rajdów, strzelał, dośrodkowywał, ale Neto radził sobie z kolejnymi próbami młodego skrzydłowego.

Ostatecznie do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Chelsea grała przeciętnie, ale lepiej niż w ostatnich spotkaniach, a na słowa pochwały zasługiwali szczególnie N’Golo Kanté oraz Noni Madueke, którzy byli motorami napędowymi całego zespołu.

W drugiej połowie gra nadal była bardzo wyrównana, ale przez długi czas w zasadzie nie oglądaliśmy okazji bramkowych. Obie drużyny grały dość biernie, a gdy decydowały się na wyprowadzenie ataku, czyniły to bardzo niechlujnie.

Po godzinie gry kilka razy groźnie zaatakowali gospodarze. Kepa Arrizabalga wybił kilka trudnych dośrodkowań z rzutów rożnych, a także zatrzymał uderzenie Matíasa Viñi. Chelsea odpowiedziała szybką akcją, Ben Chilwell zagrał do wbiegającego w pole karne Raheema Sterlinga, ale Neto zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę spod nóg Anglika.

W 82. minucie kibice Chelsea w końcu mogli wznieść ręce w geście radości. Hakim Ziyech bardzo dobrze dośrodkował na długi słupek z rzutu wolnego, a walkę o piłkę wygrał Benoît Badiashile i to on strzelając swoją pierwszą bramkę w barwach The Blues, wyprowadził drużynę na prowadzenie.

Na tym się jednak nie skończyło. Zaledwie kilka minut później obejrzeliśmy bardzo ładną akcję rezerwowych. Nieatakowany przez rywali Raheem Sterling przeprowadził długi rajd, wyłożył piłkę João Féliksowi, a ten płaskim uderzeniem skierował piłkę do bramki.

Końcówka spotkania nie przyniosła już zmiany rozstrzygnięcia. Chelsea w końcu przerwała upokarzającą serię porażek i zaznała smaku zwycięstwa. Niebiescy po solidnej grze pokonali Bournemouth 3:1.

Bournemouth 1:3 Chelsea (1:1). Bramki: Viña 21' – Gallagher 9', Badiashile 82', João Félix 87'

Bournemouth: Neto (c); Smith, Senesi, Kelly, Viña; Rothwell (Cook 59'), Lerma; Ouattara, Billing (Anthony 83'), Christie (Semenyo 84'); Solanke (Brooks 90')

Chelsea: Kepa; Chalobah, Thiago Silva (c), Badiashile, Chilwell (Azpilicueta 76'); Kanté (Sterling 63'), Enzo, Gallagher; Madueke (Ziyech 76'), Havertz (João Félix 84'), Mudryk (Loftus-Cheek 64')