To nie miało prawa się wydarzyć, gol z dogrywki zdecydował o remisie! Chelsea 1:1 Manchester United

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.10.2022 20:23 / Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 20:29

W hicie 13. kolejki Premier League Chelsea zremisowała z Machesterem United 1:1. Kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry The Blues wyszli na prowadzenie po bramce Jorginho z rzutu karnego, ale w dogrywce do remisu doprowadził Casemiro.

W początkowej fazie spotkania Chelsea cofnęła się do defensywy i oddała inicjatywę rywalom. Goście z Manchesteru dobrze czuli się na murawie Stamford Bridge i z minuty na minutę grali coraz lepiej. Ich przewaga w posiadaniu piłki stawała się coraz wyraźniejsza, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe.

Początkowo można było odnieść wrażenie, że The Blues celowo pozwolili rywalom na trochę swobody i skupili się na obronie własnej bramki, ale z czasem zaczęło się to wymykać spod kontroli. Zawodnicy Manchesteru United nabierali pewności siebie i szukali pierwszej bramki. Groźny strzał oddał Antony, a bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Rashford, którego strzał zatrzymał Kepa.

Chelsea odpowiedziała dobrą szybką akcją. César Azpilicueta przeprowadził długi rajd prawą stroną, zagrał do Masona Mounta, a ten błyskawicznie dośrodkował w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Gabończyk nie zdołał jednak oddać uderzenia.

W kolejnych minutach gra Chelsea wyglądała naprawdę słabo, dlatego Graham Potter już w 36. minucie zdecydował się na pierwszą zmianę. Marka Cucurellę zmienił Mateo Kovačić. Po tej zmianie nastąpiła także zmiana ustawienia. Taki ruch okazał się trafiony, ponieważ po pojawieniu się na boisku chorwackiego pomocnika, gra drużyny z zachodniego Londynu bardzo się poprawiła.

Pod koniec pierwszej części spotkania The Blues zdołali kilka razy stworzyć zagrożenie w obrębie pola karnego rywali. Po podaniu od Raheema Sterlinga piłka zmierzała do bardzo dobrze ustawionego Aubameyanga, jednak w ostatniej chwili kapitalny wślizg zaliczył Diogo Dalot. W innej akcji Gabończyk nie zachował się najlepiej, ponieważ po dośrodkowaniu z lewej strony usiłował przyjmować piłkę, zamiast szukać uderzenia głową.

Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała strzelić bramki. Obie miały swoje szanse, więcej miały ich Czerwone Diabły, i obu zabrakło skuteczności.

Druga połowa była o wiele bardziej wyrównana. Chelsea nie była już tak wycofana i starała się narzucić rywalom swoje tempo gry. Gracze United nieco odpuścili, ale nadal byli groźni i nie odpuszczali. Zdecydowanie brakowało jednak groźnych sytuacji podbramkowych. Przez większość czasu gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

Dalsza część spotkania nie przynosiła zmiany rozstrzygnięcia. Chelsea grała o wiele lepiej niż na początku meczu, ale nie była w stanie oddawać groźnych strzałów na bramkę rywali. Czerwone Diabły także miały spore trudności z dochodzeniem do sytuacji strzeleckich, swoich sił próbowali przede wszystkim uderzeniami zza pola karnego.

Kluczowy moment nadszedł w 84. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu karnego McTominay nieprzepisowo zatrzymywał Armando Broję i sędzia przyznał The Blues rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jorginho, który nie pomylił się i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Na tym się jednak nie skończyło. W dogrywce Czerwone Diabły postawiły wszystko na jedną kartę i zaatakowały całym zespołem. Taka szaleńcza taktyka opłaciła się, bowiem piłkę do bramki Kepy zdołał skierować Casemiro, dla którego było to pierwsze trafienie w czerwonych barwach. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Chelsea 1:1 Manchester United (0:0). Bramki: Jorginho 84' (kar.) – Casemiro 90'

Chelsea: Kepa; Chalobah, Thiago Silva, Cucurella (Kovačić 36'); Azpilicueta (c), Loftus-Cheek (Chukwuemeka 79'), Jorginho, Chilwell; Mount, Aubameyang (Pulisic 74'), Sterling (Broja 79')

Manchester United: De Gea; Dalot, Varane (Lindelöf 60'), Martínez, Shaw; Casemiro, Eriksen (McTominay 80'), Antony, Fernandes (c), Sancho (Fred 52'); Rashford (Elanga 80')

ChelseaGol
komentarzy: 4223
24.10.2022 13:41

Na dzisiejszym treningu porannym w Cobham nie obecny był Koulibaly tak media podają.
Czyli uraz kolana eliminuje go z gry we wtorkowym meczu LM.
Nie dobrze jest..

blue1
komentarzy: 830
24.10.2022 17:38

I rodzą się ciągłe pytania w głowie czy nasz sztab medyczny dobrze wykonuje swoją pracę i można tego uniknąć? Czy gracze są dobrze przygotowani fizycznie do meczu i w pełni zdrowia, że ciągle ktoś łapie urazy? Jeszcze tyle meczów przed nami i co będzie jak terminarz jeszcze bardziej się zapełni?

lololo
komentarzy: 388
23.10.2022 23:38

Na mecz w LM zagrał bym ustawienie 4 z tyłu
Kepa-Azpi-Chalobah-Koulibali-Ben ( mam nadzieję że senegalczyk nie ma urazu bo Silva nie pogra co 3 dni.
Środek pomocy ustawił bym dość ryzykowny
Jorginho -Chukwuemeka( tu może być Conor ale nie wiadomo jak zdrowie)Cheek. Nie wystawiał bym Kova po też jego zdrowie jest na styku a gra teraz co chwile więcej niz powinnien.
Atak to Pulisic - Mount - Broja

Na zmianę zabral bym kogoś z młodzików z SO w razie dobrego wyniku, Zakaria w końcu mógł by zagrać że 20 minut w końcówce za włocha , tak jak pisałem w środku w zależności od stanu zdrowia zmiana w dwie strony, Kai za Mounta i Auba za broje.
Oczywiście założenia z pozytywnym nastawieniem bo nasze mecze bez Kova wyglądają słabo.

ChelseaGol
23.10.2022 19:58

We wtorek w meczu LM musimy wyjść w ustawieniu 4-2-3-1 lub 4-3-3.
Na chwilę obecną nie mamy kadry grając trójkąt w obronie.
4-2-3-1 nawet 4-1-4-1 będzie lepiej grało na boisku jak ustawieniu 3 w obronie.
4-2-3-1 Kepa-Azpi-Silva-Chalobah,Cheek-Kovacic-Zakaria/Loftus Cheek-Sterling-Mount/Gallagher-Havertz-Broja/Auba.
Na prawą stronę wstawiłem Havertza ale w sumie gdzie by nie grał tam i tak gra poniżej swoich umiejętności.
Mount na prawej stronie może grać,chyba że Gallagher na 10 za Broja czy Auba by NAGLE zaczął grać lepiej to Mounta dałbym ba prawą stronę.
Jest jeszcze młody Czukwumeka i też liczę że zacznie swoją grą wchodzić do wyjściowej 11-stki.
Podaje wam przykład innego ustawienia,jak widać mamy zawodników do grania ustawieniem innym.
Możemy też grać ustawieniem 4-1-4-1 to ustawienie też wiele nam pomoże.

Wojtas
komentarzy: 3159
23.10.2022 20:47

Graham Potter popełnił błąd z Cucurellą że go wystawił na LŚO i mam nadzieje że wyciągnie wnioski bo zamiast tego mogliśmy zagrać np wąską formacją 4-1-2-1-2 Jorginho jako ŚPD a za nim byli by Kovacic i RLC i może wtedy było by lepiej z Man Utd. Można gdywać co nic nie da a jeżeli chodzi o zgadzam się że trzeba zrezygnować z gry 3 obrońców tylko pytanie czy zmiana formacji coś pomoże , może w czymś innym jest problem. Czukwumeka mi ostatnio imponuje i kto wie czy zaraz nie będzie więcej grał na boisku a skoro Kante nie ma a Gallagher nie wiadomo jak zdrowie to warto spróbować. We wtorek trzeba wygrać z Salzburgiem i nie ma innej opcji . Musimy myśleć że to finał lub bardzo ważny mecz w sezonie to wtedy może piłkarze zagrają na 1000 % . Musimy poprawić grę w ofensywie bo bez tego nie będzie ani bramek ani punktów i będzie jak z Brentford i Man Utd , Wiadomo że remis to lepiej niż porażka ale wiadomo że 3 pkt smakują najlepiej. Nie wiem co wymyśli Potter ale mam nadzieję że to będzie skuteczny plan niż ostatnio a Salzburg to wymagający rywal i łatwo nie będzie. Sezon się nie skończył więc nie można jeszcze mówić że to koniec świata ale trzeba wziąć na uwadze że taki Arsenal czy Newcastle łatwo się nie poddadzą w tym sezonie PL i będzie ciężko o TOP 4.

FanTheBlues
komentarzy: 3041
23.10.2022 19:27

Dziś chociaż udana niedziela.4senal remisuje,kurczaki przegrywają.Jeszcze Chelsea wciąż dużo nie traci do faworytów

PiterSAW
komentarzy: 1140
23.10.2022 18:43

W tej kolejce w czolowce tabeli wiele sie nie zmieni. Inne druzyny traca pkt, a my jak zwykle tego nie wykorzystujemy

Kamsu112
komentarzy: 1564
23.10.2022 18:25

następny mecz w lidze z Brighton powrót Pottera, łatwo nie będzie ale liczę na 3pkt

bluejaca
komentarzy: 1
23.10.2022 18:01

Szkoda tych 3pkt. Chociaż z UTD często te remisy ostatnie 3 mecze w tył tak samo 1:1
Lecimy do przody nie oglądamy się. Come on Chelsea :D

FanTheBlues
23.10.2022 16:55

4senal ładnie gubi pkt.Pewnie po nowym roku standardowo będą już gdzieś na 3 miejscu ;)

Garden
komentarzy: 609
23.10.2022 15:34

Kuwa chłopy uczepiliście się QQ... Ok nie zagrał dobrych 30 minut ale Azpi nie był lepszy. QQ zszedł dlatego że była nie zbędna zmiana ustawienia. Poza tym to nie jest środkowy obrońca tylko boczny wyszedł na środku bo KK26 nie był w stanie. Gdyby wyszedł KK26 gra wyglądałaby tak samo bo MU zjadało nas w środku pola, a to wina potera! Na następny mecz niech da 5 środkowych obrońców, na pewno będzie lepiej! 0-0 gwarantowane.

Wolnomyśliciel
komentarzy: 789
23.10.2022 12:42

Broja ze swoją siłą, walecznością i energią przypomina mi Drogbę.

chelsefan
komentarzy: 2501
23.10.2022 11:19

Mam pewne przemyślenia i wczorajszy mecz dużo pokazał. Jakim ustawieniem powinniśmy grać. I kto się nie nadaje na niektórych pozycjach. Myślę że GP wyciągnie wnioski . I w najbliższych meczach będzie duża poprawa.

ChelseaGol
23.10.2022 09:34

Podobno Koulibaly przed meczem poczuł ból w kolanie i dlatego go nie było w kadrze meczowej,to pięknie jak kolejny zawodnik nam wypadnie z gry.

chelsefan
23.10.2022 11:25

Zgadza się. KK widzę u boku TS. W 4 osobowym bloku obrony.

chelsefan
23.10.2022 08:23

Niektorym sie wydaje ze gra co 3 dni to sielanka. I ze bedziemy wygrywac kazdy mecz. Oczywiscie strata bramki w ostatnij minucie boli. Trudno sie mowi.

chelsefan
23.10.2022 08:28

Ale widze duzy progres w co niektorych zawodnikach i lepiej dzialamy jako cala 11 + rezerwowi.

Qszu
komentarzy: 508
23.10.2022 04:12

Najbardziej boli, że ta stracona bramka to nawet nie wpadła do siatki tylko zwyczajnie przekroczyła linę bramkową co przy dzisiejszej technologii musiało zostać zauważone. Niestety tego strzału głową zatrzymać w żaden sposób się nie dało (co najwyżej można było nie doprowadzić do takiego dośrodkowania). Casemiro doskoczył do piłki i skierował to idealnie. Nie mogłem przez to zasnąć nosz kurde mać.

Mecz był bardzo wyrównany w drugiej połowie i ten wynik wydaje się sprawiedliwy, ale taktycznie to my zagraliśmy lepiej dając im się wyszumieć (może nawet za bardzo), a później dochodzić do słowa. Pełna pula powinna zostać na SB.

Gra Cucurydzy w tym meczu to kompromitacja. Jak można grać na poziomie okręgówki w takim meczu i zostać zmienionym po 30 minutach i jeszcze zgarniać za to siano?! ...Dżordżinio za to The best. Duża pochwała również dla Broji za wywalczenie jedenastki oraz Kovy za zmianę obrazu gry.

Panie Potter jak z tym teraz żyć do jasnej ciasnej bo kolejna taka szansa żeby im dokopać będzie dopiero w przyszłym roku.