Cenne trzy punkty. Chelsea pokonuje Brighton 2:1

Autor: Dawid Mozol Dodano: 16.12.2018 16:27 / Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 16:27

Chelsea, dzięki golom Pedro oraz Edena Hazarda, wywozi cenne punkty ze stadionu Brighton. Gospodarze, mimo nie najlepszej dyspozycji The Blues  w dzisiejszym spotkaniu, nie potrafili zdobyć się na nic więcej niż bramkę honorową Solomona Marcha.

W mecz lepiej weszli piłkarze gospodarzy, którzy przez pierwsze minuty spotkana wyglądali na lepszą drużynę. Z czasem jednak Chelsea zaczęła zyskiwać inicjatywę, czego dowodem była bramka w 17. minucie spotkania. Do piłki odbitej po własnym strzale dobiegł Eden Hazard, minął jednego rywala i podał wzdłuż bramki do Pedro, któremu nie pozostało nic innego niż umieścić futbolówkę w pustej bramce.

W 33. minucie było już 2:0. Do piłki straconej na połowie The Blues przez zawodników Brighton dopadł Willian i świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Edena Hazarda. Belg pokazał swoją szybkość, wyprzedził obrońcę i pewnie wykorzystał sytuację jeden na jednego z Mathew Ryanem. Do szatni podopieczni Maurizio Sarriego schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Pierwsze 15 minut drugiej połowy toczyło się pod dyktando Chelsea. Najbliżej podwyższenia prowadzenia był Marcos Alonso, którego fantastyczny strzał wylądował tylko na słupku bramki strzeżonej przez Ryana. Od tego momentu Brighton zaczęło szukać swoich szans, co zaowocowało bramką w 66. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony, piłkę na piąty metr zgrał Bernardo, a tam czekał na nią March, który silnym strzałem pokonał Kepę.

Jak się później okazało, było to honorowe trafienie Mew. Do końca spotkania gospodarze próbowali wyrównać stan rywalizacji, jednak Chelsea skutecznie się broniła i trzy punkty jadą do Londynu. Nie był to najlepszy występ w wykonaniu podopiecznych Sarriego, jednak w obliczu porażki Arsenalu, ten wynik powinien całkowicie satysfakcjonować kibiców The Blues.

Brighton – Chelsea 1:2

Chelsea: Arrizabalaga; Alonso, Luiz, Rudiger, Azpilicueta (C); Kante, Jorginho, Kovacić (75' Barkley); Pedro (66' Loftus-Cheek), Hazard (83' Giroud), Willian

Brighton: Ryan; Montoya, Balogun, Dunk (C), Bernardo; Knockaert (84' Locadia), Propper, Stephens, March; Gross (81' Bissouma); Murray (66' Andone)