Zadanie wykonane! Chelsea w ćwierćfinale! Lille 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Kluba Dodano: 16.03.2022 23:16 / Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 03:59

The Blues wykonali swoje zadanie i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Nie obyło się bez nerwów, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale ostatecznie to drużyna Thomasa Tuchela zwyciężyła 2:1 i zameldowała się w kolejnej fazie rozgrywek.

Od początku spotkania zawodnicy Lille atakowali Chelsea dość wysoko. Zgodnie z przewidywaniami, chcieli bardzo szybko zdobyć pierwszą bramkę. Podopieczni Thomasa Tuchela wyszli od początku z myślą raczej obrony wyniku, niż forsowania falowych ataków na bramkę Mastifów. Przed meczem świadczyło o tym zestawienie osobowe, które układało się w formację 3-5-2. Trudy spotkania odczuł niestety Andreas Christensen i w 33. minucie został zmieniony przez Trevoha Chalobaha.

Anglik wejście na boisko miał bardzo kiepskie, ponieważ już minutę później został ukarany żółtą kartką za faul przed polem karnym. Podczas zamieszania w polu karnym Chelsea, Lille otrzymało rzut karny spowodowany ręką Jorginho. Do piłki podszedł Burak Yilmaz i bardzo pewnie wykorzystał jedenastkę. Pozorny spokój i kontrola meczu momentalnie zostały zburzone, a gospodarze zyskali wiatr w żagle. Jednak dość niespodziewanie w ostatnich sekundach pierwszej połowy, Chelsea za sprawą wybornego podania tego, który zawinił przy rzucie karnym i pięknym strzale Pulisica z ostrego kąta, wynik na tablicy wskazał remis. Drużyny zeszły do szatni w różnych nastrojach, ale wiadomo było, że Thomas Tuchel musi wstrząsnąć swoimi graczami, ponieważ defensywna taktyka nie przyniosła dobrych efektów.

Zdjęcie

Druga połowa również zaczęła się spokojnie. Kovacicia zastąpił od początku Mason Mount, a zespół Lille dokonał podwójnej zmiany w 60. minucie. Niedługo później szybko wykonany rzut rożny Lille niemal przyniósł gospodarzom bramkę. Xekę powstrzymał słupek, a obrońcy The Blues mogli odetchnąć z ulgą. Mastify starały się rozpędzać, podczas gdy Niebiescy wybijali ich z rytmu i kradli czas, kiedy tylko się dało. W 71. Minucie ni stąd, ni z owąd, Mason Mount zagrał piłkę wszerz pola karnego, gdzie akcję zamknął kapitan, Cesar Azpilicueta. Warto dodać, że była to dopiero druga akcja The Blues na połowie przeciwnika. Chwilę później na boisku pojawili się Romelu Lukaku i Ruben Loftus - Cheek, zastępując Jorginho i Pulisica.

Zdjęcie

Lillle podejmowało kolejne próby zdobycia gola, ale widać było, że druga bramka dla The Blues zupełnie podcięła skrzydła gospodarzom. W 83. minucie Kaia Havertza zmienił Hakim Ziyech. Niewiele działo się już na boisku, choć dwie okazje zaprzepaścił Marcos Alonso.

Lille 1:2 Chelsea (1:1). Bramki: Yilmaz 38’ (P) - Pulisic 45+3’, Azpilicueta 71’

Lille: Jardim; Fonte, Botman (Onana 58’), Djalo; Celik (Weah 58’), Bamba (Gomes 77’), Xeka, Andre, Gudmundsson (Brodaric 77’); Yilmaz, David (Ben Arfa 77’)

Chelsea: Mendy; Christensen (Chalobah 33’), Silva, Rudiger; Azpilicueta, Kante, Jorginho (Loftu – Cheek 74’), Kovacić (Mount 45’), Havertz (Ziyech 83’), Pulisic (Lukaku 74’)