Skrót: Chelsea 2:0 Tottenham

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 06.01.2022 07:16 / Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 07:16

Pierwszy z dwóch meczów półfinałowych Carabao Cup między Chelsea a Tottenhamem zakończył się zwycięstwem drużyny Thomasa Tuchela. W środowy wieczór The Blues pokonali na Stamford Bridge Koguty 2:0.

Obie bramki padły w pierwszej części spotkania. Wynik, już po pięciu minutach gry, otworzył Kai Havertz, który wykorzystał dobre podanie od Marcosa Alonso. Druga bramka padła pół godziny później. Po dośrodkowaniu Masona Mounta z rzutu wolnego obrońcy Tottenhamu wykazali się sporą niefrasobliwością, gdyż wybijający piłkę Japhet Tanganga trafił nią w Bena Daviesa w taki sposób, że ta wpadła do bramki. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie, mimo kilku ciekawych akcji pod obiema bramkami.

Chelsea 2:0 Tottenham – skrót: