
Conte: Chelsea jest gotowa na sukcesy. My dopiero do nich dążymy
Dodano: 04.01.2022 13:03 / Ostatnia aktualizacja: 04.01.2022 13:06Szkoleniowiec Tottenhamu Hotspur Antonio Conte zapowiedział, że nie musi ze swojej strony niczego udowadniać w związku powrotem na Stamford Bridge w najbliższą środę na spotkanie z Chelsea w ramach Carabao Cup.
To będzie pierwsza rewizyta włoskiego trenera w zachodnim Londynie, odkąd podziękowano mu za dalszą współpracę z klubem w lipcu 2018 roku. 52-latek zdobył z The Blues mistrzostwo oraz Puchar Anglii, pełniąc funkcję na stanowisku przez dwie kampanie.
– Utworzyłem dobre relacje z zawodnikami, członkami sztabu szkoleniowego i pozostałymi osobami, z którymi pracowałem w Chelsea – wspomina Conte. – Wykonaliśmy tam naprawdę dobrą robotę i nie muszę nic nikomu udowadniać. Jestem trenerem, który zdobył już jakieś doświadczenie i chcę nadal je zbierać, wykonując swoją pracę dla innych zespołów.
– Powrót na Stamford będzie dla mnie przyjemną sprawą, ponieważ spędziłem tam dwa istotne dla mnie sezony, po czym pozostawiłem tam wiele dobrych znajomości z piłkarzami, którzy postanowili kontynuować swoją przygodę w Chelsea. Dobrze będzie się z nimi zobaczyć.
W poprzednim sezonie Koguty uległy w finale pucharu ligi angielskiej Manchesterowi City. Ekipa z północnej części stolicy Anglii celuje w to trofeum od czternastu lat. Conte zaznaczył, że klub przede wszystkim musi zbudować solidny grunt pod walkę o duże sukcesy.
– Wygrywanie trofeów to ważna sprawa dla klubu, zawodników i trenerów. Z jednej strony to oczywiste, co mówię. Z drugiej strony, trzeba coś zbudować, żeby zdobywać trofea. Takich osiągnięć nie będzie, jeśli będziesz mówił tylko o chęciach. Na ten moment, Chelsea jest bardziej gotowa na takie sukcesy. W zeszłym sezonie nasz rywal wygrał Ligę Mistrzów, a my nadal mamy spore pole do poprawy, aby stać się drużyną z aspiracjami na sukcesy.
– Z pewnością uczynimy wszystko, aby awansować do finału. Powtórzę jednak, że prościej jest powiedzieć "chcemy wygrywać" niż do tego dążyć, ponieważ najpierw trzeba coś stworzyć. Do tego potrzebna jest solidna praca i odpowiedni skład. Bez tych rzeczy można mówić tylko o nadziei na zwycięstwo – podsumował Antonio.
- Źródło: "Standard"

Gdzie obejrzeć mecz Nottingham - Chelsea? Transmisja na żywo i online (18.10.2025)
18.10.2025 06:31
Garnacho: Musimy pójść za ciosem po pokonaniu Liverpoolu
17.10.2025 19:44
BBC: Chelsea potrzebowała ostatniej przerwy reprezentacyjnej, jak nikt inny
17.10.2025 16:28
Za kulisami z piłkarzami: Benoît Badiashile
17.10.2025 10:13
OFICJALNIE: Enzo Maresca ukarany za żywiołową radość po golu Estêvão w meczu z Liverpoolem
16.10.2025 19:40
Znamy finalistów Golden Boy 2025. Trzech piłkarzy Chelsea powalczy o tę nagrodę
16.10.2025 16:27
The Telegraph: Moisés Caicedo rozstał się z agentem, ale Chelsea jest spokojna o jego przyszłość
15.10.2025 19:07
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Antonio wróć do nas :( Najlepszy trener ostatnich lat.
Conte oddał szacunek Tuchelowi i Chelsea - tak jest