Skrót: Chelsea 3:2 Leeds United

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.12.2021 19:11 / Ostatnia aktualizacja: 11.12.2021 19:12

W sobotnie popołudnie Chelsea zdobyła trzy punkty w ligowym meczu z Leeds United. Podopieczni Thomasa Tuchela po pełnym emocji widowisku i bramce w doliczonym czasie gry pokonali rywali 3:2.

Wynik spotkania w 32. minucie otworzył Raphinha. 24-latek pokonał Édouarda Mendy'ego strzałem z rzutu karnego. Przed przerwą The Blues doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Masona Mounta.

W drugiej części gry Niebiescy wyszli na prowadzenie, gdy w 57. minucie rzut karny podyktowany za faul na Antonio Rüdigerze wykorzystał Jorginho. Kilka minut przed końcem podstawowego czasu gry do wyrównania doprowadził rezerwowy Joe Gelhardt. Gdy wydawało się, że ostatecznie drużyny podzielą się punktami, sędzia przyznał Chelsea drugi rzut karny, ponownie za przewinienie na Antonio Rüdigerze. Piłkę do bramki Leeds skierował z jedenastu metrów Jorginho i to The Blues cieszyli się z trzech punktów.

Chelsea 3:2 Leeds United – skrót: