Skrót: Watford 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 02.12.2021 04:37 / Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 04:37

W meczu 14. kolejki Premier League Chelsea po emocjonującym spotkaniu pokonała Watford 2:1. W pierwszej połowie spotkanie zostało przerwane na kilkanaście minut z uwagi na zawał serca, którego doznał jeden z kibiców przebywających na trybunach, ale dzięki sprawnej akcji służb medycznych cała sytuacja miała pozytywne zakończenie i piłkarze mogli wrócić do gry.

W 29. minucie The Blues objęli prowadzenie po trafieniu Masona Mounta. Zawodnicy Thomasa Tuchela rozegrali bardzo ładną akcję. Marcos Alonso efektownie przyjął futbolówkę, zgrał ją do Kaia Havertza, a ten przedłużył podanie do Masona Mounta, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Chwilę przed przerwą Szerszenie nieoczekiwanie doprowadziły do wyrównania za sprawą indywidualnej akcji i trafienia Emmanuela Dennisa. 24-latek przeprowadził długi rajd z piłką, po czym pokonał bramkarza Chelsea precyzyjnym strzałem w długi róg.

W drugiej części gry Niebiescy zdołali odzyskać prowadzenie. W 72. minucie Mason Mount posłał dobre podanie w pole karne, a tam świetnie zachował się Hakim Ziyech, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło i to Chelsea cieszyła się z kompletu punktów, dzięki któremu zachowała pozycję lidera Premier League.

Watford 1:2 Chelsea – skrót: