Sekret treningów Sarriego. Zero ciężarków, maksimum intensywności

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 08.11.2018 17:43 / Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 17:43

Maurizio Sarri uchylił rąbka tajemnicy w jaki sposób doprowadza swoich zawodników do najwyższej formy fizycznej. Włoski trener na przykładzie Álvaro Moraty wytłumaczył, jakie ćwiczenia proponuje, by piłkarze stale byli w dobrej dyspozycji siłowej.

 

Włoch stara się unikać treningów czysto siłowych z użyciem ciężarków, rekwizytów i maszyn na siłowni. Chodzi tu o brak zastosowania tego typu elementów w piłce nożnej. – Widzieliście kiedykolwiek na boisku piłkarza z ciężarkami? – zapytał ironicznie trener The Blues.

 

Álvaro Morata został w Cobham, gdzie pracuje samodzielnie. Hiszpan nie poleciał na mecz Ligi Europy z FC BATE Borysów ponieważ dostał wolne. Oznacza to dla niego pracę samodzielną z trenerem od przygotowania fizycznego.

 

Głównym punktem programu treningowego jest aerobik. Składa się on z ćwiczeń o bardzo wysokiej intensywności, z krótkimi interwałami, po 10, 15 i 20 sekund. Również na siłowni trener Chelsea stara się, by ćwiczenia kształtujące formę fizyczną zawierały jak najwięcej elementów czysto piłkarskich.

Źródło: Chelsea FC
Gadżety Chelsea

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close