Fot. Getty Images

Tuchel: Dokonamy kilku zmian w składzie

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 26.10.2021 10:55 / Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 10:55

Już dziś wieczorem w ramach 4. rundy Carabao Cup Chelsea zmierzy się z ekipą Southampton. Przed tym spotkaniem Thomas Tuchel nie ukrywa, że dokona pewnych roszad w składzie, jednak jak sam mówi, musi zrobić to bardzo delikatnie.

 

Spotkanie ze Świętymi będzie już trzecim meczem piłkarzy Chelsea w ciągu ostatnich siedmiu dni, a taka sytuacja poniekąd zmusza sztab szkoleniowy do dokonania zmian w składzie. Na początku października Chelsea pokonała Southampton 3:1, ale starcie w Pucharze Ligi ma już zdecydowanie inną wagę. 

 

 Dokonamy pewnych zmian w składzie, jednak nie są one jeszcze do końca znane. Czasami są takie sytuacje, że po wysokiej wygranej chcesz zachować odpowiednie tempo, ale z drugiej strony chcesz dać szanse innym zawodnikom. W Cobham mamy świetnych pracowników, którzy pomagają nam w podejmowaniu takich decyzji - mówi Tuchel. 

 

– Połączymy głowy i podejmiemy pewne decyzje, ponieważ musimy pamiętać, że zagraliśmy mecz w środę wieczorem, wcześnie w sobotę i dziś. Jest więc bardzo prawdopodobne, że dokonamy pewnych zmian.  

 

Inną kwestią, którą Tuchel bierze pod uwagę przy ustalaniu składu, jest równowaga zespołu i upewnienie się, że zawodnicy, którzy wchodzą w skład, są właściwie wykorzystywani i mają równe szanse na występ.  

 

– Zagramy w Carabao Cup i jest to szansa, aby dać kilka minut zawodnikom, którzy wcześniej ich nie otrzymywali. Musimy tego dokonywać z odpowiednią sprawiedliwością. Bierzemy pod uwagę wiele kwestii, zwłaszcza obsadzenie danej pozycji na boisku. Chcemy, aby każdy pokazał swój potencjał i stawał się coraz lepszy. 

 

– W tej chwili jestem zadowolony, że wszyscy zawodnicy, którzy grają pokazują się z dobrej strony. Najbardziej lubię, kiedy każdy piłkarz gra na maksimum swoich umiejętności.  

 

Graczem, który może pojawić się w składzie na dzisiejsze spotkanie jest Andreas Christensen. Reprezentant Danii nie zagrał w wygranym 7:0 spotkaniu z Norwich, zaś kilka dni wcześniej zdobył swoją pierwszą bramkę dla The Blues.  

 

– Ważne, jest to, abyśmy zaakceptowali osobowość każdego piłkarza. Niektórzy są głośni, zaś niektórzy spokojniejsi. Andreas należy do grupy tych bardziej spokojnych graczy, jest także bardzo inteligentnym zawodnikiem. Czasami można się trochę wprowadzić w błąd, oceniając go po jego osobowości, ponieważ jest twardym obrońcą i jest facetem, który nie wstydzi się twardych ataków.  

 

– Andreas jest bardzo silnym zawodnikiem i myślę, że nie pokazuje jeszcze maksimum swojego potencjału, ponieważ w jego wieku można jeszcze wiele się nauczyć. W nadchodzących latach możemy mieć z niego wielki pożytek. W Chelsea jest wiele przykładów na to, jak zostać legendą w obronie.  

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close