
Zouma: Chciałem częściej występować w pierwszym składzie
Dodano: 25.10.2021 15:00 / Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 15:02Kurt Zouma, który w minionym okienku transferowym opuścił Chelsea na rzecz lokalnego rywala – West Hamu United – w ostatnim wywiadzie udzielonym "Evening Standard" wyjaśnił powody swojej decyzji.
– Chciałem spróbować czegoś innego, poszukać nowego wyzwania. W zeszłym sezonie zdobyliśmy puchar z Chelsea, jednak pod koniec sezonu nie znajdowałem się w wyjściowej jedenastce. Potrzebowałem miejsca, w którym mógłbym walczyć o występy w każdym spotkaniu.
– Takie rzeczy się dzieją, to przeznaczenie. Przyszedł nowy trener, dokonał swoich wyborów i wszystko potoczyło się dla nas wyśmienicie. Jednak nie wychodziłem w pierwszym składzie tak często, jakbym tego chciał. Takie były wybory trenera i okazały się one skuteczne. Zaakceptowałem to. To już przeszłość.
– Rozmawiałem ze szkoleniowcem West Hamu i namówił mnie do dołączenia do tego fantastycznego klubu. Postawił sprawił jasno, powiedział, że widzi mnie w swoich planach. Taka rozmowa przywraca ci odpowiednią pewność siebie i tego właśnie potrzebowałem.
– To klub z dużymi ambicjami. Wiemy, że walka w Premier League będzie trudna, bo jest wiele zespołów walczących o miejsca w europejskich pucharach. West Ham jest jednym z tych klubów.
- Źródło: Evening Standard
Najnowsze atykuły

BBC: Poważny dylemat Borussii Dortmund ws. Chukwuemeki
03.07.2025 18:49
Uno, ping-pong i plaża – jak piłkarze Chelsea spędzają wolny czas w Miami?
03.07.2025 18:34
Dewsbury-Hall: Jesteśmy gotowi na mecz z Palmeiras
03.07.2025 16:39
The Athletic: Dlaczego Chelsea sprowadziła João Pedro?
03.07.2025 11:52
The Telegraph: Petrović zostanie sprzedany do Sunderlandu
03.07.2025 10:04
João Pedro: Gdy dołączasz do Chelsea, myślisz tylko o jednym: o zdobywaniu trofeów
02.07.2025 16:03
Historia meczów Chelsea z brazylijskimi zespołami
02.07.2025 12:14
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Gdybym jako piłkarz miał odejść z Chelsea do innego londyńskiego klubu, to też wybrałbym West Ham. Fajny projekt sportowy + ten wspaniały stadion (Kto był w Lodnynie, ten wie, że nasze Stamford Bridge wygląda przy Stadionie Olipijskim, jak ośrodek treningowy). I chyba mało kogo z nas boli taki wybór, w przeciwieństwie do Tottenhamu czy Arsenalu.