Raport z wtorkowych meczów reprezentacji: Awans Danii oraz Senegalu

Autor: Radek Kwapisz Dodano: 14.10.2021 00:15 / Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 00:15

Reprezentacja Danii z Andreasem Christensenem w składzie pokonała Austriaków 1:0 i zapewniła sobie awans do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Katarze. Obrońca Chelsea był pewnym punktem drużyny, a dzięki jego interwencjom rywale nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę.

Duńczycy prowadzenie objęli w 53. minucie spotkania, a autorem bramki był Joakim Maehle. Po ośmiu meczach mają 24 punkty i pewnie prowadzą w grupie F. Przed reprezentacją Danii jeszcze spotkania z Wyspami Owczymi oraz Szkocją.

W tej samej grupie Szkoci podejmowali Wyspy Owcze, a 89 minut rozegrał Billy Gilomur. Piłkarze Steve'a Clarke'a dopiero w 86. minucie zdobyli bramkę, która dała im trzy punkty. Szkocja zajmuje drugie miejsce w tabeli z siedemnastoma punktami na koncie.

Reprezentacja Anglii na Wembley podejmowała Węgrów. Mecz w pierwszym składzie rozpoczął Mason Mount, zaś na ławce rezerwowych zasiadł Ben Chilwell. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, co nieco skomplikowało Anglikom sprawę awansu. Anglia z dwudziestoma punktami na koncie prowadzi w grupie I, drugie miejsce zajmuje Polska.

Albania przegrała u siebie z reprezentacją Polski 0:1, a Armando Broja pojawił się na murawie w 58. minucie.

Mecze eliminacyjne rozgrywały się również w Afryce. Senegal po wygranej z Namibią również zapewnił sobie awans. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3, a w bramce gości stał Édouard Mendy. Senegal po czterech spotkaniach ma na swoim koncie komplet punktów. 90 minut w spotkaniu Ghany z Zimbabwe rozegrał wypożyczony do Reading Abdul Baba Rahman